اقامه دعوا علیه ۳ تن از مقامات لبنان به اتهام اختلاس/ تعویق بازجویی از «قصاب الخیام»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. بین‌المللی
اقامه دعوا علیه ۳ تن از مقامات لبنان به اتهام اختلاس/ تعویق بازجویی از «قصاب الخیام»

اقامه دعوا علیه ۳ تن از مقامات لبنان به اتهام اختلاس/ تعویق بازجویی از «قصاب الخیام»

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
دادستان کل ویژه امور مالی لبنان علیه سه تن از وزیران سابق این کشور به اتهام هدر دادن اموال و اختلاس اقامه دعوا کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت الجزیره، قاضی علی ابراهیم دادستان کل ویژه امور مالی لبنان علیه نقولا صحناوی، پطرس حرب و جمال الجراح به اتهام هدر دادن اموال و اختلاس اموال عمومی اقامه دعوا کرد و آنها را به شورای عالی محاکمه روساء و وزیران ارجاع داد.

جمال الجراح هم اکنون پست وزارت اطلاع رسانی دولت پیشبرد امور لبنان به ریاست سعد حریری را برعهده دارد.

این قاضی همچنین در همین پرونده علیه مدیر دو شرکت «آلفا» و «تاچ» و مدیرکل مرکز «اوجیرو» بازوی اجرایی وزارت ارتباطات لبنان به اتهام هدر دادن و اختلاس اموال عمومی و کسب مال نامشروع اقامه دعوا کرد و پرونده آنها را به بازپرس یکم در بیروت ارجاع داد.

تعویق بازجویی از «قصاب الخیام»

همچنین شبکه تلویزیونی المنار لبنان امروز پنشجنبه از تعویق بازجویی از «عامر فاخوری» مزدور رژیم اسرائیل خبر داد که به «قصاب الخیام» مشهور است.

خبرنگار این شبکه گفت: بازجویی از عامر الفاخوری مزدور در کاخ دادگستری در نبطیه به علت بستری شدن در بیمارستان به پانزدهم ماه دسامبر آینده تعویق افتاد.

در همین حال، هیئت نمایندگان اسیران آزاده لبنانی پیشتر همزمان با اعلام جلسه محاکمه الفاخوری در برابر کاخ دادگستری در نبطیه برای دومین بار در طول یک هفته تحصن کرده و خواهان اعدام وی شدند. آنها همچنین خواهان یک پزشک قانونی برای بررسی وضعیت الفاخوری شدند زیرا شک و تردید وجود دارد که در رسیدگی به پرونده او وقت کشی صورت می‌گیرد.

«عامر الفاخوری» مزدور رژیم اسرائیل به هنگام اداره بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان جنایت‌های بیشماری را علیه اسیران لبنانی مرتکب شد و از شیوه‌های وحشیانه‌ای برای شکنجه و برخورد با آنها استفاده کرد.

الفاخوری که همواره به سلول‌های بازداشتگاه تحت مدیریت خود در مقر الخیام افتخار می‌کرد، بازداشت شدگان را روزانه مورد شکنجه قرار می‌داد.

علی عبدالله حمزه از اهالی شهرک الجمیجمه در منطقه بنت جبیل یکی از این اسیران بود که الفاخوری وی را از ستون‌های خارجی بازداشتگاه الخیام زیر برف و بوران آویزان کرد و وی از سرمای هوا تا بامداد یخ زد و به شهادت رسید.

اسیران در بازداشتگاه الخیام در معرض بدترین شکنجه‌های جسمی و روحی قرار گرفتند. عفیف حمود اسیر آزاده لبنانی تعریف می‌کند که چطور الفاخوری او را در سلول انداخت و مادرش را در سلول کناری او شکنجه کرد. عفیف حمود در توصیف این صحنه گفت: صدای مادرم را در حال شکنجه شدن می‌شنیدم.. احساس عجیبی بود. مریم جابر دیگر اسیر آزاده لبنانی است که داستان مشابهی را روایت می‌کند و می‌گوید که آنها وی و پدرش را در سلول کناری شکنجه کردند.

سکنه بزی اسیر زن آزاده لبنانی نیز که در سن ۱۷ سالگی بازداشت و به بازداشتگاه الخیام برده شد، درباره شکنجه اسیران گفت که آنها سر اسیران را زیر شیر آب داغ می‌گرفتند و سلول آنقدر تنگ و تاریک بود که گنجایش حتی یک نفر را هم به زور داشت.

پسر یک اسیر آزاده هم تعریف کرد که چطور چشم پدرش را در آوردند و به جای آن چشم مصنوعی گذاشتند و تا سرحد مرگ از دادن دارو به وی خودداری کردند.

تجربه‌های سخت و دردناک اسیران آزاده به حدی است که آنها نمی‌توانند الفاخوری مزدور را ببخشند و او را مسحق اشد مجازات تا سرحد اعدام می‌دانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا7 ساعت قبل
کمیته‌های سرویس مسلح سنا و مجلس نمایندگان آمریکا درخصوص بودجه دفاعی ۷۳۸ میلیارد دلاری برای سال مالی ۲۰۲۰ به توافق دست یافتند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این کمیته‌ها در بیانیه‌ای گفتند: قانون مجوز دفاع ملی سال مالی ۲۰۲۰ یکی از مهم‌ترین وظایف قانونی کنگره را عملی کرد و آن تامین بودجه برای دفاع مشترک بود. این بودجه دفاعی جدید سه درصد افزایش را نسبت به بودجه دفاعی سال مالی ۲۰۱۹ میلادی که برابر با ۷۱۶ میلیارد دلار بود، نشان می‌دهد. در ادامه این بیانیه آمده است: این بودجه دفاعی ۷۳۸ میلیارد دلاری شامل ۷۱٫۵ میلیارد دلار بودجه برای عملیات برون‌مرزی و ۵٫۳ میلیارد دلار بودجه برای جبران خسارت فجایع اضطراری به منظور کمک به تاسیسات نظامی سراسر آمریکا برای جبران خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی و آب و هوایی می‌باشد. انتهای پیام
الفالف1 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۳۴ ۳۹۸۰۹۱۹۱۵۴به گزارش مهر به نقل از رویترز، نیروی هوایی شیلی امروز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای سقوط یک فروند هواپیمای نظامی متعلق به این کشور را مورد تأئید قرار داد. بر اساس اعلام این رسانه، هواپیمای مذکور با ۳۸ سرنشین میان آمریکای جنوبی و قطب جنوب سقوط کرده است. در بیانیه صادره از سوی نیروی هوایی شیلی در این باره آمده است: هواپیمای سی-۱۳۰ هرکولس با ۳۸ سرنشین دیروز ساعت ۱۶:۵۵ به وقت محلی از «پونتا آرناس» به مقصد قطب جنوب در حرکت بود که در ساعت ۱۸:۰۰ پس از قطع تمام ارتباطات رادیویی با برج مراقبت، ناپدید شده بود. گفتنی است، ۲۱ نفر از سرنشینان نظامی و ۱۷ نفر دیگر خدمه عنوان می‌شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
سرویس جهان مشرق - هفته گذشته «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق به همراه پسر عموی خود «مسرور بارزانی» رئیس حکومت محلی اقلیم برای دومین بار در یک ماه گذشته به دعوت «محمد بن زاید» ولیعهد امارات به ابوظبی سفر کرد. در حال حاضر، اطلاعی از نوع سلاح‌های ارسال شده از امارات به اقلیم کردستان عراق در دسترس نیست و رسانه‌ها در این خصوص گمانه زنی می‌کنند اما در عین حال احتمال انتقال عناصر تروریستی به این شیوه از امارات به اقلیم رد نشده است. همزمان با اقدامات مشکوک سران اقلیم کردستان و تلاش محور شرارت سعودی برای درگیری میان گروه‌های شیعی در مناطق مرکزی و جنوبی، تحرکات نظامیان آمریکایی‌ها در استان الانبار در غرب عراق چند برابر افزایش یافته است. براساس اطلاعات به دست آمده، نظامیان آمریکایی مواضع را در پایگاه نظامی «عین الاسد» در شمال استان الانبار (حومه جنوبی الحدیثه) تقویت و همچنین نظارت‌ها را بر مسیرهای اطراف این پایگاه چند برابر کرده‌اند. همزمان با تلاش رژیم‌های مرتجع منطقه برای پر کردن مخازن سلاح اقلیم کردستان و افزایش تحرکات آمریکایی‌ها برای تجمیع تروریست‌های داعش در استان الانبار، اقدامات مشکوکی در مرزهای مشترک اردن و عربستان با عراق گزارش شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، حزب سوسیال دموکرات فنلاند که رهبری دولت ائتلافی این کشور را بر عهده دارد به دنبال استعفای «انتی رین» از سمت نخست وزیری، «سانا مارین» را برای نخست وزیری کشور انتخاب کرد. سانا مارین که ۳۴ سال دارد در حال حاضر وزیر حمل و نقل فنلاند است و از هفته آینده بر مسند نخست وزیری می‌نشیند. نخست‌ وزیر فعلی پس از آنکه به دلیل شیوه مقابله با اعتصاب کارمندان پست با انتقاد روبرو شد از سمت خود استعفا داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
بخوانید ….۳- ونزوئلا، هنگ‌کنگ، عراق، لبنان و این اواخر ایران جزو مناطقی هستند که شاهد آشوب بوده‌اند و بعضا هنوز هم هستند. معلوم شده دلیل اصلی شروع آشوب‌های عراق، نه فساد اقتصادی و مشکلات معیشتی که، ماجرای گشایش گذرگاه فوق استراتژیک «بوکمال» بوده است. شاید-تاکید می‌شود-شاید علت حضور کمرنگ این نیروهای مردمی در جریان آشوب‌های حساب شده عراق هم «حساب شده» بوده است! ۶- اگر گفته شود، اوضاع اقتصادی عراق خوب است و همه آن کسانی که به خیابان‌های عراق آمده‌اند، آشوبگرند نیز دقیق حرف نزده‌ایم. عراق بنا به دلایل متعدد از فساد و بیکاری و فقر در رنج است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای تاکید کرد که روسیه از مقامات فرانسوی می‌خواهد تا حقوق بشر و آزادی شهروندان این کشور را در جریان تجمع‌های طرفداران جنبش «جلیقه زردها» نقض نکنند. در این بیانیه آمده است: «ما امیدواریم که مقامات پاریس که شدیدا مشتاق انتقاد از وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورهای جهان هستند، بالاخره وظایف اصلی خود در رعایت حقوق بشر و آزادی شهروندان فرانسوی را به یاد بیاورند.» وزارت امور خارجه روسیه یادآور شده است: «هرچند در میان معترضین بیش از پیش طرفداران تمایلات تند و افراطی که اقدامات آنها تحریک آمیز و عامل ایجاد هرج و مرج است دیده می‌شود، ولی دولت فرانسه هم از طرف دیگر در تلاش برای سرکوب این تجمع‌ها از روش‌های سرکوبگرانه: از جمله گاز اشک آور، نارنجک‌های صدادار، گلوله‌های آب داغ، بازداشت‌های جمعی و دستگیری‌ مردم شرکت کننده در این اعتراضات استفاده می‌کند.» وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که از اقدامات پلیس فراسه نه تنها شرکت کنندگان در تظاهرات، بلکه تعداد زیادی از خبرنگاران و روزنامه نگاران از جمله اتباع روسی آسیب دیده‌اند. در این بیانیه با اشاره به اینکه اظهارات انتقادی درباره عملکرد ارگان‌های انتظامی فرانسوی از تریبون سازمان ملل و شورای اروپا نیز به کرات شنیده می‌شود، یادآوری شده است: «متاسفانه، مقامات پاریس به این انتقادات واکنش مناسبی نشان می‌دهند و پاسخ وزارتخانه‌های مربوطه فرانسوی تنها برای توجیه این مسئله است که وانمود کنند فرانسه «کشوری دارای سنت مستحکم احترام به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی» است. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر