افزایش ارتباط صنایع با دانشگاه‌ در رشته پلیمر در پی تحریم‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصفهان امروز
  4. اجتماعی

افزایش ارتباط صنایع با دانشگاه‌ در رشته پلیمر در پی تحریم‌ها

اصفهان امروزخبرگزاری اصفهان امروز |

افزایش ارتباط صنایع با دانشگاه‌ در رشته پلیمر در پی تحریم‌ها - 1

۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۱۴:۲۵ / کد خبر:۷۷۷۰۰ رئیس انجمن علوم و مهندسی پلیمر و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران گفت: اعمال تحریم‌ها در ۲ سال گذشته باعث افزایش ارتباط صنایع مختلف با استادان و دانشجویان رشته‌های مختلف وابسته به پلیمر شد.

مهدی نکومنش به ایرنا گفت: با اعمال تحریم‌های ناعادلانه از ۲ سال گذشته، بسیاری از صنایع مرتبط با رشته پلیمر به سمت دانشگاه‌ها روی آوردند و آینده خوبی برای آن پیش‌بینی می‌شود. او با اشاره به اینکه خروجی و نتایج بسیاری از پژوهش‌های رشته‌های مرتبط با پلیمر در ۲ سال گذشته در صنایع کشورمان استفاده شده است، تصریح کرد: این اتفاق در سال‌های گذشته کمتر رخ می‌داد. این پژوهشگر با تأکید بر اینکه امروز فرصت بسیار خوبی برای ارتباط هرچه بهتر و بیشتر دانشگاهیان و صنایع کوچک از جمله در زمینه داروهای نوین و پتروشیمی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ارتباط خوبی بین صنایع دفاعی و رشته‌های پلیمر در دانشگاه‌های کشورمان نیز وجود دارد. نکومنش اضافه کرد: همان‌طور که توانستیم در صنایع دفاعی و هسته‌ای حرف‌های نو بزنیم و قدرت‌های دنیا را به تعجب بیندازیم در سایر رشته‌ها مانند پلیمر نیز این توانایی وجود دارد زیرا دانشمندان هسته‌ای در همان دانشگاه‌هایی درس خواندند که دانشجویان ما تحصیل می‌کنند. او با تأکید بر اینکه برای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه باید طرفین، خواستن را به فعلیت برسانند، گفت: ما امکانات خوبی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشورمان داریم که بدون شک در ارتباط با صنعت دستاوردهای خوبی خواهند داشت. رئیس انجمن علوم و مهندسی پلیمر ایران با اشاره به توانایی کشورمان در تولید پی او سی تصریح کرد: شرکت‌های تولیدکننده پی او سی پس‌ازآنکه خارجی‌ها با آنها کار نکردند بیشتر از گذشته از توانایی نخبگان داخلی استفاده کردند و امروز بهتر از سال‌های قبل در حال فعالیت هستند و از نظر دانشی کنترل خود را به دست گرفتند. او همچنین وارداتی بودن صنایع در کشورمان را دلیل و مشکل عمده و اصلی در ارتباط کم صنعت با دانشگاه‌های کشورمان خواند و تأکید کرد: کشورمان چندان صنعت درون‌زا ندارد یعنی صنعتی که ایجادکننده آن، دانشمندان داخلی باشند. حدود ۱۶ دانشکده و گروه وابسته به پلیمر در دانشگاه‌های کشور با حدود ۲۰۰ عضو هیئت‌علمی، ۲۷۴ دانشجوی دکترا، ۷۲۸ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲ هزار دانشجوی کارشناسی فعال است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

**

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بهره برداری از بزرگراه شهید نجفی رستگار

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
مرحله‌ی نخست این طرح بزرگراه امام رضا را به آزادگان متصل و بار ترافیکی مناطق ۱۵ و ۲۰ را روان می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرحله دوم این بزرگراه به مسافت چهارکیلومتر پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

اکثر نقاط کشور بارانی شد

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
وضعیت آب و هوا ۱۶ آذر؛ پیام مازند - طبق پیش بینی کارشناس هواشناسی امروز اکثر نقاط کشور شاهد بارش باران هستیم که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و این سامانه ار فردا به سمت شرق کشور می‌رود. دریافت ۱۹ MB
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود پاکدل در سمینار استانی مدیران و روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس در خصوص حکمت کارت گفت: به دنبال تفاهم قبلی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر ارائه خدمات توسط فروشگاه‌های اتکا در سطح کشور، قراردادی میان بنیاد و وزارت دفاع منعقد شد. وی افزود: با ایجاد تغییرات ساختاری در سازمان اتکا واگذاری و تحویل حکمت کارت متوقف شده بود و اکنون با پیگیری بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، قرارداد جدیدی بین مسئولان مرتبط در بنیاد و سازمان اتکا منعقد و از ۱۶ آذرماه مرحله اول صدور کارت حکمت برای خانواده‌های معظم شهدا و جانبازانی که از بنیاد حقوق، مستمری، کمک معیشت و یا حق پرستاری دریافت می‌کنند آغاز می‌شود. معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تأکید کرد: طبق مفاد این قرارداد، ایثارگران به‌وسیله حکمت کارت می‌توانند از خریدهای اعتباری و تخفیفات منظور شده استفاده کنند.

ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: پیش بینی می‌شود امروز بر شدت بارش‌ها افزود شود. وی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان و شمال استان فارس بیشتر خواهد شد. سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را در این استان‌ها داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همچنین در بوشهر بارش خواهیم داشت. آقای سرکرده افزود: به تدریج این سامانه روز دوشنبه از نواحی غربی عبور و کشور را ترک می‌کند، اما سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب، وارد کشور می‌شود که روز دوشنبه و سه شنبه کل نیمه جنوبی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
همچنین اعتیاد به مواد صنعتی در آنها بیشتر است. باستانی با اشاره به اینکه اعتیاد زنان بیشتر به تبع یکی از مردان خانواده صورت می‌گیرد، گفت: زنانی که درگیر اعتیاد می‌شوند نقش‌شان در تربیت فرزندان‌شان به مخاطره می‌افتد. وی ادامه داد: به همین دلایل زنان نیازمند توجه خاص‌اند. سابقه همکاری ما با ستاد مبارزه با مواد مخدر به این صورت بوده که عضو کمیته زنان بودیم که در سال اخیر بدون فعالیت بوده و ما دعوت نشدیم. باستانی افزود: امید است امروز با تفاهم‌نامه‌ای که امضا می‌شود در زمینه‌های مرتبط با اعتیاد زنان و تهیه طرح‌های مربوط تا سال ۱۴۰۰ همکاری داشته باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مومنی با بیان اینکه ۶۶ درصد از جمعیت کشور و ۶۸ درصد بانوان برای پیشگیری از اعتیاد اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: بخشی از دانش آموزان اعلام کردند که به دلیل رد نکردن پیشنهاد مصرف مواد، معتاد شده‌اند، اما مقاومت زنان در برابر پیشنهاد مصرف مواد مخدر ۳ برابر است. وی افزود: باید تلاش گسترده‌تری در حوزه اعتیاد بانوان انجام دهیم و در هر استانی که ظرفیت آن را داشته باشیم، مراکز درمانی بانوان معتاد را تأسیس خواهیم کرد. معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان این نهاد و ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه اعتیاد بانوان؛ مهم‌ترین رویکرد، پیشگیری و تلاش برای افزایش تاب آوری اجتماعی است. وی گفت: وزارت علوم، آموزش پرورش، رسانه ملی، تشکل‌های غیر دولتی و دیگر دستگاه با ما در این طرح همکاری داشته‌اند. موضوع این تفاهم نامه کار‌های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد زنان و ارتقای خدمات درمانی و بازتوانی بانوان معتاد بوده و طول مدت آن نیز دو سال است.

نظرها

اخبار بیشتر