دچار کم شنوایی و کم بینایی سیستماتیک در کشور هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
دچار کم شنوایی و کم بینایی سیستماتیک در کشور هستیم

دچار کم شنوایی و کم بینایی سیستماتیک در کشور هستیم

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر کار با بیان اینکه دچار کم شنوایی و کم بینایی سیستماتیک در کشور هستیم، گفت: امروز از رقابت صحبت می کنیم در حالی که ارزش فناوری های نو در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس۱۰۰میلیارد دلار است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری امروز در مراسم افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء با اشاره به تشکیل «اتاق شنیدن» در این بنیاد و دعوت از وزرا و مسئولان برای شنیدن دغدغه‌ها و مشکلات فعالان حوزه فناوری اطلاعات گفت: امروز صحبت از تشکیل اتاق شنیدن در این مرکز شد. مدتی است از این صحبت می‌کنم که دچار کم شنوایی و کم بینایی سیستماتیک در کشور هستیم.

وی افزود: توصیه می‌کنم به همه همکارانم در دولت و قوای سه گانه که با هم بشنویم و ببینیم. چرا نمی‌شنویم و چرا نمی‌بینیم؟ که باید این نقیصه را برطرف کنیم تا بتوانیم درست تصمیم گیری کنیم.

شریعتمداری با اشاره به آغاز فعالیت مرکز ملی توسعه فناوری ادامه داد: من به عنوان حامی، مشوق و تسهیل‌گر قطعا از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنم و در این راستا در آینده خبرهای خوبی در حوزه توسعه کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال خواهید شنید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز دیگر فرصت بحث‌های فلسفی درخصوص ورود تکنولوژی در زندگی بشر به پایان رسیده است.

شریعتمداری با اشاره به توسعه فناوری و پیشی گرفتن کشورهای منطقه در حوزه تکنولوژی تصریح کرد: امروز از رقابت صحبت می‌کنیم در حالی که ارزش فناوری‌های نو در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس با پیشتازی عربستان حدود صد میلیارد دلار است. از فناوری صحبت می‌کنیم در حالی که کشور امارات به عنوان یک کشور کوچک دارای وزارت هوش مصنوعی است.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی افزود: امروز فناوری‌های نو فقط در حوزه تکنولوژی تأثیر نمی‌گذارند بلکه به صورت گسترده در متغیرهای کلان اقتصادی تأثیرگذار هستند. اشتغال نیز تحت تأثیر فناوری‌های نو حرکت می‌کند. براساس پیش بینی‌ها بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون شغل همزمان با ظهور فناوری و تکنولوژی در دنیا در صورت عدم تطبیق پذیری با فناوری‌های نو از دست می‌رود که اگر به این مهم، بی توجهی کنیم آینده پرمخاطره‌ای خواهیم داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تأکید سازمان جهانی کار (ILO) به پدیده آینده کار گفت: به رغم تأکیدات مکرر سازمان جهانی کار به این موضوع ما در این عرصه آنچنان ورود نکرده‌ایم. در دنیای اتصالات شبکه‌ای با ارتباط میلیاردها تجهیزات با یکدیگر، صحبت کردن از قانون کار و روابط کار به سبک امروز غیرقابل قبول است که در این عرصه باید تغییراتی ایجاد شود.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: رویکرد ما دیگر حمایت از یک بنگاه اقتصادی با وام نیست بلکه امروز نیازمند یک حمایت گروهی دولتی-خصوصی به صورت فعالیت‌های مشارکت جویانه هستیم که در ۲۲ ماه باقیمانده از دولت در این زمینه تمرکز خواهیم کرد.

وی همچنین درباره فعالیت بنیاد ملی توسعه کارآفرینی اظهار داشت: توسط این بنیاد ۹ مدرسه تأسیس می‌شود که یکی از مدارس آن در حوزه هوش مصنوعی است. امیدواریم با نهادسازی‌های جدید بتوانیم آینده فناوری‌های نوین را به ویژه در حوزه کسب و کارها تضمین کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

نظرها

اخبار بیشتر