نابودی ۴۰۰ میلیون شغل تحت تأثیر فناوری‌های نوین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
نابودی ۴۰۰ میلیون شغل تحت تأثیر فناوری‌های نوین

نابودی ۴۰۰ میلیون شغل تحت تأثیر فناوری‌های نوین

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
شریعتمداری گفت: پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ میلیون شغل تحت تأثیر فناوری‌های نوین از بین بروند که ۴۰ درصد آن‌ها قابل بازگشت هستند.

به گزارش افکارنیوز،

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز ملی توسعه فناوری گفت: امروز برای بهتر شنیدن عمل کاشت حلزون انجام می‌دهند و مقام معظم رهبری در جلسات اخیر خود فرمودند: «من بیشتر می‌نشینم و گوش می‌دهم»، لذا من به همکارانم در دولت و دستگاه‌های اجرایی توصیه می‌کنم که بنشینند و خوب بشنوند و خوب ببینند.

اخبار اجتماعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به دلیل خوب ندیدن خطا‌هایی می‌کنیم که باید آن‌ها را از بین ببریم.

او ادامه داد: امروز بحث‌های فلسفی در رابطه با ورود تکنولوژی به زندگی بشر تاریخ گذشته است و با بحث کردن در مورد آن زمان را از دست می‌دهیم.

شریعتمداری بیان کرد: ما ملتی قدیمی هستیم که اسلام را به عنوان یک ایدئولوژی پذیرفته‌ایم و هر موضوع جدیدی که به این ملت برسد و با فرهنگمان تطابق داشته باشد، مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز با استفاده از فناوری‌های نوین باید با طبیعت تعامل داشته باشیم و این تعامل باید در تمام حوزه‌ها تسری پیدا کند.

او گفت: امروز سهم منطقه از فناوری‌های نوین ۱۰۰ میلیارد دلار است و عربستان در این حوزه پیشتاز است، همچنین کشور امارات کشور کوچکی در جنوب خلیج فارس است که وزیر هوش مصنوعی منصوب کرده تا نشان دهد به اهمیت این موضوع پی برده است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

شریعتمداری گفت: امروز یک هزار و ۷۵۰ میلیارد دلار مجموعه سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های نوین است و ۱۸ هزار میلیارد دلار اقتصاد پیرامون را تحت تأثیر قرار داده است و بر روی اقتصاد و تورم کشور‌ها نقش دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروزه اشتغال تحت تأثیر فناوری‌های نوین قرار گرفته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ میلیون شغل تحت تأثیر فناوری‌های نوین از بین بروند که ۴۰ درصد آن‌ها با کمک این بخش قابل بازگشت است.

او با بیان اینکه با توسعه فناوری صحبت از روابط کار به شکل امروز غیر ممکن است، گفت: وزارت کار با دفتر اینیگزو برای توسعه فناوری در کشور وارد مذاکره شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما قصد داریم حمایت از یک رسته شغلی با کمک وام و مجوز را به حمایت از یک گروه شغلی با مشارکت عمومی تغییر دهیم.

شریعتمداری ادامه داد: در این مسیر باید در حوزه آموزش و توسعه بازار با بخش خصوصی تعامل داشته باشیم و آن را واگذار کنیم و دولت به عنوان تسهیل‌گر وارد میدان شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر