آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نشست ۲ روزه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز پنجشنبه در وین آغاز به کار کرده و گزارش راستی آزمایی و نظارت در ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، یکی از موضوعات این نشست خواهد بود. تاریخ انتشار: 15:24 - 30 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۹۸۱۰
آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز (پنجشنبه) در مقر این آژانس در «وین» آغاز به کار کرد.

«کرونل فروتا»، دبیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای در مراسم آغاز این نشست قرائت کرد که بر اساس آن گزارش راستی آزمایی و نظارت در ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل یکی از موضوعات این نشست خواهد بود.

بیشتر بخوانید: گزارش آژانس درباره اجرای برجام منتشر شدنیازی به جنجال سیاسی در مورد کشف ذرات اورانیوم در ایران نیست

سرپرست موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه خود گفت: گزارش من درباره نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل فعالیت‌های مرتبط آژانس در این کشور طی ماه‌های گذشته را در بر می‌گیرد.

در بخشی از این بیانیه به گزارش روز دوشنبه آژانس درباره ذخایر آب سنگین ایران اشاره شده و آمده است: من روز دوشنبه شورای حکام را مطلع کردم که ذخایر آب سنگین ایران اکنون از مرز ۱۳۰ متریک تن عبور کرده است.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

کرونل فروتا در ادامه بیانیه افزوده است: ما به روز رسانی گزارش‌های خود به شورای حکام در ارتباط با اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک را ادامه خواهیم داد.

دبیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه با اشاره به ادعای پیدا شدن ذرات اورانیوم طبیعی از منشا انسانی در مکانی اعلام نشده در ایران اشاره کرده و گفت: نشستی میان آژانس و ایران برای هفته آینده در تهران در خصوص گفت‌وگو‌های بیشتر برنامه‌ریزی شده است. ضروری است که ایران به همکاری خود با آژانس برای حل هرچه سریع‌تر این موضوع ادامه دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

نظرها

اخبار بیشتر