دسترسی به اینترنت در حال برقراری است / هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر اینترنت دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

دسترسی به اینترنت در حال برقراری است / هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر اینترنت دارند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است.

با گذشت پنج روز از قطعی اینترنت، ارتباطات اینترنت ثابت (ASDL) برای برخی از استان‌های کشور برقرار شده است.

به گزارش عصرایران، در حالی که اتصال به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب برای کاربران قطع شده بود، بررسی‌ها

دسترسی به اینترنت در حال برقراری است / هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر اینترنت دارند - 2

نشان می‌دهد در برخی از استان‌های کشور و همچنین اینترنت ثابت برخی دانشگاه‌های بزرگ از جمله تهران، شریف، علامه طباطبایی و برخی از مراکز دانشگاهی وصل شده است.

ایسنا گزارش داد همچنین خبر‌های تاییدنشده‌ای از برخی استان‌های کشور از جمله همدان، تبریز، کرمانشاه، هرمزگان و تهران حاکی از اتصال اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در برخی از نقاط است. علاوه بر این برخی گزارش‌های تاییدنشده حاکی از این است که اینترنت برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی نیز در حال وصل شدن است.

با توجه به اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و درخواست برای اتصال اینترنت در استان‌ها و مناطقی که به آرامش رسیده بودند و تاکید بر اینکه در صورت حفط امنیت کشور، نیازی به ادامه قطع اینترنت نیست، به نظر می‌رسد اینترنت به صورت محدود در برخی نقاط در دسترس کاربران است.

البته اتصال اینترنت برای تمامی کاربران در این استان‌ها فراهم نشده و گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که اینترنت خطوط تلفن همراه هنوز قطع است، اما با توجه به فراهم شدن امکان برخورداری از اینترنت برای برخی از کاربران اینترنت ثابت (ADSL) به نظر می‌رسد همان‌طور که علی ربیعی، سخنگوی دولت روز سه‌شنبه از برقراری تدریجی اینترنت در استان‌های کشور خبر داده بود، نهاد‌های مسئول این تصمیم را گرفته تا در برخی از استان‌ها که این اطمینان ایجاد شود که سوءاستفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت بگیرد.

همچنین تا لحظه انتشار این خبر هنوز محدودیت بسته‌های اینترنتی خطوط تلفن همراه برقرار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری15 ساعت قبل

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان: پیام مازند - قائمشهر - نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، رویکرد قرآنی را یکی دستاوردهای نهضت حضرت امام بیان کرد و گفت: این رویکرد در جامعه ایران اسلامی در حال شکل گیری است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌اله علی معلمی، دوشنبه شب در چهاردهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی قرآن کریم در قائم‌شهر بیان کرد: قرآن کریم از سوی ایزد منان برای هدایت و فهم بشر نازل شده‌است. وی با بیان اینکه تلاوت مجلسی قرآن ثواب بسیاری دارد، ادامه داد: قاریان مجلسی بایستی تلاش کنند تا ابتدا قرآن را درک و در نهایت آن را برای شنوندگان تلاوت کنند. معلمی تصریح کرد: رویکرد قرآنی یکی از دستاوردهای نهضت امام راحل (ره) و خون پاک شهداست که به صورت جدی در جامعه ایران اسلامی در حال شکل گیری است. یادآور می‌شود: در چهاردهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی ۱۰ قاری از بهترین قاریان استان مازندران، قرآن تلاوت کردند و در نهایت با رأی مردمی و فنی نفر اول و دوم برای اعزام به مرحله کشوری انتخاب شدند.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

نظرها

اخبار بیشتر