خط و نشان دادستان ابرکوه برای گران‌فروشان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

خط و نشان دادستان ابرکوه برای گران‌فروشان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه خطاب به متخلفان گران فروشی به بهانه افزایش نرخ بنزین، گفت: به عنوان دادستان از کوچک‌ترین فساد اقتصادی هم نمی‌گذرم و هیچ‌گونه مماشات و مسامحه‌کاری با متخلفان نخواهم داشت.

خبرگزاری ایسنا: «میتم رنجبر» در کارگروه تنظیم بازار شهرستان ابرکوه از برخورد قاطع و شدید با گران‌فروشی پس از افزایش نرخ بنزین خبر داد و گفت: در حوزه صیانت از حقوق عامه به عنوان دادستان از کوچک‌ترین فساد اقتصادی هم نمی‌گذرم و هیچ‌گونه مماشات و مسامحه‌کاری با متخلفان نخواهم داشت.

وی ابراز کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی قوه قضائیه صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت‌المال است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و در این زمینه نه‌ تنها فسادهای کلان اقتصادی، بلکه کوچک‌ترین تخلفات نیز قاطعانه پیگیری و برخورد می‌شود.

رنجبر افزود: در شهرستان ابرکوه اگر انحرافی در رابطه با حقوق عامه مردم و سو استفاده از بیت‌المال مشاهده شود، قاطعانه جواب خواهم داد و واحد صنفی متخلف به علت اخلال در نظام اقتصادی و بازار پلمپ خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: در این رابطه منتظر اخبار فسادهای کلان و رشوه خواری و موارد مشابه نباشید چرا که حتی کوچک‌ترین تخلف هم مجازات را برای مرتکب آن به دنبال خواهد داشت.

دادستان ابرکوه خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شاهد خرابکاری و آشوب‌هایی در کشور بودیم که ممکن است با افزایش نرخ کالاهای مصرفی، تشدید شود ولی قطعا مردم اعتراضات به‌حق و مطالباتی دارند که باید توسط مسئولین مربوطه پاسخ گفته شود ولیکن ما به عنوان مدعی‌العموم، وظیفه صیانت از حقوق عامه و برخورد با اخلال‌کنندگان در بازار را عهده‌دار هستیم.

این مقام قضایی گفت: دادستانی در مرحله اول، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش نرخ اجناس و کالاهای مصرفی مردم را در دستور کار دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نظارت بر واحدهای صنفی است لذا از نمایندگان واحدهای صنفی انتظار می‌رود که اصناف زیرمجموعه خود را رصد و پایش کرده و گزارشات خود را ارسال کنند.

رنجبر با بیان این که هم‌اکنون کشور و بازارهای‌های آن در شرایط خاصی است، تأکید کرد: باید ضمن جدی گرفتن برنامه رصد و پایش گروه‌های نظارتی تشکیل شده و به صورت جز به جز بر بازار نظارت داشته باشند چرا که در صورت مشاهده تخلف از واحدهای صنفی، رئیس اتحادیه مربوطه نیز باید نسبت به عدم نظارت دقیق، پاسخگو باشد.

وی با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای بسیجی در نظارت بر بازار، تصریح کرد: دومین اقدام دادستانی برای کنترل نظم بازار، عملیات شناسایی است؛ بدین ترتیب که صرفا بر حضور محسوس واحدهای اداره صمت در واحدهای صنفی اتکا نکرده و از گشت‌های نامحسوس نیز در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه از تحقیقات امنیتی و قضایی به عنوان سومین مرحله اقدامات دادستانی خبر داد و افزود: تحقیقات به‌ منظور بررسی موارد احتمالی همچون کمبودها، عرضه نامتناسب، احتکار، گران‌فروشی و کم‌فروشی نیز به‌ زودی آغاز می‌شود.

رنجبر یادآور شد: وقتی رئیس‌جمهور کشور اعلام می‌کند در اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین هیچ‌گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت، باید در کف جامعه و بازار نیز این مسئله رعایت شود چرا که قطعا جلسات کارشناسی متعددی برای بررسی ابعاد مختلف این موضوع در سطح کلان تشکیل و همه مسائل مطرح شده است.

دادستان ابرکوه در خاتمه از کلیه کسبه، صاحبان واحدهای صنفی و خدمات و به ویژه مردم شهرستان درخواست کرد که کاملا هوشیارانه مراقب اتفاقات بوده و با توجه به این که برخی افراد قصد خرابکاری دارند، اقدامی انجام ندهند که موجب ایجاد تجمع و در نهایت سو استفاده اشرار، فرصت‌طلبان، اراذل و ضدانقلاب شود.

سهمیه خاص برای خدمات مرتبط با بنزین، در نظر گرفته می‌شود

در ادامه جلسه «علی افشارپور» معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، اظهار کرد: در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، استاندار یزد صراحتا اعلام کرد که در پی افزایش نرخ بنزین در کشور، هیچ‌گونه افزایش قیمتی در مورد سایر کالاها نخواهد بود.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین قطعا تأثیراتی بر برخی خدمات دارد که موضوع باید شفاف‌تر بررسی شده و پس از رصد و پایش مستمر، اقدامات ضروری صورت گیرد لذا کالاهایی که نرخ مصوب داشته و برخی خدمات عمومی نباید افزایش قیمت داشته باشد و در رابطه با کرایه حمل‌ و نقل نیز جنبه‌های مختلف بررسی و نتیجه آن اعلام می‌شود.

افشارپور با بیان این که باید بر بازارها نظارت کامل با کمک دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، بسیج و سپاه وجود داشته باشد، افزود: در کمیسیون نظارت باید مصوبه‌ای برای تشدید بازرسی بر اصناف گذرانده شود و مدریت شهرستان نیز همکاری لازم در افزایش بازرسی‌ها و گشت‌های مشترک را داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.

پناهجویان در بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با وجود آنکه دولت بوسنی و هرزگوین وعده داده بود تا بیش از ۶۰۰ پناهجوی ساکن کمپ ووچیاک را پیش از آغاز سرمای شدید به زیر سرپناه منتقل کند، آوارگان این اردوگاه در شمال غرب بوسنی پس از بارش اولین برف سنگین عملا با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر