هشدار سازمان جهانی بهداشت از سلامت زندانیان در اروپا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سلامت

هشدار سازمان جهانی بهداشت از سلامت زندانیان در اروپا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سازمان جهانی بهداشت با اشاره به ضعف نظارت و بررسی سلامت زندانیان در اروپا، در خصوص تعداد بیش از حد و آمار خودکشی زندانیان در این کشور‌ها هشدار داد
هشدار سازمان جهانی بهداشت از سلامت زندانیان در اروپا - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما‎‏‏‎، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد، مقامات زندان‌ها در اروپا اقدامات کافی برای نظارت بر سلامت زندانیان به عمل نمی‌آورند و این بدان معناست که زندانیان از اقدامات درمانی لازم بهره مند نمی‌شوند و بدون حمایت‌های کافی آزاد می‌شوند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل هشدار داد: قصور این مقامات «هزینه گزافی» به جامعه تحمیل می‌کند و به فشار‌ها بر بخش بهداشت عمومی خواهد افزود. سازمان جهانی بهداشت اطلاعاتی را از ۳۹ کشور اروپایی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ جمع آوری و توصیه کرد در زندان‌ها آزمایش‌های مربوط به بیماری سل، مشکلات روحی زندانیان، بیماری‌های مقاربتی و اعتیاد انجام شود.

دکتر بنته میکلسن از دفتر سازمان جهانی بهداشت در اروپا اعلام کرد با محکومیت یک فرد به حبس آزادی وی سلب می‌شود، اما این فرد نباید از سلامت و حق خود برای برخورداری از سلامت نیز محروم شود. وی افزود: در نظر مسئولان سازمان جهانی بهداشت به منظور گسترش سلامت عمومی در جهان و بهبود سلامت روحی و جسمی همه افراد ضروری است که به زندان‌ها به عنوان فرصتی برای تغییر شیوه زندگی نگریسته شود.

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه نظارت و بررسی سلامت زندانیان در زندان‌ها بسیار ضعیف انجام می‌شود هشدار داد زندانیانی که بیماری آن‌ها تشخیص داده نشده است و تحت درمان قرار نمی‌گیرند پس از آزادی و به دنبال آنکه وارد جامعه می‌شوند به فشار‌ها بر بخش بهداشت عمومی خواهند افزود. در این گزارش آمده است: سلامت روان مسئله‌ای مهم و کلیدی به ویژه پس از آزادی زندانیان و هنگامی محسوب می‌شود که آن‌ها با خطر اقدام به خودکشی، آسیب به خود و استفاده بیش از اندازه از مواد مخدر مواجه هستند.

خبری: اخبار سلامت پزشکی

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ۱۳ و نیم درصد از آمار مرگ و میر در زندان‌ها به علت خودکشی است و در ۱۴ درصد از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا زندانیان در بدو ورود به زندان تحت آزمایش‌های مربوط به اختلالات روانی قرار نمی‌گیرند.

زندان‌های اروپا همچنین با معضل همیشگی جمعیت بیش از اندازه زندانیان در زندان‌ها مواجه هستند که می‌تواند بر سلامت زندانیان تاثیرگذار باشد.

بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، سالانه شش میلیون نفر در این منطقه راهی زندان می‌شوند و بنا بر بررسی که شورای اروپا سال ۲۰۱۸ انجام داد هشت کشور از جمله فرانسه، ایتالیا و پرتغال با مشکل جدی افزایش بیش از اندازه جمعیت زندانیان در زندان‌ها مواجه هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انباشت زباله‌های بیمارستانی سرکوچه‌های شهر + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله‌های بیمارستانی به زباله‌های شهر بازگشتند. مدتی می‌شود که دوباره شاهد دور ریخت زباله‌های بیمارستانی در مخزن‌های زباله شهری هستیم که در دسترس کودکان کار و زباله گردان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۵۲ درصد زباله‌های بیمارستانی عفونی هستند و حتی در صورت بازیافت نیز ممکن است باعث انتقال بیماریهای واگیردار شوند. چرا که این زباله‌های بیمارستانی می‌تواند به آنها آسیب‌های گاه جبران ناپذیر وارد کند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این جبهه گیری اعلام کرده است مردم می‌توانند با دیدن زباله‌های بیمارستانی در مخازن زباله با وزارت بهداشت تماس گرفته و مراکز بهداشتی متخلف را معرفی کنند.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، بررسی‌های محققان دانشگاه نورت وسترن در آمریکا نشان می‌دهد افرادی که ورزش می‌کنند در واقع به سلامت مغزشان کمک شایانی می‌کنند. این بررسی با همکاری ۴۹۵ داوطلب مرد و زن و استفاده از ۴۹۳ روش بررسی وضعیت سلامت افراد بر مبنای جنسیت و سن آنها صورت گرفته است. ضبط و ثبت اطلاعات مربوط به مغز افراد با استفاده از برخی الکترودهای خاص نشان می‌دهد که اشخاص ورزشکار می‌توانند راحت‌تر می‌توانند مغز خود را برای فعالیت‌های روزمره تنظیم کنند. به گفته محققان ورزش کردن به مغز یاد می‌دهد تا بتواند شرایط محیط اطراف را بهتر درک کند و در برابر آن واکنش‌های دقیق‌تری نشان دهد. در مقابل افرادی که تحرک زیادی ندارند برای تعامل با محیط پیرامون خود دشواری‌های بیشتری دارند و این مشکلات همزمان با افزایش سن افزایش می‌یابد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
داخل هندوانه و طالبی را خالی کنید و ژله را بریزید و در یخچال بگذارید. بعد از بسته شدن لایه دوم، چوب‌ها را داخل ژله فرو می‌بریم. بقیه محلول ژله آلوورا و خامه را با رنگ سبز کمی رنگ کنید. بعد ژله سبز را داخل قالب ریخته و به یخچال منتقل می‌کنیم. داخل هندوانه و طالبی را خالی کنید و ژله را بریزید و در یخچال بگذارید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
به گفته متخصصان، رنگ چشم‌ها توسط بسیاری از ژن‌ها تعیین می‌شود مثلا ممکن است یک ژن مسئول رنگ آبی و ژن دیگر مسئول رنگ قهوه‌ای باشد. رنگ مو «رنگ موی همسر من بلوند و رنگ موی خود من قرمز روشن است. موی بچه ما چه رنگی خواهد شد؟» هیچ تضمینی وجود ندارد رنگ موی بچه به یکی از شما دونفر برود بلکه می‌تواند ترکیبی از رنگ موی هردوی شما باشد. به همین ترتیب فرزند شما می‌تواند ویژگی‌های شما یا پدر (یا والدین هردو) را به ارث ببرد. آیا فرزند آنان دارای قدی متوسط می‌شود؟» معمولا بله؛ براساس قاعده کلی، قد بچه، متوسط قد والدین خود خواهد شد، البته این متوسط قد به اضافه ٥سانتیمتر برای پسر و منهای ٥سانتیمتر برای دختر خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر