درخواست برای نظارت بر کتاب‌فروشی‌های مترو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
درخواست برای نظارت بر کتاب‌فروشی‌های مترو

درخواست برای نظارت بر کتاب‌فروشی‌های مترو

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد تا بر کتاب‌فروشی‌هایی که در مترو هستند نظارت شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه برنامه کتاب‌گردی روز پنج‌شنبه (۳۰ آبان‌ماه)، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران در محل اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از رضایت کتاب‌فروشی‌ها برای مبارزه با کتاب قاچاق خبر داد.

او همچنین گفت: کتاب‌فروشی‌ها در بازدیدهای امروز از گردش مالی‌ای که داشتند اعلام رضایت می‌کردند.

سپس هومان حسن‌پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در سخنانی گفت: اگر مشکلات کتاب‌فروشی‌ها حل شود به نوعی مشکلات ناشران نیز حل می‌شود و کارهای‌شان سامان می‌یابد، بنابراین ما باید به فکر سامان دادن کتاب‌فروشی‌ها به‌ویژه کتاب‌فروشی‌های کوچک باشیم. اگر کتاب‌فروش‌ها یک کامپیوتر هم در کتاب‌فروشی بگذارند می‌توانند تاثیر آن را در فروش کتاب‌های‌شان ببینند.

او با اشاره به پوستر «پیوند کتاب‌فروشی‌های محله با خانواده‌ها» که هم‌زمان با هفته کتاب در میان کتاب‌فروشی‌ها توزیع شده گفت: اگر ما حلقه کتاب‌فروشی‌ها را کامل کنیم می‌توانیم مشکلات نشر را از بین ببریم. متاسفانه ما دیگر کتاب‌فروشی محلی نداریم. اگر کتاب‌فروشی محلی داشتیم بچه‌ها از همان دوران کودکی پای‌شان به کتاب‌فروشی‌ها باز می‌شد.

به گفته رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، کتاب‌فروشی‌های محله اهمیت زیادی در فروش کتاب‌ها دارند و این کتاب‌فروشی‌های بزرگ بیشتر صنعتی‌شده هستند.

هومان حسن‌پور همچنین اظهار کرد: دست‌فروشان مترو واقعا ما را اذیت می‌کنند و اعتماد عمومی به کتاب‌فروشی‌ها را از بین برده‌اند. زمانی که آن‌ها تخفیف ۵۰ درصدی می‌گذارند مردم با خود فکر می‌کنند کتاب‌فروشی‌ها چقدر از یک کتاب بهره می‌برند.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

او سپس به مسئله قاچاق کتاب و کاربری‌های فرهنگی اشاره کرد و از شورای شهر خواست در این زمینه تسهیلاتی را برای آن‌ها فراهم کند.

احمد مسجدجامعی هم با بیان این که وضعیت نشر خوب است گفت: در نشر پول مهم نیست و عشق به کتاب اهمیت بسزایی دارد. من زمانی که به کتاب‌فروشی‌ آموت و مفید رفتم این موضوع را احساس می‌کردم.

او در ادامه بیان کرد: بعضی از مسائل در دست شورای شهر نیست و شورای شهر این قدرت را ندارد، اما برخی از کارها مانند کافه‌کتاب‌ها دارد قاعده‌مند می‌شود.

این عضو شورای شهر همچنین گفت: درباره ساماندهی دست‌فروش‌ها ما به این فکر کردیم که اگر بخواهیم آن‌ها را ساماندهی کنیم یعنی آن‌ها را به نوعی به رسمیت شناخته‌ایم و این رسمیت دادن به آن‌ها خطرناک‌تر است. اما درباره انبارهایی که کتاب قاچاق دارند کاملا حق با شماست و ما از شما حمایت می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری1 روز قبل

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

فیلم| الاغ سواری در اعتراض به گران شدن بنزین

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر