شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
تبدیل موضوع «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به دغدغه اصلی دولت، صرفا پاک کردن صورت مسئله است. بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده های انتخاباتی را عملیاتی کنید.

سرویس سیاست مشرق-روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه «ویژه‌های مشرق» نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**شیرزاد: رعایت حقوق شهروندی و احترام به آشوبگران فراموش نشود

«احمد شیرزاد» از نمایندگان مجلس ششم در یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: «یکی از تفاوت‌های میان کشورهای پیشرفته و توسعه نیافته در مدیریت آشوب‌های اجتماعی است …چون پلیس مهم‌ترین نیرویی است که در صحنه حضور دارد و با صف اعتراض کنندگان مواجه است از این جهت گفته می‌شود که آنها باید به طور اولی در برخوردها سعه‌صدر داشته باشند. هر چند که در سطح رسانه‌ای و تبلیغاتی نیز قطعا باید مسئولان بالای کشور و کسانی که تریبون در اختیار دارند با سعه‌صدر برخورد کنند و سعی داشته باشند که نفت بر آتش نریزند. حتی اگر واقعا کسانی که اعتراض می‌کنند خواسته ناحقی داشته و کسانی در بین آنها از بیرون نفوذ کرده باشند مسئولان کشور باید با رعایت احترام و حقوق شهروندی صحبت کنند و کاری نکنند که منجر به نیروگیری برای آشوب‌ها شود».

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید - 5

در روزهای گذشته و همزمان با آشوبگری اوباش اجاره‌ای در برخی شهرهای کشور، جمعی از فعالین اصلاح طلب از جمله «سعید حجاریان» ، «مصطفی تاجزاده» ، «عبدالله رمضان زاده» ، «شهیندخت مولاوردی» و … در اقدامی تأمل برانگیز بیانیه‌ای در دفاع از اوباش صادر کردند.

این افراد در بیانیه مذکور، مقابله با اغتشاشگران را حمله به مردم بی‌دفاع خوانده و نیروهای جان بر کف ناجا و بسیج را که در این چند روز در حفظ امنیت برای مردم، چند شهید داده است، جنایتکار معرفی کرده و بی‌شرمانه خواستار مجازات آنها شده‌اند.

حالا شیرزاد در این یادداشت مدعی شده است که باید همانند کشورهای پیشرفته، آشوب‌های اجتماعی را مدیریت کرده و نیروهای انتظامی و مسئولان باید با احترام و حفظ حقوق شهروندی با اوباش اجاره‌ای برخورد کنند.

همان اوباشی که در روزهای اخیر جوانان غیور حافظ امنیت ایران اسلامی را مظلومانه به شهادت رسانده و آمبولانس و ماشین آتش نشانی و بانک و پمپ بنزین و مغازه ها و خودروی مردم را به آتش کشیده و اموال عمومی و خصوصی را به غارت برده اند.

شیرزاد در این یادداشت از مدیریت آشوب در کشورهای پیشرفته نام برده. این در حالی است که جنبش اعتراضی جلیقه زردها در فرانسه اکنون یکساله شده و یکی از نکات مهم درباره این اعتراضات، برخورد بسیار خشن پلیس فرانسه با معترضین است. رفتار بسیار خشن پلیس فرانسه تاکنون باعث کشته شدن و کورشدن و قطع عضو بسیاری از افراد شده است.

**بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

روزنامه اعتماد- متعلق به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس(الیاس حضرتی) - در مطلبی با عنوان «مکان اعتراض، امکان انتقاد» نوشت: «اگرچه اعتراض‌های آبان‌ماه ۹۸ که آغاز شد بار دیگر از رسانه‌ها گرفته تا سیاست‌ورزان، دولتی‌ها و احزاب همان حرف‌های دی‌ماه ۹۶ را تکرار کردند، آنچه در این میان بیشتر تکرار شد و البته اقدام عملیاتی نیز در مورد آن صورت گرفت، موضوع «تعیین مکان‌هایی برای اعتراض» بود.»

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «پس از ناآرامی‌های دی‌ماه ۹۶ بود که فارغ از چرایی شکل‌گیری و سپس همه‌گیر شدن آن، بسیاری از ناظران گفتند و نوشتند حالا که کانال‌های انتقال اعتراض‌های مردمی به گزاره‌های مختلف ازجمله رسانه‌ها و احزاب آن‌چنان کارآمد نیست، دست‌کم مکان‌هایی تعیین شود که در این مکان‌ها امکان اعتراض قانونی ضمن برقراری نظم و امنیت فراهم ‌آید».

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید - 15

برخی مقامات دولت اصرار دارند تا صورت مسئله را پاک کنند. این روزها رسانه‌های دولتی و اصلاح طلب بارها مسئله «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» را مطرح کرده‌اند. این در حالی است که مشکل مردم، فریادزدن نیست، بلکه دغدغه عموم مردم، عمل به وعده‌ها و پاسخگویی مقامات به مطالبات است.

مشکل کارگری که چندین ماه با مسئله حقوق معوقه مواجه است، با فریاد زدن حل نمی‌شود. مشکل مستاجری که با اجاره بهای سنگین دست به گریبان است، با فریادزدن رفع نمی‌شود.

براساس نظرسنجی‌های متعدد، مطالبه اصلی مردم، مسائل معیشتی و اقتصادی است. اشتغال، مسکن، خودرو، حمایت از واحدهای تولیدی و …دولتمردان می‌بایست بجای صرف زمان و هزینه برای «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» زمان و هزینه مذکور را صرف رسیدگی به مطالبات اصلی مردم کنند.

تبدیل موضوع «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به دغدغه اصلی دولت، صرفا پاک کردن صورت مسئله است. بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید.

** اصلاح طلبان، تشییع پیکر شهدای امنیت را ندیدند

دیروز پیکر پاک شهید «مرتضی ابراهیمی» و شهید «مصطفی رضایی» با حضور باشکوه و عظیم مردم در شهریار و ملارد تشییع شد.

این دو شهید بزرگوار روز یکشنبه ۲۶ آبان در درگیری با آشوبگران توسط ‌اشرار و مخلان امنیت کشور به شهادت رسیدند.

نحوه شهادت شهید رضایی همانند ترورهای دهه ۶۰ به دست منافقین بود. به‌طوری که در کمین و ایجاد حلقه محاصره، به وسیله سلاح سرد به شهادت رسید.

نکته قابل توجه اینجاست که تشییع باشکوه شهدای حافظ امنیت در روزنامه‌های اصلاح طلب سانسور شد.

هرگاه اغتشاش در کشور رخ می‌دهد، طیف اصلاح طلب به دفاع از اوباش و آشوبگران پرداخته و اقدامات ایثارگرانه جوانان غیور کشورمان در حفظ امنیت را سانسور می‌کند.

این در حالی است که رسانه‌های معاند از جمله بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، و دیگر رسانه‌های وابسته به آمریکا، انگلیس و آل سعود در آن سوی مرزها نیز همین رویکرد را دنبال می‌کنند.

گویا همصدایی با دشمنان مردم ایران، به یک کارویژه در رسانه‌های اصلاح طلب تبدیل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
روزنوروزنو1 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
امام جمعه موقت تهران افزود: حتی اگر مسئولی مشغله کاری زیادی هم داشته باشد باید یک نفر را به عنوان نماینده مامور کند تا پای درد دل مردم بنشیند. آیت الله موحدی کرمانی گفت: این رفتارهاست که مردم را ناراحت می‌کند مردم باید بتوانند درد دل هایشان را با مسئولین درمیان بگذارند. خطیب نماز جمعه تهران به وزرا و مسئولین پیشنهاد کرد یک نماینده را به مردم معرفی کنند تا در یک روز و در یک مکان مشخص مثل حسینیه‌ها و مساجد پای صحبت مردم بنشیند. وی با تاکید بر اینکه خدمت به مردم از حج مستحب واجب‌تر است افزود: مسئولان بشنوید خداوند از شما حج مستحب، حج عمره، سفر کربلا و مشهد را نمی‌خواهد حالا که مسئول هستید به امانتی که دارید عمل کنید و به داد مردم برسید. خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان گفت: به جای نماز شب از آن وقت برای بررسی مشکلات مردم و تفکر برای حل آن استفاده کنید.

نظرها

اخبار بیشتر