دلار ارزان شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
دلار ارزان شد

دلار ارزان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
قیمت ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نسبت به روز گذشته با کاهش همراه شد.

قیمت ارز در هفته گذشته روند افزایشی به خود گرفت، به طوریکه قیمت دلار که تا حدود ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان نیز کاهش یافته بود، به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسید، اما در هفته جاری قیمت ارز عموما ثابت بود و تغییر چندانی نداشت.

صرافی‌های مجاز بانک مرکزی، در نخستین روز هفته هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان خریده و ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروختند که فاصله بین خرید و فروش دلار افزایش یافته بود.

اما از روز یکشنبه اختلاف قیمت خرید و فروش دلار به همان ۱۰۰ تومان بازگشت، اما قیمت دلار نیز افزایش یافت و به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسید که در همین زمان قیمت خرید دلار ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این نرخ تا روز گذشته در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ثابت بود و تغییری نداشت و قیمت خرید و فروش یورو نیز به ترتیب ۱۳ هزار تومان و ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان بود.

اما امروز (پنج‌شنبه ۳۰ آبان) قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز بانکی کاهش یافت؛ به طوریکه هر دلار آمریکا در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری و ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می‌شود.

بر همین اساس قیمت یورو نیز نسبت به روز گذشته در این صرافی‌ها کاهش یافته و قیمت خرید هر یورو ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت فروش آن به ۱۳ هزار تومان رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین|‌ معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، درباره طرح بیمه سلامت پناهندگان (اتباع خارجی) در کشور توضیح داد. بنابر اعلام بیمه سلامت، تمام اتباع باید از سوی وزارت کشور به این سازمان معرفی شوند و با در دست داشتن کارت سبز اقامت و مدارکی جهت اثبات هویت خانوادگی در صورتی پذیرش می‌شوند که توسط وزارت کشور به سازمان بیمه سلامت معرفی شده باشند و نام آنها در سامانه سازمان بیمه سلامت ثبت شده باشد. اکنون اما با آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت چه تغییراتی قرار است در روند بیمه شدن اتباع خارجی پیش آید؟ در همین راستا، ‌ دکتر کوروش فرزین_معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، ضمن تاکید بر آنکه متولی امور اتباع، ‌ وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان هستند، ‌ گفت: اتباع از طریق قراردادی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با وزارت کشور دارد به سازمان ما معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه روند آزمون ارزیابی وسع برای اتباع وجود ندارد، ادامه داد: به همین دلیل تغییری در روند بیمه شدن اتباع به وجود نمی‌آید و مانند گذشته اتباع در دو قالب اتباع آسیب‌پذیر و اتباع غیرآسیب‌ پذیر به سازمان بیمه سلامت معرفی می‌شوند که حق بیمه گروه اول توسط کمیساریای عالی پناهندگان و حق بیمه گروه دوم توسط خود افراد پرداخت می‌شود. معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت به دسته سوم و چهارم اتباع اشاره کرد و گفت: اتباعی که در قالب دانشجو به کشور آمده‌اند نیز از طریق دانشگاه‌شان در قالب صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت، ‌ بیمه می‌شوند.

لایحه بودجه ۹۹ تورم زاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مدنی زاده گفت: اکنون با کاهش درآمد‌های نفتی به اجبار نقش درآمد‌های نفتی در بودجه کاهش یافته، اما هنوز از بودجه خارج نشده است. وی گفت: نمی‌توانیم بودجه‌ای معادل بودجه سال ۹۶ با شرایطی که درآمد‌های نفتی کاهش یافته است ببندیم. آقای هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در این برنامه گفت: اصلاح ساختار به معنای واقعی در لایحه بودجه سال آینده دیده نمی‌شود و این لایحه تفاوتی با لایحه بودجه سال ۹۸ ندارد. وی افزود: منابع درآمدی بودجه سال ۹۸ بهتر از لایحه بودجه سال ۹۹ است. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در بودجه سال آینده درآمد نفتی حدود ۱۱ میلیارد دلار پیش بینی شده که یک سوم درآمد نفتی بودجه سال ۸۸ است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۰٫۱۴ درصد و پایان هفته به رشد ۱٫۱۸ روبه‌رو بوده است. درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۰٫۵۶ درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به افت ۰٫۳۳ درصدی رسید. برای سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل معامله‌ای صورت نگرفت. وی افزود: شرایط گروه خودرویی در هفته‌های اخیر در حال بهبود است و شاهد افزایش عرضه‌های این گروه در بازار بودیم و در برخی مواقع مازاد عرضه را برای سهام گروه خودرویی شاهد بودیم. برای سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل معامله‌ای صورت نگرفت. همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: انتهای پیام/
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حسینی نژاد ظهر پنجشنبه در همایش بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمان بیان داشت: با توجه به همه مشکلات تحریمی در کشور در ۹ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم. رئیس صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: هدفگذاری استان کرمان در سال ۹۸ صادرات ۱۰ میلیارد دلاری است که برای این مهم نیاز به تفویض اختیارات در استان داریم که تا حدودی انجام شده و جای تقدیر دارد. مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران هم در این همایش بیان داشت: بخش عمده صادرات ما همان پتروشیمی است که باید به آن توجه کرد زیرا این مسئله می‌تواند آینده صادرات ما را با تهدید روبرو کند. وی گفت: در شرایط کنونی باید از ظرفیت ۱۵ کشور همسایه استفاده کنیم گرچه ریسک صادرات به این کشورها بالاس و صادرکنندگان بسیار نگران هستند. بهرامی یادآور شد: در تمام دنیا بیمه‌هایی برای صادرات تشکیل شده که بتواند ریسک حاصل از وصول مطالبات کالا را جبران کند لذا صادرکنندگان به صندوق ضمانت صادرات مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر