باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی‌دانم چرا عصبی شد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فوتبالی
  4. ورزشی
باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی‌دانم چرا عصبی شد!

باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی‌دانم چرا عصبی شد!

فوتبالیخبرگزاری فوتبالی |

پایگاه خبری فوتبالی- مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ویلموتس تازه به ایران آمده است باید کمکش کنیم.

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبر ورزشی، دوشنبه ۲۰ آبان بود که کریم باقری به دعوت کادر فنی تیم ملی در تمرین تیم کشورمان در آستانه بازی با عراق حاضر شد. آقاکریم آن روز در جمع ملی‌پوشان صحبت کوتاهی هم انجام داد و گفت: «جنگ روانی همیشه وجود دارد و می‌تواند تأثیرگذار باشد. وقتی درزمین حریف بازی می‌کنید باید با تمرکز بالا بازی کنید و عصبانی نشوید. این بهترین راهکار برای کسانی است که به دنبال ایجاد حاشیه هستند. همه بازیکنان ما باتجربه هستند. متأسفانه بازیکنان ما زود عصبی می‌شوند و زود پرخاش می‌کنند و این از بدی‌های فوتبال ماست. امیدوارم بازی به بازی بهتر شوند تا تمرکز بیشتری داشته باشند و بتوانند نتیجه بهتری بگیرند.»

عجبا که پیش‌بینی کریم باقری متأسفانه درست از آب درآمد و مسعود شجاعی باتجربه‌ترین بازیکن تیم ملی ایران نتوانست اعصاب خود را جلوی تیم ملی عراق کنترل کند و از زمین مسابقه اخراج شد. اخراج همانا و گل خوردن ایران همان! تیم کشورمان در دیداری که حداقل می‌توانست یک مساوی به دست بیاورد باخت تا کام همه مردم تلخ شود و …

به همین بهانه دقایقی با کریم باقری هم‌کلام شدیم.

از کجا می‌دانستید بازیکنان تیم ملی عصبی هستند و حتی پیش‌بینی می‌کردید یکی مثل مسعود شجاعی از زمین بازی با عراق اخراج شود؟

به هر حال ما بازی‌های تیم ملی را دیده بودیم. ضمن آنکه به نظر می‌رسید بچه‌ها کمی عصبی هستند و …

ولی فکرش را نمی‌کردید باتجربه‌ترین بازیکن تیم ایران یعنی مسعود شجاعی از داور کارت قرمز بگیرد. درست است؟

آدم باید خودش را جای مسعود شجاعی بگذارد و بعد نظر بدهد.

ببینید آقاکریم! اگر محمد محبی جوان کارت قرمز می‌گرفت شاید این‌قدر نسبت به او انتقاد نمی‌شد، اما از کاپیتان تیم ملی انتظار نمی‌رفت در این بازی حساس کاری کند تا داور اخراجش کند؟

باید از خود مسعود شجاعی پرسید، اما بزرگ‌تر‌های تیم ملی باید حواسشان جمع‌تر از جوان‌تر‌ها باشد.

شما خودتان هم در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و در بازی با قطر از زمین اخراج شدید. دیداری تلخ که به شکست تیم ایران انجامید.

بله ولی شرایط آن زمان خیلی فرق می‌کرد. شاید حرکت من یک استثنا بود. قطری‌ها به زبان فارسی مسلط بودند و حرف‌هایی می‌زدند و فحش‌هایی می‌دادند که آن اتفاق افتاد، اما الان کل بازیکنان و مربیان ما عصبی هستند. این موضوع را شما حتی می‌توانید در مسابقات باشگاهی هم ببینید. همه یک جور‌هایی عصبی هستند.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

توجه داشته باشید که در کوچه و خیابان هم همه عصبی هستند. سختی‌ها و مشکلات زندگی روی همه اثر گذاشته و شما می‌بینید مغازه‌دار، مسافر، راننده تاکسی و همه مردم عصبی‌تر از گذشته هستند که این موضوع روی فوتبالیست‌ها هم اثر گذاشته است.

اما فوتبالیست‌ها جزو قشر نسبتا مرفه جامعه هستند و درگیر مشکلات روزمره مردم نیستند.

اینکه دلیل نمی‌شود! همه بازیکنان فوتبال که پول خوب نمی‌گیرند و تازه اگر هم بگیرند خانواده‌هایی دارند که اغلب جزو قشر ضعیف یا متوسط جامعه هستند. این مشکلات روی زندگی بازیکنان و مربیان هم تأثیر می‌گذارد.

با همه این تفاسیر انتظار داشتیم بازیکنان تیم ملی در بازی حساس با عراق روی اعصاب خود تسلط داشته باشند ولی پیش‌بینی شما درست از آب درآمد.

از یک طرف عصبی بودن جامعه و فوتبال ماست و از طرف دیگر کشور‌های عربی خیلی خوب بازیکنان ما را شناخته‌اند. تیم‌های عربی متأسفانه خوب بلدند بازیکنان ایرانی را عصبی کنند و نتیجه بگیرند و دربازی با عراق هم همین اتفاق افتاد.

می‌خواهیم بدانیم روزی که سرتمرین تیم ملی رفتید خود شما شخصا با مسعود شجاعی کاپیتان تیم کشورمان هم صحبت کردید؟

بله، با مسعود شجاعی هم خصوصی حرف زدیم، اما برخی اوقات از بعضی‌ها که انتظار نداری …

پس از بازی ایران و عراق بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و ایرانیان علاقه‌مند به فوتبال از مسعود شجاعی انتقاد کرده و خواسته‌اند از تیم ملی خداحافظی کند. در این رابطه نظری ندارید؟

این سؤال را باید از خود مسعود شجاعی بپرسید!

ولی خاطرمان هست خود شما پس از بازی ایران و ایرلند در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ و در سن ۲۸ سالگی از تیم ملی خداحافظی کردید.

هر کس خودش تشخیص می‌دهد چه زمانی خداحافظی کند و شرایط من فرق می‌کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

چه فرقی؟

اردو‌های تیم ملی طولانی بود. بازی‌ها هم خیلی طول کشیده بود و واقعا خسته بودم. احساس کردم درآن مقطع نمی‌توانم به تیم کشورم کمک کنم. نه انگیزه داشتم و نه از بازی کردن لذت می‌بردم. به همین خاطر تصمیم گرفتم خداحافظی کنم.

خداحافظی کردید که جوان‌تر‌ها بیایند و در تیم ملی بازی کنند؟

(می‌خندد) من هم که جوان بودم. ۲۸ سالگی پیر است؟!

نه! حتی خیلی‌ها همین امروز معتقدند کریم باقری که تا ۲۸ سالگی و در ۸۰ و خرده‌ای بازی نزدیک ۵۰ گل ملی زده بود اگر ادامه می‌داد چه بسا به ۱۰۰ گل ملی هم می‌رسید.

نه! با اگر و، اما که نمی‌توان زندگی کرد. شاید یک گل دیگر هم نمی‌توانستم بزنم!

باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی‌دانم چرا عصبی شد! - 32

در حال حاضر علی دایی با ۱۰۹ گل ملی رکورددار تعداد گل ملی زده در جهان است، اما کریستیانو رونالدو ۹۹ گله شده است. در این رابطه صحبتی ندارید؟

خود علی دایی هم گفت رکورد‌ها برای شکسته شدن هستند. بالاخره علی دایی هم رکورد یکی دیگر را شکست.

رکورد فرانس پوشکاش را.

بله، همین که سال‌ها رکورد علی دایی در فوتبال جهان باقی ماند خودش باعث افتخار فوتبال ایران بود.

یک شوخی در تحریریه ما راه افتاده که کاش رونالدوی پرتغالی مصدوم شود و نتواند رکورد علی دایی را بشکند.

نه! من هرگز آرزو نمی‌کنم یک فوتبالیست مصدوم شود و مثلا رباط صلیبی پاره کند. به هر حال رکورد‌ها جابه‌جا می‌شوند. همان‌طور که سال‌ها رکورد حسین رضازاده و بهداد سلیمی به نام ایران ثبت شده و سپس توسط این وزنه‌بردار گرجی اسمش چی بود؟

لاشا تالاخادزه؟

بله، الان این گرجی رکورددار جهان است. رکورد علی دایی هم باید جابه‌جا شود و این امر طبیعی است. حالا شما بچه‌های خبرورزشی یا ما ایرانی‌ها دوست داریم رکورد بیشترین گل زده در رده ملی به نام علی دایی باشد بحث دیگری است، اما خود علی هم دوست ندارد رونالدو مصدوم شود یا رباط پاره کند تا این رکورد حفظ شود!

بسیار خوب، عملکرد مارک ویلموتس را در این چند بازی چطور دیده‌اید؟

به نظرم باید کمی به او زمان داد.

ولی در تاریخ فوتبال ملی ما سابقه نداشته دو بازی متوالی را در مسابقات انتخابی جام جهانی واگذار کنیم.

من دقیقا نمی‌دانم شرایط چیست، اما این مربی هم تازه آمده و باید به ویلموتس کمک کنیم.

ولی ما سال‌ها با کارلوس کی‌روش در آسیا بی‌شکست بودیم.

شما نمی‌توانید عملکرد کارلوس کی‌روش را طی ۷ سال با چند ماه ویلموتس مقایسه کنید.

اما خیلی‌ها معتقدند مربی مدیر و مقتدر برای تیم ملی ایران بسیار بهتر از یک مربی مهربان و ملایم است.

این مسائل را من نمی‌دانم. نظرات همه محترم است ولی باید همه موارد را در نظر گرفت. ویلموتس را با کارلوس کی‌روش مقایسه نکنید!

فکر می‌کنید تیم ملی ایران شانس صعود داشته باشد؟

چراکه نه؟ بازی عراق و بحرین هم مساوی شد که به نفع ما بود. من فکر می‌کنم سرنوشت تیم ملی کشورمان دست خودمان است. ما ۴ بازی دیگر داریم که ۳ بازی با هنگ‌کنگ، بحرین و عراق در خانه است. بازی با کامبوج هم که تیم ضعیفی است در خارج از خانه برگزار می‌شود. بنابراین می‌توان امیدوار بود با پیروزی در این بازی‌ها به مرحله بعد صعود کنیم.

اگر خاطرتان باشد در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و پس از چند شکست تغییراتی روی نیمکت تیم ملی ایجاد شد که به صعود ما انجامید. به نظر شما تیم ملی ایران به شوک مثبت نیاز ندارد؟

این مسائل که دست من و شما نیست. خود فدراسیون به اندازه کافی آدم برای تصمیم‌گیری دارد. آن‌ها بهتر می‌دانند چه کار کنند و چه تصمیمی بگیرند.

بازی با نفت مسجدسلیمان هم ابتدا لغو شد و سپس اعلام شد برگزار می‌شود.

تا جایی که من می‌دانم روز جمعه بازی ما با نفت مسجدسلیمان برگزار می‌شود.

شرایط پرسپولیس چطور است؟

بازیکنان ما تمرینات خوبی انجام داده و شرایط خوبی دارند، اما به هر حال قبول کنید تعطیلی لیگ به هر دلیل تیم‌ها را از ریتم می‌اندازد.

ملی‌پوشان شما از لحاظ روحی و روانی در چه شرایطی به سر می‌برند؟

سعی کردیم آن‌ها را دوباره برگردانیم. تساوی اخیر بحرین و عراق هم ملی‌پوشان و هم همه ما ایرانی‌ها را امیدوار کرد که تیم ملی با نتایج خوب به مرحله بعد صعود کند. ملی‌پوشان ما هم از شرایط روحی و روانی خوبی برای بازی با نفت مسجدسلیمان برخوردار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری20 ساعت قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

شب عجیب و غریب طارمی در پرتغال با گل و پاس گل + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال بامداد امروز (سه‌شنبه) میان تیم‌های ریوآوه و ویسنته برگزار شد که ریوآوه با گل دقیقه ۶۳ مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به برتری یک بر صفر رسید. مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر پرتغال تیم ریوآوه با ‍‍۱۸ امتیاز ششم است. یاران مهرداد محمدی در تیم آوس نیز با اندوخته ۶ امتیازی قعرنشین هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تجمع دوباره هواداران استقلال مقابل ساختمان باشگاه+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند. با وجود اینکه استعفای امیر حسین فتحی توسط وزیر ورزش پذیرفته شده اما باز هم تعدادی از هواداران این تیم مقابل ساختمان این باشگاه حضور پیدا کردند. این نفرات در شرایطی که از عملکرد وزارت ورزش و مازیار ناظمی انتقاد داشتند بعد از یک ساعت حضور مقابل ساختمان خیابان سعادت آباد راهی وزارت ورزش شدند تا در آنجا تجمع کنند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که امیر حسین فتحی نیز به باشگاه استقلال رفته و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی در مقابل این باشگاه حضور دارند. فیلم حضور هواداران مقابل باشگاه را در زیر ببینید:

انتقاد تند کاپیتان استقلال از مدیرعامل این تیم

مهرمهر2 روز قبل
وریا غفوری کاپیتان استقلال: مردم صاحبان اصلی باشگاه هستند. الان بهترین موقع است که من افتضاح مدیریت را توضیح بدهم. کار به جایی رسیده بود که استراماچونی فکر می‌کرد باشگاه او را مسخره می‌کند.

خلاصه بازی سالزبورگ ۰-۲ لیورپول (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- دو تیم سالزبورگ و لیورپول در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲-۰ شاگردان یورگن کلوپ به پایان رسید. گلزنان و دقایق: نبی کیتا (۵۷)، محمد صلاح (۵۸) برای لیورپول

پرسپولیس ۲ - ۱ گل گهر سیرجان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سرخپوشان پرسپولیس از هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی و با قضاوت اشکان خورشیدی و در حضور حدود ۳۰ هزار تماشاگر میزبان تیم گل گهر سیرجان بودند. ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی، محمد انصاری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، محسن ربیع خواه، مهدی ترابی، بشار رسن، وحید امیری و علی علیپورسرمربی: گابریل کالدرونترکیب گل گهر: میلاد فراهانی، علیرضا ابراهیمی، مهران گلزاری، عبدالله حسینی، حسام پورهاشم، یوسف وکیا، امین پورعلی، مهرداد عبدی، بهنام برزای، رضا محمود آبادی، پیمان رنجبریسرمربی: مجید جلالیمحمدحسن انصاری فرد مدیرعامل، حسین خبیری مشاور مدیرعامل و مهرداد میناوند پیشکسوت تیم پرسپولیس با حضور در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی این بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند. مهدی ترابی در دقیقه ۵۲ با یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه دروازه گل گهر را باز کرد. در دقیقه ۸۰ علی علیپور که روی پاس ترابی با دروازه با حریف تک به تک شده بود توپ را از بالای سر دروازه بان عبور داد و با کمک مدافع گل گهر دومین گل پرسپولیس را وارد دروازه میهمان کرد.

نظرها

اخبار بیشتر