افزایش کسری بودجه انگلیس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

افزایش کسری بودجه انگلیس

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دولت انگلیس به علت کسری بودجه11 میلیارد و 200 میلیون پوند قرض کرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، دولت

افزایش کسری بودجه انگلیس - 1

انگلیس در ماه گذشته میلادی، ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون پوند قرض کرد که این میزان کسری بودجه در ماه اکتبر، در پنج سال اخیر سابقه ندارد.

تارنمای روزنامه گاردین نوشت: با این میزان کسری بودجه، بعید است در انتخابات عمومی آینده کشور، حزب برنده بتواند بحران مالی انگلیس را سامان دهد. این روزنامه به نقل از «اندرو ویشارت» (Andrew Wishart)، اقتصاددان شاغل در موسسه کاپیتال اکونومیکس (Capital Economics) نوشت: افزایش هزینه‌های دولت انگلیس، نشانگر احتمال خروج بدون توافق کشور از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر سال جاری است.

به نوشته گاردین، وعده‌های انتخاباتی احزاب سیاسی مبنی بر سرمایه گذاری در زیرساخت‌های انگلیس نیز نشان می‌دهد که میزان بدهی‌های دولت و کسری بودجه در دو سال آینده نیز افزایش خواهد یافت. به نوشته گاردین، اکتبر پارسال دولت انگلیس، ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون پوند قرض کرده بود، اما به علت افزایش هزینه‌های دولتی و کاهش فعالیت شرکت‌های انگلیسی و در نتیجه، کم‌تر شدن مالیات‌های دریافتی، اکتبر امسال، قرض دولت انگلیس بیش‌تر شد.

درآمد دولت از مالیات شرکت‌ها در ماه اکتبر امسال، در مقایسه با ماه اکتبر پارسال، ۶٫۲ درصد کم‌تر شد.

گاردین نوشت: پیشتر برآورد شده بود که کسری بودجه انگلیس امسال به ۴۱ میلیارد پوند برسد، اما اکنون انتظار می‌رود این کسری به ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پوند برسد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

در سوم تیر ۱۳۹۵، همه‌پرسی به منظور خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برگزیت، برگزار شد و مجموعا ۵۱٫۹ درصد از رای‌دهندگان انگلیسی، خواهان خروج از اتحادیه و ۴۸٫۱ درصد از شرکت‌کنندگان هم به ماندن در اتحادیه اروپا رأی دادند. آخرین مهلت تمدید شده‌ی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، در ۹ آبان ماه، ۳۱ اکتبر، سپری شد و پس از گذشته سه سال و نیم، هنوز این کشور نتوانسته به توافقی قابل قبول برای خروج از اتحادیه اروپا دست یابد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و رهبر حزب محافظه کار این کشور، سه بار تلاش کرد توافقش با اتحادیه اروپا را بر سر چگونگی جدایی، در مجلس به تصویب برساند، اما نتوانست انگلیس را از بن بست برگزیت خارج کند و بار چهارم نیز به گونه‌ای مشروط توافقش رای آورد. بدین ترتیب وی ناچار شد با انحلال مجلس، برگزاری انتخابات زود هنگام را در ۲۱ آذر ماه، ۱۲ دسامبر مطرح کند با این امید که بتواند وعده‌اش درباره برگزیت را عملی کند و در آینده نیز با در اختیار داشتن اکثریت مجلس، لوایحش را با کم‌ترین مانع در مجلس به تصویب برساند.

تازه‌ترین نظر سنجی‌های نشان می‌دهد اگر چه او از حزب رقیبش یعنی کارگر پیش است، اما نمی‌تواند به هدفش در کسب اکثریت مطلق مجلس دست یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
روزنوروزنو4 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر