اوبر برای افزایش امنیت، صدای داخل خودروهای خود را ضبط می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
اوبر برای افزایش امنیت، صدای داخل خودروهای خود را ضبط می‌کند

اوبر برای افزایش امنیت، صدای داخل خودروهای خود را ضبط می‌کند

زومیتخبرگزاری زومیت |
اوبر به‌زودی صدای داخل خودروها را برای امنیت راننده و مسافر ضبط می‌کند. البته صدای ضبط‌شده توسط راننده و مسافر، قابل دسترسی نخواهد بود.

اوبر قابلیتی را به سرویس خود اضافه می‌کند تا صدای داخل خودروهای هر سفر را در ایالات متحده ضبط کند. رویکرد جدید، با هدف حفظ امنیت مسافر و راننده اتخاذ می‌شود. واشنگتن پست با دسترسی به واحد ارتباطات اوبر این خبر را منتشر کرد که بعدا از سوی روابط‌عمومی شرکت، تأیید شد. البته طرح مذکور ابتدا در مکزیک و برزیل به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود تا زمان پیاده‌سازی نهایی آن در آمریکا مشخص شود.

راننده‌های اوبر با فعال کردن بخشی از اپلیکیشن اختصاصی خود، قابلیت ضبط همه‌ی سفرها را خواهند داشت. مسافران نیز قابلیتی مشابه در اپلیکیشن خود دریافت می‌کنند که البته سازوکار و چگونگی فعال شدن آن مشخص نیست. به‌هرحال هیچ‌یک از آن‌ها شروع ضبط صوتی سفر را متوجه نمی‌شوند. البته در زمان فعال‌ شدن قابلیت برای راننده‌ها و مسافران، اعلانی در اپلیکیشن اوبر به آن‌ها ارسال می‌شود. به‌علاوه دسترسی به میکروفون نیز باید از سوی آن‌ها به اپلیکیشن داده شود. فایل‌های ضبط‌شده درصورت اعلام مشکل امنیتی از سوی مسافر به سیستم پشتیبانی مشتری اوبر، توسط راننده در اختیار شرکت قرار می‌گیرند. به‌علاوه فایل‌ها تا مدنی در سرورها ذخیره می‌شوند، چون احتمال دارد که یک مسافر، مشکل سفر خود را چند روز بعد اعلام کند.

فایل‌های صوتی ضبط‌شده از سفرهای اوبر، به‌صورت رمزنگاری‌شده نگه‌داری می‌شوند و راننده‌ها و مسافران دسترسی و توانایی پخش آن‌ها را ندارند. البته رویترز در بررسی راه‌اندازی اولیه‌ی سرویس در مکزیک و برزیل، احتمال دسترسی مقام‌های قانونی به فایل‌های صوتی را ممکن می‌داند؛ درواقع درصورت تقاضای مقام‌ها از شرکت، شاید فایل‌ها برای بررسی‌های امنیتی، در اختیار آن‌ها قرار بگیرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

قابلیت جدید اوبر احتمالا چالش‌های حریم خصوصی متعدد داشته باشد. بسیاری از ایالت‌های آمریکا قوانینی برای ممنوعیت ضبط صدا بدون توافق هردوطرف حاضر، وضع و اجرا کرده‌اند. با افزایش تعداد مسافرها در هر سفر، چالش کسب رضایت پیچیده‌تر هم خواهد شد. به‌هرحال اوبر می‌گوید برای رفع این چالش‌ها، به بررسی و تحقیقات ادامه می‌دهد.

اوبر برای افزایش امنیت، صدای داخل خودروهای خود را ضبط می‌کند - 6

اوبر تاکنون تحت انتقادها و چالش‌های متعددی در ارتباط با امنیت مسافران بوده است. چالش‌های تجاوز جنسی بیش از همه اوبر را در ارتباط با امنیت مسافران، تحت فشار قرار می‌دهد. CNN سال گذشته گزارش داد که ۱۰۳ راننده‌ی اوبر به سوءاستفاده‌ی جنسی متهم شدند که ۳۱ نفر از آن‌ها درنهایت محکوم شدند. اوبر از آن زمان تلاش می‌کند تا امنیت را در اپلیکیشن خود افزایش دهد. به‌عنوان نمونه‌ای از راهکارها می‌توان به امکان برقراری تماس اورژانسی (۹۱۱ در آمریکا) اشاره کرد که در در خود اپلیکیشن ممکن می‌شود. به‌علاوه راننده‌ها هم در اپلیکیشن اختصاصی خود امکان گزارش مشکلات امنیتی را دارند. اوبر سال گذشته اعلام کرد که گزارشی شفاف را در ارتباط با سوءاستفاده‌های جنسی صورت‌گرفته در سفرها منتشر می‌کند که البته هنوز خبری از گزارش در رسانه‌ها نیست.

سوءاستفاده‌ی جنسی، علاوه بر سفرها، در داخل اوبر هم تاریخچه‌ی قابل‌توجهی دارد. سوزان فاولر از مهندسان سابق شرکت بود که گزارشی از فعالیت‌های مذکور منتشر کرد. بررسی‌های انجام‌شده پس از آن گزارش، منجر به اخراج ۲۰ کارمند اوبر شد. آن‌ها قبلا برنامه‌هایی برای بررسی الزامی به اتهام‌های جنسی در شرکت داشتند که البته سال گذشته به پایان رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو22 ساعت قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

لنزهای «هوشمند» سلامت چشم شما را هم زیر نظر می‌گیرند

همشهریهمشهری1 روز قبل
مانند یک لنز تماسی نرم معمولیلی می‌گوید لنزهای هوشمند طوری طراحی شده‌اند که مانند لنزهای نرم تماسی معمول کوچک، نرم و انعطاف‌پذیر باشند، و باعث تحریک چشم، ناراحتی ناشی از گرم شدن یا هر کاهشی در میدان دید نشوند. در این روش چندین لایه مدار الکترونیکی ظریف با یک خمیر بسیار نازک به لبه بیرونی لنز افزوده می‌شود. آیا لنزهای هوشمند ایمن هستند؟ لی می‌گوید در آزمایش روی خرگوش‌ها و یک داوطلب انسانی که برای ۱۰ دقیقه لنز را در چشمش گذاشت، قابلیت ماندن لنز در چشم و کارکرد سیستم شارژ بی‌سیم آن نشان داده شد. اما این پژوهشگران قبول دارند محدودیت‌های ارزیابی ایمنی‌شان از این لنز هوشمند را قبول دارند و یادآور می‌شوند که هنوز کارآزمایی‌های بالینی بزرگ برای این لنز برنامه‌ریزی نشده است. بنابراین هنوز راه درازی تا قرار گرفتن این لنز هوشمند در دسترس عموم باقی است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش محدود و نقدی ام وی ام ایکس ۵۵ در نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران فروش ام وی ام ایکس۵۵ در شبکه نمایندگی‌های مدیران خودرو آغاز شده است. مدیران خودرو، ام وی ام ایکس۵۵ را در دو تیپ و با قیمت ۳۶۵ میلیون ۵۰۰، و ۳۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت نقدی عرضه می‌کند. زمان تحویل این خودرو در طرح فروش نقدی مدیران خودرو ۴۵ روز اعلام شده است. این همچنین این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک (۶ سرعته دوکلاچه)، مانیتور ۹ اینچی لمسی، سیستم‌های پایداری ESP، TCS، HHC، ایربگ‌های (جلو-جانبی (دوربین ۳۶۰، سیستم GPSمی باشد) _________________بیشتر بخوانید: ________________

نمایشگاه حمل و نقل هوشمند در هانگژو (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعالیت تولیدات صنعت آلومینیوم تا پایان سال به روال معمولی خود بازمی‌گردد خاطر نشان کرد: اکنون خوشبختانه نه تنها تأمین آلومینیوم با مشکل مواجه نشده است بلکه میزان ذخیره برای تولید شمش آلومینیوم از متوسط ۵ سال گذشته نیز بیش‌تر است. وی از نهضت ساخت داخل در صنعت خودرو کشور خبر داد و بیان کرد: این مهم به عناون یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اردیبهشت امسال با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شده است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: در همین راستا تاکنون قرارداد داخلی سازی قطعات، لوازم و تجهیزات مصرفی صنعت خودرو به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو منعقد شده که البته مجموع هدف‌گذاری ما در صنعت خودرو در مجموع به ارزش ۱٫۴ میلیارد یورو است. وی اذعان کرد: بر اساس این نهضت قرار است تا سال ۱۴۰۰ قطعات وارداتی صنعت کشور به ارزش ۱۰ میلیارد دلار داخلی‌سازی شود که مطالعه تمام فرآیندهای انجام این کار انجام شده و مشخص شده که در کجا احتیاج به سرمایه‌گذاری، دانش، تکنولوژی داریم. انتهای پیام/۱۹۰/ش
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
طبق تحلیل و بررسی‌های موسسه تحقیقاتی IDC، این بدان معناست که گجت‌های شنیدنی با رشدی ۲۴۲٫۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده‌اند این در حالیست که گجت‌های پوشیدنی همچون ساعت و مچ‌بندهای هوشمند تنها ۴۸٫۶ درصد رشد کرده‌اند. سهم اپل به عنوان دارنده جایگاه نخست این جدول، ۳۵ درصد است که در این بازه زمانی سه ماهه ۲۹٫۵ میلیون دستگاه گجت هوشمند فروخته است. این در حالیست که سهم این غول تکنولوژی آمریکایی در سومین فصل ۲۰۱۸، فروش ۱۰ میلیون دستگاه و اختصاص ۲۳ درصد از بازار بود. رشد سالانه اپل ۱۹۵٫۵ درصد اعلام شده است. این شرکت در مدت مشابه سال گذشته ۷٫۴ میلیون دستگاه روانه بازارهای جهانی کرده و سهم آن نیز ۱۷٫۱ درصد بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر