راه اندازی مرکز مطالعات عصر صفوی در باغ جهانی عباس آباد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

راه اندازی مرکز مطالعات عصر صفوی در باغ جهانی عباس آباد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
راه اندازی مرکز مطالعات عصر صفوی در باغ جهانی عباس آباد - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری -معاون دفتر امورپایگاه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: برای راه اندازی مرکز مطالعات عصر صفوی استان مازندران به محوریت پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد آمادگی داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام رضایی عصر پنجشنبه در نشست تخصصی پیدایش، ساختار، سیر تحول و ویژگی‌های معماری و شهرسازی عصر صفوی در پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد با اشاره به منحصر به فرد بودن آثار صفوی استان مازندران در میان دیگر آثار این دوره در کشور به دلیل شرایط اقلیمی، جایگاه ویژه آب و گیاه، طراحی و بهره گیری از خلاقیت‌های معماری گفت: اداره کل امور پایگاه‌ها آمادگی دارد تا با همکاری دانشگاه مازندران و دیگر مراکز دانشگاهی مرکز مطالعات عصر صفوی استان مازندران به محوریت پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد بهشهر، راه اندازی کند.

وی با استقبال از مباحث مطرح شده در این نشست و قابلیت انتشار آن، ابراز امیدواری کرد: مرمت چشمه عمارت شهرستان بهشهر که طرح آن در سال‌های گذشته مصوب شده پایان پذیرد و پس از آزادسازی حریم درجه یک آن به عنوان یک مرکز فرهنگی فعالیت کند.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

رحیم موسوی سرپرست پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد نیز با اشاره به برگزاری این نشست با هدف تمرکز مطالعات عصر صفوی، گردهمایی محققان معماری و شهرسازی این دوره و ارتقا و تبادل دانش میان آنها گفت: در این نشست بیش از ٧٠ تن از محققان برجسته و صاحب نظر استان و کشور، اساتید و دانشجویان رشته‌های معماری، مرمت و باستان شناسی، حضور دارند.

وی افزود: نگاهی جامع با رویکردهای حفاظت و مرمت، معماری و شهرسازی، باستان شناختی و تزئینات وابسته به معماری، از مباحث مطرح شده در این نشست تخصصی بود.

راه اندازی مرکز مطالعات عصر صفوی در باغ جهانی عباس آباد - 11

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، مخبر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: شاهد هستیم که بودجه نگهداشت سرای محلات برای نگهداشت ساختمان شهرداری صرف و از بودجه ورزش برای موزش شهروندی استفاده می‌شود. در بسیاری از موارد شاهد هستیم که بودجه نگهداشت سرای محلات برای نگهداشت ساختمان شهرداری صرف و از بودجه ورزش برای آموزش شهروندی استفاده می‌شود. به نظرم این دست از انحراف بودجه‌ها به هیچ وجه توجیح ندارند و باید تعیین تکلیف شوند. این پیشنهاد با ۱۰ رای به تصویب شورای شهر نرسید و امیدوارم در این مورد تعیین تکلیف کنیم. عمده بحث این است که شهرداری‌ها باید ک رویه واحدی داشته باشند و براساس اراده شورای شهر و شهرداری تهران اقدام کنند.

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.
فارسفارس20 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد با اشاره به امضا تفاهم نامه میان شهرداری مشهد و تهران به لزوم وجود داده برای هوشمندسازی تاکید کرد. تعریفی که از شهر هوشمند ارائه می‌شود روش هوشمندانه حل چالش‌های شهری است. وی افزود: کپی کردن هوشمندسازی از یک شهر به شهر دیگر امکان پذیر نیست و با این روش الزاما هوشمندسازی رخ نمی‌دهد. از این رو باید با نیازها و مشکلات و روش‌های خودمان شهر را هوشمند کنیم. معاون شهردار مشهد با اشاره به امضای تفاهم نامه میان شهرداری تهران و مشهد، افزود: توافق میان شهرداری مشهد و تهران بر همین پایه است.

نظرها

اخبار بیشتر