چرا جمهوریخواهان از ترامپ ناراضی هستند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. بین‌المللی
چرا جمهوریخواهان از ترامپ ناراضی هستند؟

چرا جمهوریخواهان از ترامپ ناراضی هستند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه طی گفت و گویی به بررسی روند استیضاح رئیس جمهوری آمریکای یعنی دونالد ترامپ می پردازد.

به گزارش خبرآنلاین، دکتر وحید غروی درباره روند استیضاح رئیس جمهور در آمریکا گفت: اگر روند استیضاح به شکل دلخواه دموکرات‌ها پیش رود، و خطا‌های رییس جمهور توسط اکثریت نمایندگان مجلس سنا نیز مورد پذیرش قرار گیرد، روند قانونی یا قضایی آغاز خواهد شد و ترامپ همانند ریچارد نیکسون از ریاست جمهوری خلع خواهد شد. آنچه که اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان بر روی آن مانوور میدهند اتهام بزرگ ترامپ مبنی بر سوء استفاده از قدرت و مشخصا کمک گرفتن از یک دولت بیگانه در مسایل حیاتی داخلی آمریکاست. مخالفان ترامپ میگویند او سیاست خارجی آمریکا را در سبد منافع شخصی خود قرار داده است. در یک مقطع یک رئیس جمهور ممکن است اشتباهاتی را در رابطه با کشورهای دیگر مرتکب شود و برای مثال معاهده‌ای را لغو کند، اما در مقطعی رئیس جمهور آمریکا از سیاست خارجی و هژمونی کشور به اصطلاح برای جیب خود خرج می‌کند که این موضوع یک گناه نابخشودنی در جامعه آمریکا محسوب می‌شود. به همین دلیل است که برخی از جمهوری خواهان نیز از ترامپ ناراضی شده و علیه او موضع گیری کرده‌اند.

وی پاسخ به این سوال که آیا برکناری ترامپ و روی کارآمدن ترامپ به نفع ایران خواهد بود گفت: نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که ما باید از ساده اندیشی پرهیز کنیم. آنچه که بدیهی است پس از دوره‌ای قدرت یا دست جمهوری خواهان می‌افتد و یا دموکرات‌ها. در همین حال کسب و کارهای بزرگ آمریکا با این دو حزب همکاری می‌کنند. صحبت اصلی من اینجاست که ما نباید به طور ساده به قضیه نگاه کنیم و حق را به دموکرات‌ها و هیلاری کلینتون بدهیم. ایران در ۷۰ سال اخیر تجربه روابط با آمریکا به خصوص کودتای ۲۸ مرداد را داشته است. حتی این موضوع نیز مطرح است که اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور می‌شد او صددرصد به ایران حمله نظامی می‌کرد. فاجعه‌ای به اسم القاعده، جنگ لیبی همه از جمله اقداماتی است که هیلاری کلینتون مسبب آن بوده است. حتی خود او در سخنرانی ای تایید کرد که به شکل گیری گروه‌های تروریستی کمک کرده است. ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا با توجه به اقدامات دموکرات‌ها از جمله روس ستیزی، حمایت از تروریسم و غیره می‌گوید: «آمریکا در جنگ سرد دوم قرار دارد» این در حالی است که دنیا خواستار چنین چیزی نیست چرا که دیگر حزب کمونیست شوروی وجود ندارد.

مشروح این گفت و گو را اینجا بخوانید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ میدان التحریر عراق مملو از مخالفان حضور آمریکایی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
یک نشریه آمریکایی با اشاره به تقویت توانمندی‌های موشکی و پهپادی ایران نوشت که دولت ترامپ باید به یاد داشته باشد که ایران نحوه مقابله با ارتش آمریکا را می‌داند. این گزارش سپس در مقدمه خود به دولت آمریکا یادآوری کرد که ایران با تقویت توانمندی موشکی و پهپادی خود، در هرگونه تقابل احتمالی با آمریکا، احتمالا دست برتر خواهد داشت. ایران آنطور که در این گزارش هم آمده است در حال تولید موشک‌های بالستیک ضدکشتی با قدرت مانور بالا است. در بخشی از این گزارش نیز به توانمندی پهپادی ایران اشاره شده است و آمده که ایران اخیرا دقت پهپادهای خود را تقویت کرده است. علی‌رغم این، آمریکا و عربستان سعودی ادعا کردند مستقیما از ایران و توسط این کشور انجام شده است.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت دفاع روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد که دهها تن از نیروهای نظامی دولت سوریه در حمله گروهی از شورشیان مسلح کشته شدند. این وزارتخانه، شمار کشته شدگان را ۴۰ تن اعلام کرد. مسکو همچنین اعلام کرد که این شورشیان مسلح در یکی از این عملیات تهاجمی که روز چهارشنبه آغاز شد، دو منطقه مسکونی در ادلب را به تصرف خود درآوردند. رسانه رسمی سوریه بدون اشاره به تلفات این حمله اعلام کرد که این حمله شامل خودروهای بمب گذاری شده و گلوله باران شدید شورشیان بود. این در حالی است که سخنگوی ائتلاف جبهه آزادیبخش ملی سوریه وابسته به معارضان سوری این گزارش رسانه سوریه و دولت روسیه را تکذیب کرد و مدعی شد که هیچ‌گونه حمله‌ای صورت نگرفته است.
الفالف14 ساعت قبل
این ازهم‌گسستگی و ناسازگاری در هیچ زمینه‌ای به اندازه سیاست دولت ترامپ در برابر ایران آشکار نیست. بنابراین از آنجا که واشتنگتن نمی‌تواند حتی به یک هدف محقق شده استناد کند باید گفت که سیاست فشار اقتصادی به پایان خود رسیده است. افزایش تحریم‌ها، ارزیابی‌های ایران را تغییر نمی‌دهد و فشار اقتصادی هیچ یک از تغییرات مورد نظر واشنگتن در ایران را محقق نخواهد کرد. ادامه سیاست فشار حداکثری، ابزاری خطرناک در دستان تهران است که تلاشش برای بقا بیش از تلاش ایالات متحده برای نابودی آن است. اما اگر آسیا اولویت دولت ترامپ است، واشنگتن نمی‌تواند سیاست تغییر رژیم در ایران را دنبال کند.
الفالف14 ساعت قبل
تظاهرات میلیونی عراقی‌ها در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی در حالی آغاز شده است که طرفداران گروه‌های مختلف شیعه – که تا چندی پیش در خصوص حمایت از دولت بغداد با هم اختلاف داشتند – اکنون یکصدا خواستار خروج آمریکا از این کشور شده‌اند. «محمد محیی» سخنگوی کتایب حزب الله و از جناح‌های حاضر در حشدالشعبی می‌گوید تظاهرات روز جمعه به تقویت هرچه بیشتر مصوبه پارلمان عراق برای خروج نظامیان خارجی منجر شده و نیز بیانگر خواسته عراقی‌ها از طبقات مختلف سیاسی و اجتماعی است. این خواسته مردم عراق و پارلمان این کشور است. " جنبش عصائب اهل حق نیز که از گروه‌های تاثیرگذار در پارلمان عراق محسوب می‌شود، از تظاهرات میلیونی عراق به عنوان اراده ملت در مخالفت با اشغالگری و نیز تاکید بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق یاد کرده است. و قطعا خروج نظامیان آمریکایی از عراق، از جمله مهم‌ترین بندهای این راهکار خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، دولت آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای اعمال فشار علیه مردم ایران، روز پنج‌شنبه افراد و شرکت‌های بیشتری را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، در فهرست تحریم قرار داد. بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن یک فرد ایرانی، یک فرد چینی و ۶ شرکت مستقر در امارات عربی متحده و چین را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرده است: - علی بایندریان- ژیکینگ ونگ- شرکت بنتاکو دی‌ام‌سی‌سی- شرکت جیاشیانگ- شرکت پیکویو- شرکت سیگ انرژی- شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا- شرکت پتروشیمی تریلینس «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در توجیه اعمال این تحریم‌ها، گفته است: «بخش‌های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و از آن زمان مرتبا تحریم‌های بیشتری علیه صنایع مختلف ایران وضع کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش با امضای فرمانی عملا اختیار تحریم تمام صنایع ایران را به خزانه‌داری آمریکا داد. علاوه بر صنایع نفت و پتروشیمی، آمریکا صنایعی چون فلزات، معدن و حتی پارچه‌بافی را نیز تحریم کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

جلوه‌های زیبا از برف زمستانی در اردبیل

مهر10 دقیقه قبل

«عاشق داعشی من» روایتی تازه از جنایت‌های آشکار گروهک تروریستی داعش

میزان‌آنلاین10 دقیقه قبل

«دانش دریایی» احیا می‌شود/ ساخت نخستین «تقویم آفتابی» در بوشهر

مهر10 دقیقه قبل

اسماعیلی مصدوم شد و بازی با الکویت را از دست داد

نود15 دقیقه قبل

نورالهی: یکشنبه منتظر هواداران هستیم/ لیگ قهرمانان بدون ایرانی‌ها جذابیت ندارد

نود16 دقیقه قبل

بایدن به پنهانکاری ترامپ درباره تلفات عین الاسد واکنش نشان داد

مهر16 دقیقه قبل

صعود عسگری به فینال کاراته لیگ جهانی پاریس/آسیابری و خاکسار حذف شدند

ایسنا16 دقیقه قبل