انتقاد تند روسیه از تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران | حمایت پومپئو ریاکارانه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سیاسی
انتقاد تند روسیه از تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران | حمایت پومپئو ریاکارانه است

انتقاد تند روسیه از تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران | حمایت پومپئو ریاکارانه است

همشهریخبرگزاری همشهری |
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه حمایت وزیر امور خارجه آمریکا را از مردم ایران «دیوانه‌کننده» خواند و از تلاش ایالات متحده برای مداخله در امور داخلی ایران انتقاد کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا با اشاره به اینکه مسکو شرایط داخلی ایران را زیر نظر دارد، گفت: «ما سخنان مایک پومپئو را در حمایت از مردم معترض ایران متظاهرانه و ریاکارانه می‌دانیم و معتقدیم اقدام‌های واشنگتن یکی از مهم‌ترین دلایل به سختی افتادن زندگی ایرانی‌هاست.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت و نارضایتی‌های ناشی از آن نتیجه فشار تحریم‌های گسترده و غیرقانونی است که آمریکا علیه مردم ایران اعمال کرده است. حق قانونی و طبیعی مردم ایران برای دسترسی داشتن به مواد غذایی، دارو و دیگر ابزار ضروری زندگی با اقدام‌های غیرقانونی واشنگتن زیر پا گذاشته شده است. آنچه این روزها در ایران می‌گذرد، اتفاقی ساده نیست و دست‌های خارجی برای دخالت در امور داخلی ایران آشکار است.»

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

زاخارووا در بخش دیگر سخنان خود افزود: «از آنجا که بسیاری از نارضایتی‌ها و رنج‌های مردم ایران ناشی از تحریم‌های آمریکاست، بیانیه آقای پومپئو در حمایت از معترضان ما را گیج کرد. آنچه ما می‌دانیم این است که هدف آمریکا همواره افزایش فشار بر ایران با بیشتر کردن تحریم‌ها بوده است. واشنگتن از یک‌سو (دست‌کم با زبان) از مردم ایران حمایت می‌کند و از سوی دیگر هر چه از دستش برمی‌آید انجام می‌دهد تا مردم بیشتر به سختی بیفتند.» کد خبر ۴۶۴۵۸۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
همچنین وزیر کشور ۶ بار، وزیر جهاد کشاورزی چهار بار، وزیر نفت ۲ بار، وزیر صنعت، معدن و تجارت ۲ بار، وزیر ورزش ۲ بار، و وزیر خارجه یک بار استیضاح شده‌اند. استیضاح وزیر کشور تاکنون ۶ بار مطرح‌ شده و رحمانی فضلی رکورد مطرح شدن استیضاح بین وزرا را شکسته است. اما نکته مهم درباره وزیر کشور آن است که هنوز استیضاح او در صحن علنی مجلس مطرح نشده است. به گفته احمد مازنی نماینده سوال‌کننده از وزیر کشور که طرح استیضاح او را هم امضا کرده: «رحمانی فضلی به‌ عنوان وزیر کشور، رئیس شورای امنیت کشور است. بنابراین تنها مرهم بر آلام مردم در شرایط فعلی استعفای رحمانی فضلی از وزیر کشور است.» روز سه‌شنبه هفته گذشته رحمانی فضلی برای بررسی استیضاحش در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور حاضر شد.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

نظرها

اخبار بیشتر