بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. روزنو
  4. ورزشی

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم

روزنوخبرگزاری روزنو |

با توجه به بازی‌های باقیمانده و شرایط تیم‌ها در گروه‌های هشت گانه به نظر می‌رسد که رسیدن به امتیاز ۱۵-۱۶ می‌تواند یک تیم را به مرحله سوم مقدماتی جام جهانی برساند. با توجه به نحوه امتیازگیری و بازی‌های باقیمانده تیم‌های حاضر در گروه‌های A، D، C و E شانس بیشتری برای حضور در میان چهار تیم برتر دوم مرحله گروهی رقابت‌ها خواهند داشت.

** گروه A: چین

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 3

در گروه A مسابقات، سوریه صعود کرده اما روی کاغذ سه تیم چین، فیلیپین و مالدیو شانس رسیدن به رتبه دوم را دارند. در این بین چین نه فقط به خاطر پیشینه و تجربه‌اش که به دلیل داشتن چهار بازی از شانس بالاتری برای رسیدن به این جایگاه برخوردار است. این تیم که بعد از جدایی مارچلو لیپی با سرمربی جدید باید در مسابقات دور برگشت به میدان برود اگر بتواند تا قبل از بازی آخرش، سه برد مقابل مالدیو، گوام و فیلیپین ۹ امتیاز بگیرد به امتیاز ۱۶ رسیده و دومی اش فارغ از نتیجه بازی برابر سوریه قطعی خواهد شد.

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 5

** گروه B: کویت

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 7

جدول گروه B شاید ظاهر گول زننده‌ای دارد اما اگر نتایج را با دقت بیشتری نگاه کنیم خواهیم دید که استرالیا به احتمال خیلی زیاد از این گروه به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد. اما نوع امتیازگیری کویت و اردن هم به گونه‌ای بوده که نشان می‌دهد که یکی از تیم‌های صعود کننده دوم می‌تواند از این گروه باشد. استرالیا از ۴ بازی ۱۲ امتیاز گرفته و کویت و اردن با ۱۰ امتیاز دوم و سوم هستند. نکته‌ای که صعود استرالیا را به عنوان تیم اول حتمی نشان می‌دهد این است که استرالیا هر دو تیم اردن و کویت را در خانه آنها شکست داده است و این یعنی ساکروز در دور برگشت با هم می‌تواند ۱۲ امتیاز از چهار بازی اش بگیرد. اما آنچه رقابت دومی را در این گروه جذاب کرده، رقابت نزدیک کویت و اردن است. آن‌ها فقط یک شکست برابر استرالیا داشته و تنها مساوی شان برابر هم بوده است. اگر استرالیا در زمین خودش اردن و کویت را شکست بدهد، با توجه به برد این دوتیم برابر نپال و تایپه بازی رودرروی آن‌ها که با میزبانی کویت برگزار می‌شود یک بازی حساس خواهد بود. در صورت برد هر کدام از دو تیم اردن و کویت در بازی رودررو آن‌ها می‌توانند به امتیاز شانزده رسیده و شانس زیادی برای صعود به عنوان یکی از بهترین تیم‌های دوم پیدا کنند.

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 9

** گروه C: عراق

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 11

گروه C مسابقات یکی از پیچیده‌ترین گروه‌های حال حاضر رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا است. از نکات عجیب اینکه ایران مدعی اول صعود از این گروه در حال حاضر با شش امتیاز در رده سوم قرار گرفته است اما شرایط این گروه به گونه‌ای است که تیم‌های اول تا سوم هم شانس صعود مستقیم دارند و هم می‌توانند از صعود باز بمانند. در حال حاضر و با توجه به میانگین امتیازات عراق ۱۱ امتیازی شانس اول صعود مستقیم به عنوان صدرنشین است و بحرین و ایران باید برای مقام دومی رقابت کنند. اما ماجرا این است که تیم ملی ایران یک بازی بیشتر نسبت به دو مدعی دیگر دارد و در صورت پیروزی در ۴ مسابقه آینده به عنوان صدرنشین مستقیم صعود خواهد کرد. جالب‌تر اینکه عراق هم برای اینکه روی کاغذ بتواند قطعا به عنوان صدرنشین صعود کند باید هر ۳ بازی باقیمانده‌اش را ببرد. بحرین هم همین شرایط را دارد و از آنجایی که هر دوتیم باید در تهران به مصاف ایران بروند شرایط صعود به عنوان تیم اول و همچنین رسیدن به رتبه دوم دشوار خواهد شد. با اینحال ایران اگر از چهار بازی باقیمانده‌اش ۱۰ امتیاز هم بگیرد می‌تواند با رسیدن به امتیاز شانزده شانس زیادی برای صعود به عنوان یکی از تیم‌های دوم داشته باشد. اما اگر ایران ۱۲ امتیاز از ۴ بازی اش بگیرد با توجه به بازی‌های باقیمانده، عراق می‌تواند با رسیدن به امتیاز ۱۷ به عنوان تیم دوم صعود کند.

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 13

**گروهD: ازبکستان

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 15

اما گروه تیم ملی ایران تنها گروه پیچیده مسابقات نیست. در گروه D مسابقات ازبکستان با ۹ امتیاز صدرنشین است اما عربستان با یک بازی کمتر تنها یک امتیاز کمتر از این تیم دارد. نکته جالب این گروه این است که امتیازات به طرز عجیبی تقسیم شده به طوری که فاصله بین تیم پنجم و اول ۵ امتیاز است. موضوع مهم‌تر اینکه همه تیم‌ها در این گروه نشان داده‌اند توان نتیجه گرفتن مقابل یکدیگر را دارند. فلسطین با عربستان به مساوی صفر، صفر رسید و یمن هم با این ۲، دو مساوی کرد اما سعودی‌ها در ازبکستان این تیم را ۳ بر ۲ شکست دادند. از نتایج قابل توجه شکست دو بر صفر ازبکستان برابر تیم ملی فلسطین و شکست ۵ بر صفر یمن برابر ازبک‌ها بوده است. در این گروه سنگاپور با ۷ امتیاز در رده سوم است و در کنار ازبکستان و عربستان شانس صعود مستقیم و یا حضور در رتبه دوم را دارد. البته که میانگین امتیازی در این گروه به گونه‌ای است که می‌تواند صعود به عنوان یکی از بهترین تیم‌های دوم را دشوار کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 18

** گروه E: عمان

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 20

در گروه E شرایط برای صعود دو تیم قطر و عمان مهیا است. البته که پیروزی‌های دشوار و نزدیک قطر و عمان برابر افغانستان و هند در آخرین بازی از سخت‌تر شدن بازی‌های این گروه خبر می‌دهد اما اختلاف امتیازی دو تیم اول و دوم گروه جایگاه آن‌ها را تثبیت شده نشان می‌دهد. با این وجود بازی کلیدی این گروه بازی تیم‌های قطر و عمان خواهد بود که می‌تواند تکلیف صدرنشین و تیمی که مستقیم صعود می‌کند را مشخص کند هرچند عمان ۱۲ امتیازی با کسب دو برد از سه بازی اش می‌تواند یکی از تیم‌های دوم صعود کننده به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی باشد.

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 22

** گروهF: تاجیکستان

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 24

با توجه به ۱۲ امتیازی که ژاپن از ۴ بازی اش کسب کرده این تیم به احتمال زیاد به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعدی صعود خواهد کرد اما رقابت برای دومی بین سه تیم قرقیزستان، تاجیکستان و میانمار تا روز آخر ادامه خواهد داشت. نکته این گروه این است که تیم‌های مدعی دومی شانس کمی دارند تا در میان بهترین تیم‌های دوم ۸ گروه قرار بگیرند. هر کدام سه تیم قرقیزستان، تاجیکستان و میانمار که می‌خواهند شانس صعود به عنوان تیم دوم را داشته باشند باید در سه بازی باقیمانده پیروز شوند. با توجه به اینکه تاجیکستان دو بازی از سه بازی اش را باید در خانه برگزار کند این تیم شانس دومی بیشتری دارد.

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 26

** گروه G: امارات

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 28

یکی دیگر از گروه هایی که چهار تیم شانس صعود دارند گروه G است. ویتنام ۱۱، مالزی ۹، تایلند ۸ و امارات ۶ امتیازی می‌توانند به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بروند. موضوعی که به امارات شانس صعود می‌دهد ۴ بازی باقیمانده این تیم است چرا که سه تیم ویتنام، مالزی و تایلند هرکدام سه بازی پیش رو دارند. امارات با توجه به اینکه با هر سه تیم مدعی این گروه بازی دارد در صورت کسب ۱۲ امتیاز حتی این شانس را دارد که به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی برود. موضوع بعدی اینکه در این گروه اگر تیمی می‌خواهد شانس صعود به عنوان یکی از تیم‌های دوم را پیدا کند باید به پیروزی در سه بازی آینده‌اش فکر کند.

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 30

** گروهH: ترکمنستان

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم - 32

در گروه H مسابقات ترکمنستان با ۹ امتیاز صدرنشین است اما کره جنوبی با یک بازی و یک امتیاز کمتر در رده دوم است. در این گروه اما فقط این دو تیم مدعی نیستند، لبنان و کره شمالی نیز با ۸ امتیازی که کسب کرده‌اند می‌توانند خودشان را تبدیل به یکی از بهترین تیم‌های دوم این مرحله بکنند. بازی کره جنوبی برابر ترکمنستان که با میزبانی‌های کره ای‌ها در فروردین سال آینده برگزار می‌شود می‌تواند این تیم را به صدر جدول برساند اما تساوی‌های کره جنوبی برابر لبنان و کره شمالی در مرحله رفت می‌تواند بازی‌های دور برگشت را هم تبدیل به مسابقاتی دشوار کند. اما آنچه کره را به عنوان یکی از بخت‌های اصلی صعود نشان می‌دهد سه بازی خانگی این تیم است ضمن اینکه ترکمنستان از سه بازی اش فقط یک مسابقه را باید در خانه‌اش برگزار کند. ضمن اینکه نباید فراموش کرد که ترکمنستان هم برابر لبنان و کره جنوبی در بازی‌های دور رفت شکست خورده است. این رقابت نزدیک شاید باعث شود که تیم دوم این گروه نتواند به امتیاز لازم برای حضور در بین بهترین تیم‌های دوم برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، مارتین اودگارد نروژی در سال ۲۰۱۵ به رئال مادرید پیوست. هافبک نروژی روز شنبه و در حالی که ۲۱ ساله خواهد شد با سوسیداد در برابر بارسلونا قرار خواهد گرفت. حالا و پیش از این دیدار حساس اودگارد از پیشنهاد بارسلونا به خودش قبل از پیوستن به رئال مادرید پرده برداشته است. من فکر می‌کنم که سبک فوتبال من متناسب با بارسلونا است اما این نظر را درباره رئال مادرید نیز دارم. ما در مقابل رئال مادرید و اتلتیکو مادرید خوب عمل کردیم و می‌خواهیم بارسلونا را نیز به دردسر بیندازیم. "
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
*نمی‌خواهیم مشکلات تیم خود را پنهان کنیم، اما در چهار پنج مسابقه داوری به شدت تأثیرگذار بوده است. *متأسفانه داوری روی خوش خود را به ما نشان نداده است و ما در بسیاری از بازی‌ها از داوری ضربه خوردیم. امیدوارم با توجه بازی خوبی که هفته گذشته با فولاد انجام دادیم، فردا یک بازی خوب مقابل نفت مسجدسلیمان برگزار کنیم. برخی از مسائل درون تیمی است و، چون دوست دارم بازیکنانم فردا با ذهنی آرام بازی کنند، در نشست خبری بعد از بازی شفاف صحبت خواهم کرد. بیشتر بخوانید: پارس جنوبی از داوری بازی با فولاد خوزستان شکایت کردانتهای پیام/

ویدیو؛ کاسمیرو و رسیدن به ۵۰ بازی با پیراهن رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- اکانت رسمی رئال مادرید، به مناسبت رسیدن کاسمیرو به ۵۰ بازی با پیراهن این تیم در لیگ قهرمانان اروپا این ویدیو را منتشر کرده است. این هافبک برزیلی تاکنون ۵ گل اروپایی به ثمر رسانده و ۴ بار قهرمانی اروپا را تجربه کرده و در ۵۰ بازی، ‌ ۳۴ برد را به دست آورده است.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر