اکران فیلم افغانستانی «حوا٬ مریم و عایشه»؛ اتفاقی تازه در سینمای ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
اکران فیلم افغانستانی «حوا٬ مریم و عایشه»؛ اتفاقی تازه در سینمای ایران

اکران فیلم افغانستانی «حوا٬ مریم و عایشه»؛ اتفاقی تازه در سینمای ایران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
سینمای ایران، برای نخستین بار شاهد اکران یک فیلم تولید مستقل افغانستان خواهد شد. «حوا٬ مریم و عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی از ۱۸ آذر در گروه هنر و تجربه به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صحرا کریمی، کارگردان افغانستانی، امروز در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد: «فیلم «حوا٬ مریم و عایشه» از ۱۸ آذر روی پرده سینماهای ایران می‌رود.»

رییس نهاد افغان فیلم در این‌باره افزود: «این برای نخستین بار است که یک فیلم مستقل از افغانستان در ایران به نمایش درخواهد آمد.»

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

«حوا٬ مریم و عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی، زندگی سه زن افغان از قشرهای مختلف جامعه را به تصویر می‌کشد که با چالش‌های بزرگی مواجه هستند. این فیلم در بخش افق‌های هفتاد و ششمین جشنواره ونیز به نمایش درآمد و منتخب کشور افغانستان برای جوایز اسکار ۲۰۲۰ است.

اکران فیلم افغانستانی «حوا٬ مریم و عایشه»؛ اتفاقی تازه در سینمای ایران - 5

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

غوغای ویلموتس در ویدئوچک + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالله روا مجری برنامه ویدئوچک شبکه ورزش کنایه‌های جالبی به فدراسیون فوتبال درباره جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی انداخت. برنامه ویدئوچک روزهای پنجشبه بین ساعت ۲۲ الی ۲۳ پخش می‌شود. بیشتر بخوانید: کنایه «ویدئوچک» به اقدام داورزنی پس از استعفاء از سمت معاونت وزیر ورزش + فیلمانتهای پیام/

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر