اتهام قتل شبه‌عمد در شلیک به مرد مسلح
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. حوادث

اتهام قتل شبه‌عمد در شلیک به مرد مسلح

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مامور پلیس که در تعقیب مرد مسلح در بازار گل پاکدشت بود با شلیک دو گلوله مرگبار مانع فرار اوشد.

روزنامه خراسان: اوایل دی سال ۹۵ ماموران کلانتری ۱۷۴ پاکدشت با خبر شدند، مرد جوانی که با همسرش اختلاف داشته برای انتقام گیری به جلوی در خانه پدرزنش رفته و با در دست داشتن تفنگ اقدام به تهدید کردن خانواده همسرش کرده است.

بدین ترتیب، تیمی از ماموران به محل اعزام شدند و مشاهده کردند مرد ۳۹ ساله با در دست داشتن دو تفنگ در حال تهدید کردن است که مرد مسلح به محض دیدن ماموران سوار بر خودروی پژو ۴۰۵ پا به فرار گذاشت. همین کافی بود تا تعقیب و گریز پلیسی کلید زده شود و مرد مسلح به سمت تهران حرکت کند. زمانی که وی به بزرگراه امام رضا (ع) و نزدیکی بازار گل رسید و با ترافیک سنگین خودرو‌ها روبه رو شد، سعی داشت از مسیر خاکی کنار جاده فرار کند.

اتهام قتل شبه‌عمد در شلیک به مرد مسلح - 3

در این صحنه یکی از ماموران با توجه به ترافیک سنگین بزرگراه از خودرو پیاده شد و به سمت مرد مسلح رفت که در نهایت با شلیک دو گلوله مانع فرار مرد جوان شد و مرد مسلح در این صحنه با شلیک مامور پلیس به کام مرگ فرو رفت. در گام بعدی با توجه به تیراندازی مرگبار در بزرگراه امام رضا (ع) تیمی از ماموران کلانتری ۱۵۷ افسریه به دستور بازپرس ویژه قتل برای تحقیقات بیشتر وارد صحنه تیراندازی شدند و مشخص شد که مرد مسلح از ناحیه پهلو هدف گلوله قرار گرفته است. در بررسی داخل خودرو نیز یک کلت کمری و تفنگ شکاری همراه با ۲۰ فشنگ ساچمه‌ای کشف شد.

مامور جوان در صحنه تیراندازی گفت: در تعقیب و گریز وقتی به ترافیک برخوردیم از ماشین پیاده شدم و به سمت خودروی متهم رفتم. از سمت شاگرد رفتم تا دستگیرش کنم، اما او ناگهان گلوله‌ای به سمت ام شلیک کرد که تیر از کنار من رد شد. پس از آن من دو تیر شلیک کردم که به پهلوی او برخورد کرد. در ادامه مأموران با انجام بررسی‌ها، اثر گلوله‌ای را در کنار پنجره شاگرد دیدند که نشان می‌داد متهم به سمت مأمور پلیس شلیک کرده بود. با این حال قاضی جنایی دستور تحقیقات در این خصوص را صادر کرد تا کارشناسان اسلحه بررسی کنند که این گلوله از داخل خودرو شلیک شده یا بیرون. از سوی دیگر جسد به پزشکی قانونی منتقل شد.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی

قتل شبه عمد

پس از تحقیقات تکمیلی، بازپرس پرونده با صدور کیفر خواست واتهام قتل شبه عمد برای مامور پلیس، پرونده را برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داد.

با گذشت سه سال از این پرونده، پدر و مادر مرد مسلح که قیم سه دختر پسرشان نیز هستند، برای مامورپلیس درخواست قصاص کردند و این در حالی بود که قضات دادگاه با توجه به این که تیراندازی از بیرون به داخل خودرو صورت گرفته است اتهام قتل شبه عمد را رد و اتهام قتل عمد برای مامور پلیس صادر کردند که پرونده برای بررسی‌های بیشتر به شعبه ۶ دادسرای امور جنایی تهران بازگردانده شد.

بنا به این گزارش، بازپرس شعبه ۶ دادسرای امور جنایی تهران پس تحقیقات تکمیلی و با توجه به این که گلوله از بیرون به داخل خودرو شلیک شده است، برای مامور پلیس حکم قتل عمد صادر کردند و پرونده پس از صدور کیفرخواست برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر23 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
الفالف22 ساعت قبل
گروه حوادث الف، ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۰ ۳۹۸۰۹۲۰۰۵۴حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با فارس در مورد اعلام حکم موکلش از جنبه عمومی قتل میترا استاد گفت: حکم «نجفی» صادر شده اما هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. وی افزود: آنچه در سامانه اعلام شده است رای دادگاه به محکومیت قتل عمد است. ** گفتنی است روزنامه شرق امروز مدعی شده بود: نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

نظرها

اخبار بیشتر