آمار تکان‌دهنده درباره کودکان آمریکایی که قربانی خشونت خانگی می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سیاسی

آمار تکان‌دهنده درباره کودکان آمریکایی که قربانی خشونت خانگی می‌شوند

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: یک پژوهش جدید نشان می‌دهد سه چهارم کودکان و نوجوانان کشته شده در تیراندازی‌های مرگبار یک دهه گذشته آمریکا قربانیان خشونت خانگی بوده‌اند.

به گزارش رکنا، یک پژوهش جدید نشان می‌دهد سه چهارم کودکان و نوجوانان کشته شده در تیراندازی‌های مرگبار یک دهه گذشته آمریکا قربانیان خشونت خانگی بوده‌اند.

طبق نتایج پژوهش منتشر شده گروه کنترل اسلحه «اوری تاون»، در حالی که کابوس تیراندازی در مدارس و خاطره کشتار‌های «نیوتاون»، «کنتیکت»، «پارکلند»، «فلوریدا» و دیگر شهر‌های آمریکا لحظه‌ای از ذهن والدین آمریکایی دور نمی‌شود، نتیجه بررسی تیراندازی‌های صورت گرفته بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۸ نشان می‌دهد کودکان زیادی در خانه‌های خودشان کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش که مبتنی بر داده‌های پلیس، دادگاه و رسانه هاست، دو سوم این تیراندازی‌ها در داخل منازل رخ داده است.

مدیر تحقیقات اوری تاون می‌گوید این گروه امیدوار است با ارائه چنین گزارش‌هایی به افزایش آگاهی مردم درباره واقعیت‌های آماری این حوادث کمک کند.

این گروه امید دارد قانون «پرچم قرمز» تصویب شود تا به اعضای خانواده و یا مسئولان اجرای قانون اجازه داده شود از قاضی، خلع سلاح فردی را درخواست نمایند که تهدیدی برای خود و دیگران است. به زعم این گروه، کنترل پیشینه افراد برای فروش انواع اسلحه از طرف قانون فدرال در کاهش تلفات ناشی از این تیراندازی‌ها نقشی غیرقابل انکار دارد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

مدیر تحقیقات گروه اوری تاون افزود اگر این علائم هشدار از طرف خانواده‌ها جدی گرفته می‌شد، با حذف حتی موقت سلاح از خانه‌ها، چه بسا بسیاری از این کودکان هنوز زنده بودند.

رابطه بین خشونت خانگی و تیراندازی‌های جمعی قابل چشم پوشی نیست و نمونه آن هم در اتفاق این هفته «سن دیگو» مشاهده شد. مردی که حکم محدودیت برای او صادر شده بود، پس از کشتن همسر و سه فرزندش، به زندگی خود پایان داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر