ادعای نماینده ویژه آمریکا: از تحولات ایران خرسندیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
ادعای نماینده ویژه آمریکا: از تحولات ایران خرسندیم

ادعای نماینده ویژه آمریکا: از تحولات ایران خرسندیم

مهرخبرگزاری مهر |
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگویی نسبت به بروز اغتشاشات در ایران ابراز خرسندی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، «برایان هوک»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگویی از خرسندی نسبت به اغتشاشات در ایران خبر داد.

هوک همچنین مدعی شد: از اعتراضات سال‌های گذشته درس گرفتیم و وقتی من در این سمت قرار گرفتم فناوری‌هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم تا بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ما راه‌های میان‌بر زدن اینترنت را هم به مردم ایران نشان دادیم.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران همچنین اذعان کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چندین بار با «مایک پامپئو» درباره ایران جلسه داشته است.

هوک در ادامه مدعی شد: ما به کارزار فشار حداکثری خودمان ادامه می‌دهیم. این فشارهای ما است که باعث شده این حکومت با دو سوم کسر بودجه مواجه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به رزمایش نظامی میان ایران، چین و روسیه آورده است: این رزمایش نقطه تحول واقعی در تامین کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز و اقیانوس هند و سرآغازی برای پایان هیمنه آمریکا و به ویژه ناوگان پنجم آن در بحرین محسوب می‌شود. این رسانه می‌نویسد: ایران از رزمایشی از ۲۷ دسامبر جاری میان سه کشور در آبهای اقیانوس هند در نزدیکی ورودی خلیج فارس خبر داده است و این نقطه تحولی است زیرا اولین رزمایش نظامی میان سه کشور است. این رزمایش در قاموس نظامی در چارچوب سناریوهای روسی-ایرانی-چینی برای مقابله با هر قدرت خارجی که به دنبال سیطره در تنگه هرمز باشد، رخ می‌دهد. رای الیوم نوشت: این از آن جهت هم اهمیت دارد که واشنگتن از ماهها قبل به دنبال تشکیل ائتلاف دریایی برای تاکید حضور در خلیج فارس و اقیانوس هند است و در جذب کشورهای اروپایی بزرگ شکست خورده است و به کشورهای کوچکی مانند بحرین، عربستان و برخی کشورهای دارای بنیه نظامی قوی مانند استرالیا و نیز رژیم صهیونیستی بسنده کرده است. این رسانه آورده است: دعوت آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی برای تضمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس پس از حملات به نفتکش‌ها در تابستان گذشته، با شکستی که طی دهه‌های اخیر بی سابقه بوده، روبرو شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت اتمی دولتی روسیه، معروف به روس اتم با انتشار بیانیه‌ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که کار برای بازسازی یک کارخانه در تاسیسات هسته‌ای فردوی ایران را تعلیق کرده است. در این بیانیه با اعلام این که علت تعلیق بازسازی کارخانه مورد نظر فردو، غنی سازی اورانیوم است، گفته شده: غنی سازی اورانیوم و تولید ایزوتوپ‌های پایدار نمی‌تواند بصورت همزمان در یک اتاق انجام گیرد. به گفته واحد TVEL که زیرمجموعه روس اتم به شمار می‌رود، از نظر فنی و تکنولوژیک تولید ایزوتوپ‌های پایدار همزمان با غنی سازی اورانیوم غیرممکن است. واحد TVEL همچنین در بیانیه خود در همین ارتباط اعلام کرده که طرف ایرانی را در جریان تعلیق بازسازی یک کارخانه در تاسیاست هسته‌ای فردو قرار داده است. پیش از این ایران در چارچوب روند کاهش تعهدات به توافق هسته‌ای، غنی‌سازی اورانیوم در مرکز فردو را آغاز کرده بود و حال بیانیه شرکت روس اتم تنها چند هفته پس از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در برجام صورت می‌گیرد که در واکنش به عدم پای بندی اعضای اروپایی توافق هسته‌ای دنبال می‌شود.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش تلویزیون «آریانا نیوز»، نورستانی افزود که در صورت عدم همکاری تیم‌های معترض برای بازشماری کامل آرا، کمیسیون نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام خواهد کرد. «یوسف رشید» رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) اما با ابراز تردید درباره امکان اعلام نتایج در آینده نزدیک گفت: من زیاد باور ندارم که به این زودی‌ها نتایج ابتدایی و نهایی انتخابات اعلام شود. «حبیب‌الرحمان ننگ» رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات خواستار همکاری کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی برای باز شدن مراکز انتخاباتی در ۷ ولایت ذکر شده و بازشماری آرای آن شده است. از سوی دیگر نیز «رحمت‌الله نبیل»، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در یک کنفرانس خبری در روز گذشته با بیان اینکه انتخابات افغانستان به بحران رفته است برای خروج از این وضعیت خواستار لغو نتایج انتخابات و ایجاد «حکومت مصالحه» شد. کمیسیون انتخابات افغانستان هنوز درباره زمان اعلام نتایج ابتدایی انتخابات این کشور که در ششم مهر ماه برگزار شد به نتیجه نرسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه از حمله عناصر ناشناس به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر در حومه شمالی شرقی دیر الزور خبر داد. اعتمادآنلاین| خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، امروز- جمعه- نوشت که عناصر ناشناس به پایگاه غیرقانونی آمریکا در میدان نفتی «العمر» در حومه شمال شرقی دیرالزور حمله کردند. سانا تصریح کرد، این حمله همزمان با ورود کاروانی از کامیون‌های حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی انجام شد. به نوشته سانا، نیروهای آمریکایی با شلیک توپخانه‌ای به این حمله پاسخ دادند. در اکتبر گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام این‌که نیروهای کشورش از منطقه عملیات نظامی ترکیه موسوم به «چشمه صلح» خارج می‌شوند، در عین حال تأکید کرد که واشنگتن درصدد است بخشی از نیروهایش را در میادین نفتی سوریه حفظ کند.
الفالف12 ساعت قبل
اما امسال عربستان برای نخستین بار در تاریخ خود، رسما درهای خود را به سوی گردشگران گشود. زنان سعودی به منصب دادستانی عمومی رسیدنددر ماه آگوست، عربستان ۵۰ زن را به عنوان محقق دادستان عمومی منصوب کرد. ۶- میزبانی گروه موسیقیدر اکتبر گذشته گروه معروف «بی تی اس» از کره جنوبی، نخستین هنرمندان خارجی بودند که در عربستان برنامه اجرا کردند. میزبانی مسابقات کشتی زناندر ۳۱ اکتبر برای نخستین بار مسابقات جهانی کشتی زنان در عربستان برگزار شد. یک سال پیش از آن اداره ورزش عربستان به مردم اجازه داده بود مسابقات را به صورت زنده تماشا کنند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق پس از تصویب قانون جدید کمیساریای انتخابات این کشور، اعلام کرد که کمیساریای جدید انتخابات وابسته به احزاب و گروههای سیاسی نیست. وی افزود: اعضای کمیساریای جدید متشکل از هفت قاضی و دو ناظر مالی خواهند بود و طبق قرعه و به شکل شفاف انتخاب خواهند شد. وی همچنین اعلام کرد: تصویب قانون انتخابات در هفته آینده صورت خواهد گرفت. این در حالی است که شب گذشته پارلمان عراق قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن کمیساریای جدید برای انتخابات شکل می‌گیرد. همچنین پارلمان عراق اسامی شورای جدید کمیسیونرهای انتخابات را برای ریاست جمهوری فرستاد و مهلت زمانی ۱۵ روزه را برای تصویب آن تعیین کرد.

نظرها

اخبار بیشتر