مورالس قرار بود ترور شود اما نشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

مورالس قرار بود ترور شود اما نشد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
رئیس‌جمهور مستعفی بولیوی پنجشنبه افشا کرد مخالفانش قصد داشته‌اند او را در یک حادثه سقوط بالگرد ترور کنند.

«اوو مورالس»، رئیس‌جمهور بولیوی گفته «کوچکترین تردیدی» ندارد که نقص فنی در بالگردی که او ماه گذشته در حال سفر با آن بوده در راستای تلاش برای ترور او بوده است.

مورالس در مصاحبه‌ اختصاصی با راشاتودی گفته ماه پیش هنگام سفر به جشنی برای افتتاح یک جاده جدید، پروانه دم بالگرد حامل او دچار نقص فنی شده است.

رئیس‌جمهور مستعفی بولیوی که هفته گذشته کشورش را ترک و روانه مکزیک شد گفته معمولا در روز چند بار سوار بالگرد می‌شده، اما هرگز شاهد چنین اتفاقی نبوده است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این سیاستمدار سوسیالیست مدعی شد تلاش برای ترور او احتمالا طرح «یورگ گونزالز»، ژنرال نیروی هوایی بوده است. او گفت این ژنرال، اخیرا تغییرات زیادی کرده بود.

مورالس گفت «لوئیز فرناندو کاماچو»، رهبر مخالفان او در همان روز گفته بود مردم بولیوی شاهد «سقوط اوو» خواهند بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
فرماندار قم با بیان اینکه روز شنبه ۱۶ آذر آخرین مهلت ثبت نام از کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است گفت: در ششمین روز از ثبت‌نام ۲۰ نفر نام‌نویسی کردند که در میان آنها ۱۸ مرد و ۲ زن حضور داشت جوانترین آنها ۳۰ ساله و پیرترین ۶۳ ساله بودند. فرماندار قم با بیان اینکه روز شنبه ۱۶ آذر آخرین مهلت ثبت نام از کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است گفت: در ششمین روز از ثبت‌نام ۲۰ نفر نام‌نویسی کردند که در میان آنها ۱۸ مرد و ۲ زن حضور داشت جوانترین آنها ۳۰ ساله و پیرترین ۶۳ ساله بودند. وی اضافه کرد: ‌ بنابراین در مجموع شش روز گذشته و در حوزه انتخابیه قم در مجموع ۹۴ نفر برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کردند که در میان آنها ۷۹ مرد و ۱۵ زن وجود داشت که جوانترین ۳۰ ساله و مسن‌ترین آنها ۶۷ ساله بودند. حیدری افزود: در میان داوطلبان کاندیداتوری نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه قم ۱۶ روحانی و ۷۵ نفر از سایر اقشار بودند که تحصیلات آنها شامل ۱۷ نفر تحصیلات حوزوی ۷۱ نفر فوق لیسانس و شش نفر دکترا بود. فرماندار قم در پایان با بیان اینکه روز شنبه ۱۶ آذرماه آخرین روز ثبت‌نام از دواطلبان کاندیداتوری در نمایندگی مجلس شواری اسلامی است، گفت: از تمام کسانی که داوطلب حضور در انتخابات هستند می‌خواهیم که فرصت را از دست نداده و با مراجعه به فرمانداری قم ثبت نام کنند.

آخرین جلسه ستاد بودجه سال ۹۹

9+
مهرمهر17 ساعت قبل
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر