مادر شهید امنیت: اگر ۱۰ پسر دیگر هم داشتم در راه انقلاب می‌دادم/عاشق میدان سوریه بود اما در تهران شهید شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
مادر شهید امنیت: اگر ۱۰ پسر دیگر هم داشتم در راه انقلاب می‌دادم/عاشق میدان سوریه بود اما در تهران شهید شد

مادر شهید امنیت: اگر ۱۰ پسر دیگر هم داشتم در راه انقلاب می‌دادم/عاشق میدان سوریه بود اما در تهران شهید شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مادر شهید مدافع امنیت، مرتضی ابراهیمی می‌گوید: ملارد شلوغ شده بود. مرتضی هم سه روز شبانه‌روز برای حفظ امینت شهر آنجا حضور داشت و خانه نمی‌آمد.

- اخبار فرهنگی -

شهید مدافع امنیت پاسدار مرتضی ابراهیمی متولد ۱۳۶۳ و فرمانده گردان امام حسین (ع) ملارد بود که در ناآرامی‌های منطقه ملارد برای ایجاد امنیت در محل اغتشاش حضور داشت و توسط چاقوی اشرار به شهادت رسید. او یکی از مدافعان حرم اهل‌بیت (ع) در سوریه نیز بود. شهید ابراهیمی فرمانده شهید مدافع حرم، عباس آبیاری و همرزم شهید مصطفی صدرزاده و شهید محمد آژند بود. این شهید ۳۵ساله ساکن شهریار بود که از او دو فرزند ۴۰روزه و ۷ساله به‌یادگار مانده است.

اعرابی، مادر شهید مرتضی ابراهیمی از خصوصیات اخلاقی فرزندش می‌گوید: از بچگی در هیأت امام حسین بزرگ شد، شوخ‌طبع بود و با همه شوخی می‌کرد، بگو و بخند زیادی داشت، دل هیچ کس را نشکست. هیچ کس از او بدی ندید و همه وقتی خبر شهادتش را می‌شنوند ناراحت می‌شوند. خدا را شکر که به بالاترین درجه‌ای که می‌توانست یعنی شهادت رسید. لیاقتش شهادت بود، اگر می‌مرد برای ما تأسف داشت، نوکر و مداح امام حسین (ع) بود، همیشه در هیأت برای امام حسین (ع) می‌خواند، نمی‌دانم امسال چه‌چیزی و چگونه خواند که عین علی اکبر امام حسین (ع) به شهادت رسید و او را اربا اربا کردند.

او ادامه می‌دهد: عازم سوریه بود که گفته بودند «جا پر شده، برگردید و بار دیگر اعزام شوید.»، عاشق حضور در میدان سوریه بود، اما در تهران شهید شد فرمانده گردان بود، با سربازانش که داشتند در منطقه گشت می‌زدند، سربازان گفتند «شما جلو نروید و در منطقه بمانید»، اما او گفته «من جلوتر می‌روم تا اگر خطری باشد من با آن مواجه شوم.»، جانش را در دستش گرفت و رفت تا سربازانش به خطر نیفتند، شجاع بود و راضی نبود به پای کسی سنگ بخورد.

مادر شهید امنیت: اگر ۱۰ پسر دیگر هم داشتم در راه انقلاب می‌دادم/عاشق میدان سوریه بود اما در تهران شهید شد - 5

مادر شهید مدافع امنیت با اشاره به روز شهادت فرزندش می‌گوید: ملارد شلوغ شده بود. مرتضی هم سه روز شبانه‌روز برای حفظ امینت شهر آنجا حضور داشت و خانه نمی‌آمد. من تلفنی با او صحبت می‌کردم، می‌گفت «مادر، نترس هیچ خبری نیست.»، می‌گفتم «بیرون نرو.»، می‌گفت «کار ما همین است که حضور داشته باشیم تا اشرار نتوانند به اهدافشان برسند». درگیری پیش آمد و به شهادت رسید. هیچ چیز به من نگفتند. من دل‌نگرانش بودم و بعد از غروب که آخرین تماس تلفنی را با مرتضی داشتم به او گفتم «زیاد تماس بگیر تا من بتوانم تلفنی صدایت را بشنوم و نگرانی‌ام برطرف شود». از آن به بعد خیلی با او تماس می‌گرفتم اما جوابگو نبود و گوشی‌اش خاموش بود. آخر سر به پایگاهش زنگ زدم و گفتم «از مرتضی چه‌خبر؟ هرچه به او زنگ می‌زنم پیدایش نمی‌کنم.»، گفتند «یکی از بچه‌ها زخمی شده و پیش او رفته تا او را به بیمارستان برساند». مرتب به بیمارستان‌ها زنگ می‌زدم تا از او خبر بگیرم اما هیچ کس جواب درستی نمی‌داد. ساعت ۱۲ شب بود که خبر شهادتش را شنیدم.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

مادر شهید ابراهیمی با بیان اینکه انتظار شهادت فرزندش را داشت، می‌گوید: همیشه فکر می‌کردم شهید شود، همیشه می‌آمد و می‌گفت «مادر، دعا کن شهید شوم.»، من هم می‌گفتم «حالا زود است بگذار ۱۲۰ساله شوی بچه‌هایت را بزرگ کنی و سروسامان بدهی آن موقع در پی شهادت باش.»، می‌گفت «نه، آن موقع خیلی دیر است. شهادت باید در جوانی نصیب شود».

او به نگاه فرزندش به نحوه آشوب اشرار خیابانی پرداخته و می‌گوید: مرتضی می‌گفت «این‌ها منافق هستند، مردم عادی کاری ندارند». ما هم می‌دانیم شهدا زنده‌اند و دشمنانی که به‌دنبال آشوب بودند کمرشان شکست و نابود شدند. خودشان هم به‌خوبی می‌دانند که آمریکا در این بازی بازنده است. درخت انقلاب ما با خون همین شهیدان آبیاری می‌شود. هرچه بیشتر شهید بدهیم درخت انقلاب شکوفاتر می‌شود. خون امام حسین باعث شده بعد از ۱۴۰۰ سال اسلام و انقلاب ما تا کنون پابرجا بماند. ضدانقلاب با این کارها فقط ریشه خودشان را می‌زنند اما ریشه درخت انقلاب هرچه می‌گذرد محکم‌تر می‌شود.

مادر شهید امنیت: اگر ۱۰ پسر دیگر هم داشتم در راه انقلاب می‌دادم/عاشق میدان سوریه بود اما در تهران شهید شد - 10

مادر شهید ابراهیمی از توقعش نسبت به پیگیری مطالبات مردم چنین می‌گوید: از دولت می‌خواهم به مشکلات ملت برسند، جلوی سوءاستفاده‌ها را بگیرند، چرا برخی مسئولین برای خودشان تنها می‌تازند. ما خون دادیم که انقلاب را نگه داریم. من یک پسرم را در راه انقلاب دادم، دو پسر دیگر دارم، اگر لازم باشد دو پسر دیگرم را هم در این راه می‌دهم. اگر ۱۰ پسر دیگر هم داشتم، می‌دادم. این شهید دو فرزند ۴۰روزه و پسر ۷ساله دارد که مادرش می‌خواهد این دو فرزند را هم مثل پدرشان شجاع و انقلابی بزرگ کند، پا جای پای پدر خواهند گذاشت. ما پشت رهبر و انقلابمان ایستاده‌ایم.

او ادامه می‌دهد: قاتل پسرم یک نفر نبود، یک لشکر او را دوره کردند و به شهادت رساندند. مرتضی برای خودش یلی بود و به‌تنهایی کسی نمی‌توانست حریفش باشد. قد و قامت بلندی داشت و تابوتی اندازه‌اش نمی‌شد. برای او جداگانه تابوت ساختند، مثل صاحب اسمش رشید و قوی بود، همیشه به من می‌گفت «مادر، نترس من حریف همه هستم». رابطه مرتضی با شهدای مدافع حرم خیلی خوب بود با شهید صدرزاده و آژند و ابیاری اهل یک هیأت بودند و در هیأت با هم دوست شده بودند، همیشه می‌گفت «مامان، دعا کن برایم. من از رفقایم عقب مانده‌ام. آن‌ها همه شهید شدند. مصطفی و محمد رفتند اما من مانده‌ام». در نهایت هم به دوستان شهیدش پیوست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از «مجمع تشخیص مصلحت» تا موزه «مرمر»

ایسناایسنا1 روز قبل
مدتی قبل گذشته کاخ مرمر تخلیه شد، اما نه به راحتی، بلکه با ادعا و جرو بحث. اما تلاش‌هایی که صورت گرفته و توسط نهادهایی خاص نیز با جدیت زیاد پیگیری کردند، باعث همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخلیه‌ی این بنای تاریخی شد. او اما درباره‌ی احتمال پیوستن موزه قرآن به موزه‌ی کاخ مرمر اظهار می‌کند: این‌ها دو مقوله جدا هستند. یک هدف پابرجایی موزه قران و هدف دیگر تبدیل کاخ مرمر به به عنوان یک موزه است. این کاخ در سال ۱۳۵۵ به موزه تبدیل شد و تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» قابل بازدید بود.

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو8 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
ایرناایرنا8 ساعت قبل
به گزارش ایرنا فاطمه مهاجرانی روز سه‌شنبه در دومین جشنواره ملی ادبی نوجوان و جوان فردوسی در محل گیت بوستان اهواز بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی کمک می‌کند که ظرفیت‌ها در بخش ادبی بیشتر فعال شوند. وی گفت: یکی از موضوعات پردغدغه رهبر معظم انقلاب توجه و اهمیت دادن به فرهنگ و زبان فارسی است و این جشنواره کمک می‌کند دانش‌آموزان با ادبیات فارسی آشنا شده و آن را پاس بدارند. رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان ادامه داد: این جشنواره همچنین کمک می‌کند که آثار متعددی از شاهنامه فردوسی توسط دانش‌آموزان، در بخش‌های مکتوب و غیرمکتوب تولید شود. مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز با بیان اینکه جشنواره فردوسی برای دومین بار برگزار می‌شود گفت: امسال این جشنواره با کیفیت بیشتری برگزار شده و امید است هر سال این جشنواره غنی‌تر و با کیفیت بیشتر انجام شود. جشنواره ملی ادبی فردوسی روز سه‌شنبه با میزبانی خوزستان در اهواز با حضور دانش‌آموزان برگزیده دراین جشنواره از سراسر کشور، با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

شهاب حسینی و پسرش در فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شهاب حسینی و پسرش امیرعلی و نیوشا جعفریان (بازیگران فیلم) و کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» در سی و پنجمین فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا. به گزارش خبر فوری، اولین نمایش این فیلم در ایران، در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. داستان «آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه‌ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی؛ ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰

طرفداری8 دقیقه قبل

توزیع ۴۰ هزار وعده غذای گرم در روز میان سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان از سوی بسیج سازندگی

میزان‌آنلاین10 دقیقه قبل

آمریکا ۱۵ فروند هواپیمای ونزوئلا را درفهرست تحریم قرار داد

ایرنا14 دقیقه قبل

برای دومین بار در لیگ برتر، داوید لوئیز از زمین اخراج شد؛ هر دو بار در استمفورد بریج و در بازی چلسی-آرسنال!

طرفداری14 دقیقه قبل

ثواب بر طرف کردن نیاز برادر مؤمن

تسنیم14 دقیقه قبل

دی بروین، اولین بازیکن تاریخ لیگ برتر است که به رکورد حداقل ۱۵ پاس گل در ۳ فصل مختلف می‌رسد

طرفداری15 دقیقه قبل

رییس سازمان غذا و دارو: شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید

عصر ایران17 دقیقه قبل