نیوزیلند با چاقی مبارزه می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
نیوزیلند با چاقی مبارزه می‌کند

نیوزیلند با چاقی مبارزه می‌کند

فارسخبرگزاری فارس |
صنایع غذایی نیوزیلند برای تقویت کار خود در مقابله با چاقی این کشور در بیانیه دولت تشویق شده تا راه‌کارهای جدیدی را اعمال کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، صنایع غذایی نیوزیلند برای تقویت کار خود در مقابله با چاقی این کشور در بیانیه دولت تشویق شده تا راه‌کارهای جدیدی را اعمال کند.

در این بیانیه، کاهش قند، چربی و نمک موجود در محصولات غذایی، اطلاع رسانی بهتر برای مصرف کنندگان و محدودیت‌های شدیدتر برای تبلیغات به کودکان توصیه شده است.

گزارشی که در دسامبر سال گذشته توسط Taskforce صنایع غذایی نیوزلند منتشر شد، جزئیات پیشنهادی این صنعت برای همکاری در کنار دولت برای کاهش چاقی را نشان می‌دهد.

این پیشنهادات توسط دولت نیوزیلند نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

دیویدکلارک، وزیر بهداشت نیوزلند گفت: دولت برای مقابله با چاقی که حدودا یک میلیون نیوزیلندی و خانواده‌های آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نقش دارد. قرار است همه ارگان‌ها همکاری کنند تا نرخ سرطان، دیابت، قطع عضو و بیماری‌های قلبی کاهش یابد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | اخبار سلامت | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

کلارک گفت: این خدمات و مراقبت‌های بهداشتی هزینه سنگینی را بر دوش دولت می‌گذارد؛ جدیدترین تخمین نشان می‌دهد که هزینه آن حدود ۶۲۴ میلیون دلار نیوزیلند در سال است.

دولت نیوزیلند قصد دارد با نظارت دقیق بر صنایع مواد غذایی به تعامل خود با صنعت مواد غذایی برای برچسب زدن مواد غذایی و انتشار اطلاعاتی درباره میزان قند و چربی خوراکی‌ها به این کار رسمیت دهد.

راهنمایی در مورد برچسب زدن مواد غذایی برای حمایت از مصرف کنندگان در انتخاب غذای آگاهانه و سالم‌تر بسیار مؤثر است.

طبق نظرسنجی وزارت بهداشت نیوزلند در سال ۲۰۱۷، حدود ۳۴ درصد از بزرگسالان نیوزلند دارای اضافه وزن هستند.

نیوزیلند با چاقی مبارزه می‌کند - 11

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر