مشروح مصاحبه سفیر روسیه در ایران با شبکه پرس تی وی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. بین‌المللی

مشروح مصاحبه سفیر روسیه در ایران با شبکه پرس تی وی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مشروح مصاحبه سفیر روسیه در ایران با شبکه پرس تی وی - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، لوون جگاریان سفیر روسیه در ایران در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: همانطور که می‌دانید ایران نیروگاه اتمی شماره دو بوشهر را با همکاری روسیه آغاز کرده است. سوال من این است که آیا روسیه به خاطر همکاری با ایران در رابطه با این طرح تحت فشار آمریکا و متحدانش قرار داشته است. آیا آن‌ها از روسیه خواسته‌اند که همکاریش را با ایران در رابطه با ساخت راکتور دوم متوقف سازد، اگر اینگونه بوده است، آیا روسیه مصمم است که به ایران کمک کند تا این طرح اتمی جدید را کامل کند. اگر از طرف قدرت‌های خارجی فشاری وجود دارد، واکنش روسیه به این موضوع چه خواهد بود، گفت: من در ابتدا از حضور شما در سفارت روسیه تشکر می‌کنم. اینجا یک مجموعه تاریخی است. من به شما خوش آمد می‌گویم. در رابطه با سوالی که پرسیدید باید بگویم که پروژه بوشهر یکی از مهمترین پروژه‌ها در همکاری‌های دوجانبه بین کشورهایمان است. این موضوع و این همکاری از مدت‌ها پیش آغاز شده است. هم اکنون ما امیدواریم که دومین و یا حتی سومین نیروگاه را بسازیم. من افتخار داشتم که در مراسم افتتاح این پروژه حضور داشته باشم. این یک مراسم باشکوه بود.

وی افزود: البته شما به خوبی می‌دانید که برخی کشور‌ها و در وهله نخست آمریکا نه تنها بر روسیه در رابطه با این طرح بلکه در دیگر حیطه‌ها فشار می‌آورد تا همکاریهایش را با ایران متوقف سازد. من لازم است که بر روی این موضوع تاکید کنم که فدراسیون روسیه یک کشور مستقل است و ما از یک سیاست خارجی مستقل تبعیت می‌کنیم. فدراسیون روسیه نیازی به اجازه هیچ کشوری و از جمله آمریکا ندارد. ما خودمان در رابطه با همکاری با ایران و یا همکاری نکردن با ایران تصمیم گیری می‌کنیم. ما منافع واقع بینانه خود را داریم. برای ما جمهوری اسلامی ایران یک شریک راهبردی بسیار مهم است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: همانطور که می‌دانید، آمریکا سال گذشته از توافق اتمی ایران خارج شد و تحریم‌هایی یکجانبه را ضد ایران وضع کرد. ایران عمل به تعهداتش را در برجام کاهش داده است. ایران به دنبال آن است که نوعی توازن بین عمل به تعهداتش و درخواست هایش برقرار کند. ایران خواهان دیدن منافع ناشی از توافق است. مشکل اینجاست که دیگر کشور‌های باقیمانده در توافق اتمی و به طور ویژه اعضای عضو اتحادیه اروپا در برجام در عمل به تعهداتشان موفق نبوده‌اند. این موضوع سبب شده است که ایران نتواند منافع ناشی از حضورش در توافق اتمی را کسب کند. سوال من این است که چرا کشور‌های اروپایی با این وضعیت انتظار دارند که ایران بدون رسیدن به منافعش همچنان به توافق اتمی پایبند باشد. شما خود را به جای ایران بگذارید آیا اینگونه فشار‌ها بی معنی نیستند. آیا ایران باید با وضعیت کنونی در توافق باقی بماند و به نظر شما بهترین راه برای حل این بحران اتمی برای اینکه همگان به یک معامله برد برد برسند، چیست، گفت: طرح جامع اقدام مشترک در خطر قرار دارد. ما به خوبی این موضوع را درک می‌کنیم. تنها کشوری که مسئوول این فاجعه است آمریکا است. ما نه تنها به طور مستقیم و به صراحت از آن‌ها انتقاد می‌کنیم بلکه اقدامات آن‌ها را محکوم می‌کنیم. ابراز تاسف کشور‌های اروپایی عضو برجام هم کافی نیست. ما باید به شدت از آمریکا به خاطر نقض قوانین بین المللی انتقاد کنیم. آمریکا بدون توجه به دیگر امضاء کنندگان برجام و قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از این توافق خارج شده است. این نقض صریح قوانین بین المللی است.

وی افزود: در رابطه با گامی که ایران برداشته است البته که ما نگرانیم. هیچ طرفی از این موضوع خوشحال نیست، اما ما این موضوع را درک می‌کنیم که ایران مجبور شده است که این گام‌ها را بردارد. ایران هیچ گزینه دیگری پیش رو نداشته است. ایران تاکنون هیچ نفعی از این توافق ندیده است. این موضوعی بسیار مهم است. این موضوع سبب شده است که فدراسیون روسیه به همراه متحدان چینی خود تمام تلاش خود را به کار گیرند تا طرح جامع اقدام مشترک را حفظ کنند. آن‌ها همچنین معتقدند که اتحادیه اروپا و کشور‌های دیگر از ما در این راه حمایت کنند. در این رابطه لازم است که ما حمایت خود را از طرح ابتکاری رئیس جمهور مکرون اعلام کنیم. این تا اندازه‌ای مایه امیدواری بود. فرانسه تمام تلاش خود را به بهترین نحو انجام داد، اما متاسفانه آمریکایی‌ها آماده همکاری نبودند. ما امیدواریم که به تلاش‌ها و همکاری‌ها خود در چارچوب دوجانبه و چندجانبه با ایران ادامه دهیم. ما به تلاش‌های جمعی خود را برای نجات طرح جامع اقدام مشترک ادامه می‌دهیم. ما تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم، اما این یک کار بسیار دشوار است. بار دیگر می‌گویم که ایران به تعهداتش در برجام عمل کرد. آژانس بین المللی انرژی اتمی بیش از ۱۰ بار این موضوع را تایید کرد که ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است. این مسئوولیت تنها بر دوش ایران نیست. آمریکا نخستین کشوری بود که این توافق را نقض کرد. ما در این رابطه بسیار نگران هستیم و در این حال به خوبی و به طور کامل وضعیت ایران را درک می‌کنیم.

سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: گفته می‌شود که آمریکا و متحدانش پرونده اتمی ایران را به شورای امنیت می‌برند آنگاه واکنش کشور شما چگونه خواهد بود، گفت: اجازه بدهید تا اقدامات روسیه، چین و کشور‌های اروپایی را ببینیم. ما به تمامی تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم تا از ایجاد تبعات منفی این سناریو جلوگیری کنیم.

جگاریان در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: ما به خوبی می‌دانیم که امضاء کنندگان اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان در قبال ایران ناکام بوده‌اند. روسیه تاکنون چه اقداماتی برای حفظ این توافق انجام داده است، گفت: ما همچنان به همکاری‌های اقتصادی خود ادامه میدهیم. پیش از این ما از مشارکت در ساخت نیروگاه اتمی شماره ۲ بوشهر خبر داده‌ایم. ما همچنین پروژه‌های بزرگی با ایران داریم. طرح راه آهن اینچه برون یکی از این طرح‌ها است. ما به همکاری‌های خود با ایران در این رابطه ادامه می‌دهیم و همچنین امیدواریم که از آغاز سال آینده عملیات اجرایی ساخت نیروگاه حرارتی در استان هرمزگان را شروع کنیم. این یک طرح بسیار مهم است. ما اعتبار لازم برای این دو طرح را فراهم کرده‌ایم. این اعتبار در کل ۲ میلیارد و دویست میلیون یورو است. ما همچنین طرح‌های دیگری داریم. ما در این رابطه با دوستان ایرانی پیش و در زمان برگزاری آخرین نشست همکاری‌های کمیسیون مشترک اقتصادی خود مذاکره کرده‌ایم. ما این کمیسیون را در سطوح مختلف در ماه سپتامبر برگزار کردیم. ما به طور منظم با دوستان ایرانی خود در ارتباط هستیم. ما به طور روزانه این مسائل را بررسی می‌کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: در رابطه با برجام همانطور که می‌دانید ایران گام چهارم خود را برای کاهش تعهداتش برداشت تا نوعی توازن بین درخواست‌ها و تعهداتش ایجاد کند. امضاء کنندگان اروپایی برجام و آمریکا مدعی شده‌اند که ایران مفاد و شرایط طرح جامع اقدام مشترک را نقض کرده است. به نظر شما اینگونه بوده است. واکنش روسیه چیست، گفت: ما نمی‌توانیم با آن‌ها موافق باشیم، زیرا تمامی گام‌هایی که ایران برداشته است برگشت پذیر هستند. ایران را نباید سرزنش کرد بلکه باید آمریکا را سرزنش کرد. در ابتدا کدام طرح تعهد را نقض کرد؟ این آمریکا بود. حالا همکاران اروپایی ما متاسفانه از آمریکایی‌ها انتقاد نمی‌کنند و از ایران انتقاد می‌کنند. شما باید در وهله نخست از آمریکا انتقاد کنید. بار دیگر می‌گویم که ایران به تعهداتش پایبند بوده است. بار دیگر می‌گویم که این تنها گزینه‌ای است که در برابر ایران قرار داشته است. ایران مجبور شده است که این کار را انجام دهد. اما به هر حال ما نگران هستیم. تا آنجایی که من می‌دانم هیچ فردی حتی در ایران در این رابطه خوشحال نیست.

سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: سوال دیگر من به تحولات در شمال سوریه مربوط می‌شود. ما می‌دانیم که دولت آمریکا با وجود توافق‌های خود با کرد‌های سوری آن‌ها را تنها گذاشت تا راه را برای تهاجم ترکیه به شمال سوریه هموار کند. نظر شما در این رابطه چیست، این موضوع چه پیامی را به جامعه بین المللی و متحدان منطقه آمریکا ارسال می‌کند. آیا آن‌ها همچنان می‌توانند به آمریکا در رابطه با معاهدات بین المللی تکیه کنند، گفت: اول از همه می‌خواهم بر روی این موضوع تاکید کنم که حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است. پیام من به آمریکا این است که آمریکایی به خانه‌ات بازگرد. هیچ فردی از شما برای حضور در سوریه دعوت نکرده است. تنها روسیه و ایران از طرف دولت مشروع جمهوری عربی سوریه به این کشور دعوت شدند. در وهله دوم کرد‌های سوری یک تصمیم بسیار اشتباه گرفتند. آن‌ها به آمریکایی‌ها تکیه کردند. من با نظر شما موافق هستم. آمریکا از منافع آن‌ها حمایت نکرد. این موضوعی ضروری برای کرد‌های سوری است تا به مذاکرات خود در رابطه با این منطقه با دولت مشروع سوریه در دمشق ادامه دهند تا در کنار اعراب و غیرعرب‌ها و دیگر اقلیت‌های قومی با صلح و آرامش زندگی کنند. آن‌ها در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که بخشی از سوریه است. کرد‌های سوری درخواست‌ها و نیاز‌هایی دارند. آن‌ها باید درباره تمامی این موارد با دمشق مذاکره کنند. این در چارچوب تمامیت ارضی سوریه است. این بسیار مهم است.

جگاریان در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: بر اساس برخی منابع خبری ترکیه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه به خاطر توافق با روسیه متوقف کرد. آیا این واقعیت دارد نظر شما چیست، گفت: همانطور که می‌دانید روسای جمهوری روسیه و ترکیه اخیرا در سوچی با هم دیدار کردند. آن‌ها یادداشت تفاهمی را در رابطه با ایجاد صلح و ثبات در منطقه امضاء کردند. این موضوع مهمی است. ما هم اکنون با متحدان ترکیه‌ای خود در منطقه گشت زنی می‌کنیم. روسیه هم اکنون در این نیروی گشت زنی در منطقه حضور دارد. من باید بگویم که همکاری ما با متحدان ترکیه‌ای ما برای ایجاد ثبات در این بخش از منطقه بسیار مهم است. من با شما موافقم که کرد‌های سوری و متحدان آمریکا در منطقه نباید بیش از این به آمریکا اعتماد و تکیه کنند. پس از اقدامات اخیر آمریکا ما به خوبی در این رابطه مطمئن شدیم.

سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده‌اند که سیاست خارجی ایران، روسیه و چین بچه گانه است. آن‌ها معتقدند که این موضوع سبب وقوع جنگی دیگر در منطقه و ماوراء آن می‌شود، آیا این واقعیت دارد. آیا این اتهامات بر اساس واقعیت‌ها بیان می‌شوند، گفت: اول از همه باید بگویم که من این موضوع را کاملا رد می‌کنم. این تنها اتهاماتی بیش نیست. این تنها ادعایی بیش نیست. من می‌خواهم آمریکایی‌ها را به خاطر ویران کردن لیبی سرزنش کنم. آن‌ها عراق را پس از حمله غیرقانونی ویران کردند. آن‌ها همچنین افغانستان را ویران کردند. حالا زمان آن است که آمریکایی‌ها در برابر آینده بایستند و چهره خود نگاه کنند و از خود سوالاتی بپرسند. آن‌ها باید از خود در رابطه با ایجاد بی ثباتی، ویرانی و اینکه چه طرفی عامل بی ثباتی و ویرانی در منطقه است از خود سوال کنند. ویران کننده اصلی آمریکا است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: در رابطه با جنگ در منطقه عربستان سعودی با حمایت متحدان خود در سال ۲۰۱۵ به یمن حمله کرد. آمریکا و برخی از متحدان آن در ناتو از این اقدام عربستان حمایت کردند. به همین خاطر کشور یمن ویران شده است. میلیون‌ها نفر از مردم این کشور به شدت به دارو، غذا، محل سکونت نیازمند هستند. کمک‌های بشردوستانه به خاطر محاصره دریایی این کشور به دست مردم یمن نمی‌رسد. ما شاهد محاصره هوایی‎,زمینی و دریایی یمن هستیم. نظر مسکو در این رابطه چیست، گفت: ما درباره ادامه جنگ نگران بوده‌ایم. ما از ابتدا نظر خود را در این رابطه اعلام کرده‌ایم. بار‌ها و بار‌ها ما برای مردم یمن کمک‌های بشردوستانه ارسال کرده‌ایم. آن‌ها مردم فقیری هستند که در وضعیت بسیار بدی زندگی می‌کنند. آن‌ها به غذا و دارو نیاز دارند. وضعیت کنونی پس از آنکه آقای گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن شد قدری بهتر شده است و میانجیگری وی بین گروه‌های درگیر در یمن نتایجی به همراه داشته است. ما شاهد مذاکراتی پرثمر در استکهلم در سوئد بودیم. ما شاهد میانجیگری برخی از متحدان اروپایی دیگر هم بودیم. آن‌ها نقشی مثبت را در این رابطه ایفا کردند. رئیس جمهور پوتین هم از عربستان سعودی و امارات عربی متحده دیدار کرد. ما خواهان راه حلی سیاسی برای این بحران هستیم. ما تمامی طرف‌ها را تشویق می‌کنیم که این راه را در پیش بگیرند. ما با تمامی طرف‌ها در ارتباط هستیم. ما با حوثی‌ها در ارتباط هستیم. ما با دولت آقای هادی در ارتباط هستیم. ما با عربستان سعودی در ارتباط هستیم. ما با امارات متحده عربی و ایران در تماس هستیم. ایران یک عامل مهم در منطقه است. اخیرا ما نشانه‌های مثبتی برای یک راه حل سیاسی مشاهده می‌کنیم. ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم که به تلاش‌های خود ادامه دهند. ما معتقدیم که این تلاش‌ها در نهایت می‌تواند به راه حلی سیاسی برای موضوع یمن بدل شود.

جگاریان در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: در مورد یک موضوع منطقه‌ای دیگرمایلم از شما بپرسم که نظر شما درباره ناآرامی‌های کنونی عراق چیست، می‌دانید که آمریکا به تازگی با انتشار بیانیه‌ای خواستار برگزاری انتخابات جدید در عراق شده است. آیا فکر نمی‌کنید که این اقدام به مثابه مداخله در امور داخلی کشور مستقلی مانند عراق است. نظر شما چیست، گفت:

آمریکایی‌ها از یک طرف روسیه را به مداخله در امور داخلی کشور‌های دیگر متهم می‌کنند که البته کاملا دروغ و بی اساس است و در همین حال‏ خودشان فکر می‌کنند که می‌توانند در امور داخلی کشور‌های دیگر از جمله روسیه‏، ایران و حالا هم عراق دخالت کنند. یکبار دیگر یادآوری می‌کنم که اقدام آمریکا در تهاجم به عراق در سال ۲۰۱۳ غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی بود و حالا هم سعی دارند دولت عراق را نابود کنند. آن‌ها حق ندارند خواست خود را بر دولت و مردم عراق تحمیل کنند. مردم و دولت عراق به اندازه کافی هوشیار و عاقل هستند که مشکلات داخلی خود را خودشان حل و فصل کنند‏، بدون اینکه درخواستی از خارج از آن‌ها بشود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: سوال دیگر من درباره منطقه مربوط به اسرائیل است. خبر داریم که چند روز پیش ارتش اسرائیل یکی از فرماندهان عالی مقاومت فلسطین را ترور کرد. فلسطینی‌ها نیز این اقدام را با شلیک راکت‌هایی به اراضی اشغالی اسرائیل پاسخ دادند. موضع رسمی مسکو در این خصوص چیست، گفت: ما نگران اوضاع فلسطین و غزه هستیم. ما از همه طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی شامل حماس‏، رام الله می‌خواهیم که خویشتن داری کنند و همه این مشکلات را از طرق سیاسی حل و فصل کنند. ولی متاسفانه در میان فلسطینی‌ها اتحاد و یکپارچگی وجود ندارد. به همین خاطر هم آن‌ها نمی‌توانند یک هیئت نمایندگی واحد برای مذاکره با اسرائیل تشکیل بدهند. اختلافات بین حماس و رام الله یکی از موانع مهم بر سر راه تلاش‌های سیاسی در خاورمیانه (غرب آسیا) است و مسئله فلسطین همچنان مهمترین موضوع خاورمیانه (غرب آسیا) باقی مانده است و تاثیری منفی بر کل تحولات منطقه دارد، ما شاهد حوادث مرز لبنان و اسرائیل‏، اوضاع سوریه‏، اوضاع عراق هستیم. در این حال ما به همه قطعنامه‌های بین المللی پایبند هستیم. به ویژه مسئله تشکیل دو دولت مستقل فلسطینی و اسرائیلی موضوعی است که از آن حمایت می‌کنیم. فلسطینی‌ها در برابر اشغال سرزمینشان‏، حق تشکیل دولت مستقل خود را دارند. همینطور ما اشغال بلندی‌های جولان (اشغالی) را به رسمیت نمی‌شناسیم. این منطقه بخشی از خاک جمهوری عربی سوریه است؛ لذا ما بار دیگر از همکارانمان می‌خواهیم که خویشتنداری کنند و همه مشکلات و اختلافات خود را از طریق مذاکره حل و فصل کنند.

جاگریان در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: اگر امکان دارد به این سوال هم پاسخ بدهید. چند هفته پیش آمریکا ادعا کرد که ابوبکر البغدادی رهبر داعش را کشته است. مسکو درباره این موضوع ابراز تردید کرد، زیرا چند ماه پیش اعلام شده بود که بغدادی در حمله هوایی روسیه یا چیزی شبیه آن کشته شده است، گفت: من فقط می‌توانم ابراز امیدواری کنم که این موضوع صحت داشته باشد. ولی می‌دانید که وزارت دفاع روسیه درباره این خبر ابراز تردید کرده است. ولی امیدواریم که آن‌ها واقعیت را به ما گفته باشند و بغدادی را کشته باشند. امیدواریم او کشته شده باشد و دیگر تهدیدی بنام بغدادی وجود نداشته باشد. ولی تهدید داعش همچنان ادامه دارد و ما باید به مبارزه با این گروه تروریستی نه تنها در سوریه بلکه در کل منطقه، در افغانستان یا هر جای دیگر ادامه بدهیم.

سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: روابط روسیه و ایران را با توجه به همه تحولات منطقه و فراتر از آن چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: من از سطح کنونی روابط روسیه و ایران بسیار راضی هستم. روسای جمهور روسیه و ایران با همدیگر ملاقات و گفتگو می‌کنند. ما همکاری‌های بسیار خوبی در زمینه‌های فرهنگی‏، اقتصادی و سیاسی داریم. به تازگی هم یک مرکز فرهنگی روسیه در ایران ایجاد شده است. این بسیار موفق و موثر بوده است لذا من معتقدم که آینده روابط روسیه و ایران بسیار روشن است. زیرا دو کشور شرکای راهبردی همدیگر هستند. ما منافع مشترک زیادی داریم. یکبار دیگر می‌خواهم تاکید کنم که در شرایط کنونی و با وجود فشار‌های شدید آمریکا، روسیه در کنار ایران است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌المللل خبرگزاری تسنیم، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در پیامی توئیتری دخالت مقامات فرانسوی در امور داخلی ایران را غیرقابل تحمل خواند. موسوی در توئیتر نوشت: «فرانسوی‌ها فراموش نکنند که ایران یک حاکمیت مستقل است؛ نه دولت و نه قوه قضائیه ما از هیچ کسی حتی توصیه هم نمی‌پذیرند. دخالت در امور داخلی ایران هم برای ما غیر قابل تحمل است.» انتهای پیام/.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، تیم زنیت سن‌پترزبورگ روسیه که مثل همیشه سردار آزمون را به‌عنوان مهاجم نوک در ترکیب داشت، از ساعت ۲۳:۳۰ سه‌شنبه شب در چارچوب بازی‌های هفته ششم گروه G لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه دا لوز لیسبون مقابل بنفیکا ۴ امتیازی قرار گرفت که در قعر جدول قرار داشت. در حالی که دو تیم بدون گل زده به رختکن رفته بودند، تنها با گذشت ۶۱ ثانیه از شروع نیمه دوم تیم بنفیکا توانست روی پاس در عرض پیزی و ضربه تمام کننده امانوئل سروی به گل برسد و امیدهای صعودش از این مرحله را زنده کند. بنفیکا بخاطر باخت ۳ بر یک دور رفت در خانه زنیت سن‌پترزبورگ نیاز به یک گل دیگر داشت تا در جدول گروهی بالاتر از تیم روسی قرار بگیرد که در دقیقه ۵۸ با ضربه پنالتی پیزی موفق به انجام این کار شد. تیم بنفیکا با این ۲ گل امتیازاتش را در عدد ۷ با لیون که در دیدار همزمان با یک گل از لایپزیش آلمان عقب بود را برابر کرد، اما بخاطر عملکرد ضعیف‌تر در دیدارهای مقابل هم با لیون، در جایگاه سوم ایستاده تا یاران آزمون فعلا قعرنشین شده باشند. سردار آزمون در دیدار با بنفیکا علاوه بر گل به خودی، ۴۹ لمس توپ داشت، یک شوت خطرناک داخل چارچوب و دو شوت به بیرون زد، ۲۴ پاس دقیق داد، دو بار برای سانتر اقدام کرد و در ۱۰ نبرد هوایی و زمینی برنده شد تا نمره متوسطی با این عملکرد بگیرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴- شهرام همایون با اشاره به فعالیت مهناز افشار در شبکه‌ای وابسته به عربستان سعودی توصیه‌ای را خطاب به او مطرح کرد. چند وقتی است که ویدئویی از مهناز افشار در فضای مجازی منتشر شده است که او را در کنار خوانندگان لس‌آنجلسی در برنامه استعدادیابی در یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی که از سوی عربستان سعودی اداره می‌شود، نشان می‌دهد. یکی از کسانی که نظر خود را درباره حضور مهناز افشار در این مسابقه‌ اعلام کرده است «شهرام همایون» مدیر شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب کانال یک است. همایون در بخشی از برنامه خود خطاب به مهناز افشار هنرپیشه ایرانی که چند ماهی است به اروپا مهاجرت کرده است از تصمیمش برای همکاری با این برنامه ابراز نگرانی کرد. مهناز افشار سلبریتی پرحاشیه چند هفته‌ای است که در کنار چند تن از خوانندگان لس‌آنجلسی مشغول ضبط برنامه‌ای با هدف به ظاهر استعدادیابی برای ایرانیان در خارج از کشور است که هزینه آن را عربستان سعودی بر عهده دارد.

نظرها

اخبار بیشتر