چین، کویت و عربستان رقبای احتمالی تیم ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. بین‌المللی

چین، کویت و عربستان رقبای احتمالی تیم ملی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه آسیا را بررسی کردیم تا مشخص شود چه تیم‌هایی شانس صعود بیشتری از مرحله مقدماتی دارند.

خبر ورزشی: تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه آسیا را بررسی کردیم تا مشخص شود چه تیم‌هایی شانس صعود بیشتری از مرحله مقدماتی دارند.

سه‌شنبه دور پنجم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا به پایان رسید و در روزی که ایران استراحت داشت در حساس‌ترین بازی گروه C تیم‌های عراق و بحرین به تساوی رسیدند تا مسیر صعود تیم‌ملی هموار شود. ایران در حال حاضر با برد هر ۴ بازی پیش‌رو و کسب ۱۲ امتیاز، به امتیاز ۱۸ می‌رسد و بالاتر از عراق و بحرین راهی مرحله بعدی می‌شود. با پیروزی ایران در هر ۴ بازی پیش‌رو، برد‌های احتمالی عراق و بحرین برابر کامبوج و هنگ‌کنگ بی‌اثر می‌شود و این تیم‌ها در نهایت می‌توانند به ترتیب ۱۷ و ۱۵ امتیاز کسب کنند.

اما اگر ایران به‌عنوان تیم اول صعود نکند باید جزو بهترین تیم‌های دوم شود. ۴ تیم دوم که امتیاز بیشتری کسب کنند به مرحله بعدی می‌روند تا به جمع ۸ تیم سرگروه اضافه شوند و دو گروه ۶ تیمی را تشکیل دهند. در این بین قطر شانس اول سرگروهی، گروه E است و باتوجه به میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطری‌ها در مرحله بعدی مقدماتی حضور ندارند و پنج تیم دوم به مرحله بعدی می‌روند. در ادامه تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه آسیا را بررسی می‌کنیم تا مشخص شود چه تیم‌هایی شانس صعود بیشتری دارند.

A؛ چین سرگروهی دوم‌ها را می‌خواهد

سوریه در گروه A صعودش را تقریبا قطعی کرده و می‌تواند اولین تیم صعودکننده به مرحله بعد باشد. سوریه هر ۵ بازی ابتدایی‌اش را برده و با تیم دوم ۸ امتیاز فاصله دارد، اما دو تیم چین و فیلیپین با ۷ امتیاز برای دومی می‌جنگند. چین که به سوریه باخته و مقابل فیلیپین به تساوی رسید و حالا با یک بازی کمتر با فیلیپینی‌ها هم‌امتیاز است و در دور برگشت روی ۶ امتیاز تقابل با مالدیو و گوآم حساب کرده و در خانه هم با برد فیلیپین می‌تواند به راحتی دومی را کسب کند. چینی‌ها اگر سرگروهی تیم‌های دوم را می‌خواهند باید سوریه را در خانه شکست دهند و در غیر این‌صورت هم می‌توان آن را در مرحله بعدی دید.

B؛ کویت و اردن علیه هم

گروه B یک صدرنشین مقتدر به نام استرالیا دارد و نپال و چین‌تایپه هم زنگ تفریح هستند. در این گروه کویت و اردن برای دومی می‌جنگند و امتیازات خوبی را جمع کردند، اما در بازی برگشت نباید به تساوی رضایت دهند، چون شانس صعودشان به، اما و اگر خواهد کشید و آن موقع هر دو به مرحله بعدی صعود نمی‌کنند.

C؛ ایران محکوم به برد بحرین

ایران ۳ امتیاز از بحرین عقب است و یک بازی هم کمتر از این تیم دارد و در صورت برد رقیب مستقیمش باتوجه به تفاضل گل از بحرین پیشی می‌گیرد. ایران از تمامی تیم‌های دوم فعلی کمتر امتیاز دارد و حتی ۹ امتیاز از ۴ بازی آینده هم صعود ما را تضمین نمی‌کند و ما نباید تا پایان رقابت‌ها دیگر بازنده باشیم.

D؛ فعلا عربستان، بعدا ازبکستان

در جدول فعلی دوم‌ها نام عربستان را می‌بینید، اما آن‌ها یک بازی کمتر از ازبکستان دارند که در صورت پیروزی در آن بازی، دوباره به صدر بازمی‌گردند و در این گروه ازبکستان شانس اول، دوم شدن است. ازبک‌ها امتیازات زیادی را جمع نکرده‌اند و اگر به دوم شدن هم دلخوش کنند نباید به عربستان ببازند و شرایط آن‌ها با ما تفاوت چندانی ندارد.

E؛ عمان را در مرحله بعد بدانید

عمان در گروه نسبتا ساده‌ای حضور دارد و در حال حاضر صدرنشین تیم‌های دوم است. آن‌ها کافی است افغانستان و بنگلادش را در خانه‌های‌شان شکست دهند تا قطعا در مرحله بعدی باشند. در این گروه قطر صدرنشین است که به این بازی‌ها نگاه دیدار تدارکاتی دارد و شاید راه را برای صدرنشینی عمان باز کند و خودش دوم شود.

F؛ هر تیمی که ژاپن را ببرد

قرقیزستان و تاجیکستان با هفت امتیاز برای دومی گروه F می‌جنگند، اما ۷ امتیاز از ۵ بازی یعنی ضعیف‌ترین نتایج ممکن و هر دو تیم با ادامه این روند شانسی برای صعود حتی به‌عنوان تیم دوم هم ندارند و اگر به صعود فکر می‌کنند، باید هر سه بازی پیش‌رو که شامل یک تقابل با ژاپن صدرنشین می‌شود را ببرند.

G؛ سورپرایز مالزی یا کام‌بک امارات؟

در این گروه ویتنام بدون باخت صدرنشین است و مالزی در کمال ناباوری دوم، اما امارات با یک بازی کمتر می‌تواند کام‌بک بزند و حداقل به رتبه دوم برسد. این گروه وضعیت پیچیده‌ای دارد و اگر سورپرایزی در کار نباشد، امارات در دور برگشت با توجه به ۳ بازی خانگی شانس بیشتری برای دومی و حتی صدرنشینی گروه دارد. شرایط امارات دقیقا مشابه ایران است و می‌تواند اول هم شود و آن موقع ویتنام شانس زیادی برای صعود به عنوان تیم دوم دارد.

H؛ جنگ ناجوانمردانه

تیم دوم این گروه قابل پیش‌بینی نیست، چون لبنان، ترکمنستان و کره‌شمالی رقابت پایاپایی دارند، اما کره شمالی که فعلا دوم است در بازی‌های خانگی با همین تیم‌ها به‌راحتی می‌تواند صدرنشین شود، اما تیم دوم بدشانس است و رقابت نزدیک امتیازات را کاهش می‌دهد.

ایران با بحرین و عراق به عنوان رقیب بالفعل می‌جنگد و اگر از پس یکی از آن‌ها برنیاید باید با حریفان بالقوه‌اش در گروه‌های دیگر رقابت کند.

بالاترین امتیاز برای یک تیم دوم ۱۹ امتیاز است که عمان یا قطر می‌توانند این عدد را کسب کنند و چین هم می‌تواند با این عدد دوم شود که کار ساده‌ای نیست، پیروزی در ۴ بازی پیش‌رو. در دیگر گروه‌ها هم شرایط مشابهی وجود دارد، اما در نهایت پیش‌بینی می‌شود تیم‌های دوم با ۱۷ امتیاز یا بیشتر قطعا در مرحله بعدی باشند و ۱۶ امتیاز و کمتر کار را به تفاضل گل می‌کشد که در این صورت باتوجه به حضور کامبوج در گروه ما شانس با ایران یار بوده، ولی اگر می‌خواهیم به‌عنوان تیم دوم صعود کنیم باید باختن را فراموش کنیم و در غیر این صورت فقط باید دعا کرد! در پایان جدول فعلی تیم‌های دوم را می‌بینید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| آتش‌سوزی مهیب در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ کشته برجای گذاشت

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، در آتش‌سوزی مهیب در ساختمان کارخانه‌ای در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، در حادثه آتش‌سوزی در ساختمان یک کارخانه در پایتخت هند، دهها کارگر به دام افتادند و جان خود را از دست دادند. حادثه‌ آتش‌سوزی در اوایل ساعات امروز (یکشنبه) در حدود ساعت ۰۵:۳۰ به وقت محلی به وقوع پیوست و به سرعت تمامی ساختمان را فراگرفت. در زمان وقوع حادثه، دهها کارگر درون ساختمان کارخانه در «آناج ماندی» در نزدیکی مرکز شهر دهلی نو در خواب بودند. روزنامه «تایمز آو ایندیا» به نقل از معاون رئیس اداره آتش‌نشانی دهلی نو نوشت: «آتش‌سوزی در زمینی به مسافت ۶۰۰ فوت مربع به وقوع پیوست. داخل ساختمان بسیار تاریک است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اخیرا حضور آقای گورباچوف در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی شرکت پیتزا هات دوباره مورد توجه قرار گرفته بود. بدون شک برای همه ما هیجان انگیز است که رهبر سابق یک کشور ابرقدرت را در حال تبلیغ پیتزا ببینیم. آقای گورباچوف در واقع ستاره اصلی این آگهی تبلیغاتی نیست. بنیاد آقای گورباچوف نیز در وضعیت بدی قرار داشت. آقای گورباچوف امیدوار بود که بتواند در دوران بازنشستگی کشور خود را به سمت آزادی و دموکراسی بیشتر هدایت کند.
الفالف1 روز قبل
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر چندین مرتبه حملاتی را علیه نیروهای یمنی در حومه شرقی منطقه «الفازه» در غرب استان الحدیده انجام دادند اما با واکنش متقابل مواجه شدند. اگر رزمندگان یمنی منطقه مهم «الفازه» را به کنترل دربیاورند، ارتباط نیروهای ائتلاف از محور شمال غرب استان تعز و غرب استان الحدیده با همرزمانشان در جنوب شهر الحدیده مسدود می‌شود. خبرها از شهر محاصره شده «الدریهمی» در غرب استان الحدیده حاکیست، حملات خمپاره‌ای نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی ادامه دارد؛ در این حملات ۵ کودک در منطقه «المنقم» به شهادت رسیدند. براساس آخرین آمارهای به دست آمده، صدها تن از شهروندان مظلوم در جریان حملات هوایی، خمپاره‌ای و زمینی نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی شهر محاصره شده الدریهمی شهید و زخمی شدند. به گزارش گروه بین الملل الف، سازمان ملل و نهادهای مدعی حقوق بشر در ۱۶ ماه گذشته اقدامی را برای نجات ۷ هزار شهروند محاصره شده انجام نداده‌اند و در قبال جنایت ائتلاف غربی - عربی در شهر الدریهمی سکوت کرده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری با انتقاد از رسانه‌هایی که او را مسخره می‌کنند نوشت: «من کشور‌های ناتو را مجبور کردم تا سالانه ۵۳۰ میلیارد دلار بیشتر پرداخت کنند و آمریکا مبلغ کمتری را پرداخت کند. وقتی به خانه (آمریکا) آمدم، دیدم رسانه‌های جعلی دارند من را مسخره می‌کنند. فکر نمی‌کردم چنین چیزی ممکن باشد.» ترامپ، پیش از این در پیامی دیگر خود کره شمالی را تهدید به از دست دادن تمام چیز‌هایی کرد که دارد. ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فرد بسیار باهوشی است. او نمی‌خواهد روابط ویژه خود با رئیس‌جمهور آمریکا را از دست بدهد یا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر مداخله کند.»
مهرمهر23 ساعت قبل
المنار آورده است: دخالت امارات در یمن و اهداف سلطه گرانه آن در این کشور هم بر کسی پوشیده نیست. مشخص نیست که چه طرفی از این سلاح بهره می‌برد و اینکه اقلیم کردستان عراق از آن استفاده خواهد کرد یا نیروهای قسد. این منابع بیان کردند: ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق به مثابه دخالت امارات در پرونده کردی-عراقی است ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق بدون آگاهی بغداد، به مثابه دخالت امارات در پروندی کردی-عراقی است. اگر سلاح برای اقلیم کردستان عراق است چرا بدون اطلاع بغداد رخ داده است؟ این همه سلاح برای چیست؟ آیا به منظور زمینه سازی مرحله‌ای از برخورد و جنگ است؟». چند روز قبل هم سه هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه اربیل از امارات به زمین نشستند و این پس از سفر مقامات اقلیم کردستان عراق به امارات بود.

نظرها

اخبار بیشتر