ویدئو/ موسیقی فیلم؛ «حکومت نظامی»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ

ویدئو/ موسیقی فیلم؛ «حکومت نظامی»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
«حکومت نظامی» فیلمی درام و معمایی با مایه‌های سیاسی است که توسط «کوستا گاوراس» کارگردان فرانسوی یونانی‌تبار ساخته شد. داستان فیلم در یک کشور فرضی با حکومت فاشیستی می‌گذرد که در خلال مبارزه یک گروه چپ‌گرا، با مرگ مشکوک یکی از رهبران مخالفان همراه می‌شود. موسیقی متن «حکومت نظامی» ساخته «میکیس تئودوراکیس» آهنگساز و فعال سیاسی یونانی است. «تئودوراکیس» موسیقی‌های ماندگار آثاری مثل «زوربای یونانی»، «زد» و «سرپیکو» را در کارنامه دارد.

تدوینگر: امید ابراهیمی

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر