وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران/ساخت و ساز‌های غیرمجاز منبع درآمد شهر‌های اقماری تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران/ساخت و ساز‌های غیرمجاز منبع درآمد شهر‌های اقماری تهران

خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت مدیریت یکپارچه در بحث شهری خبر داد و گفت: وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران بر مشکلات عدیده شهری افزوده است. تاریخ انتشار: 09:00 - 01 آذر 1398 - کد خبر: ۵۶۹۵۹۱
وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران/ساخت و ساز‌های غیرمجاز منبع درآمد شهر‌های اقماری تهران - 0

محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به چرایی ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اطراف تهران، گفت: متاسفانه نبود سیاست گذاری منسجم و واحد و همچنین وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران بر مشکلات عدیده شهری افزوده است.

وی با بیان اینکه وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در منطقه سرزمینی تهران نشان می‌دهد که به همین میزان نیز کانون جمعیتی وجود دارد، افزود: با وجود این میزان کانون جمعیتی تصمیم گیری‌های جزیره‌ای به این نوع ساخت و ساز‌ها دامن زده است.

سالاری با تاکید بر اینکه باید نظام تصمیم سازی واحدی در حوزه شهرسازی اعمال شود، تصریح کرد: اکنون شورای شهر هر بخش با همکاری شهرداری همان منطقه در راستای درآمدزایی هر چه بیشتر مجوز‌هایی را صادر می‌کنند.بیشتر بخوانید:معاونت‌های شهرسازی قلک و منبع درآمد شهرداری‌ها نیستند

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی، با بیان اینکه فراهم سازی بستر لازم برای بارگذاری‌های جمعیتی و بلندمرتبه سازی از سوی بخش خصوصی در تهامل با شهرداری‌های مناطق اقماری تهران معضلی شده است، گفت: حاکمیت نباید اجازه این نوع ساخت و ساز‌ها را بدهد، زیرا مجاز بودن این نوع فعالیت‌ها در ادامه بار مضاعفی بر دوش تهران خواهد شد.

سالاری ادامه داد: مجاز بودن چنین ساخت و ساز‌هایی منجر به هجوم جمعیتی در اطراف تهران به مرکز شهر و دریافت سرانه‌های خدماتی از پایتخت خواهد شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، یادآور شد: مدیریت یکپارچه از حریم لازم است تا ظرفیت‌های پایتخت هدر نرفته و معضلات عدیده در آینده رخ ندهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر