دولت برای پر کردن شکاف خود با مردم اقدام کند/ رئیس‌جمهور بدون حاشیه با مردم حرف بزند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
دولت برای پر کردن شکاف خود با مردم اقدام کند/ رئیس‌جمهور بدون حاشیه با مردم حرف بزند

دولت برای پر کردن شکاف خود با مردم اقدام کند/ رئیس‌جمهور بدون حاشیه با مردم حرف بزند

فارسخبرگزاری فارس |
وزیر ارتباطات دولت نهم با بیان اینکه دولت باید یک حرکتی انجام دهد و شکاف بین خود و ملت را کاهش دهد، اظهار داشت: مردم می‌گویند این دولت، دولت حرف است؛ یک عده‌ای تریبون در دست گرفته‌اند و فقط حرف می‌زنند و از عمل، هیچ خبری نیست.

محمد سلیمانی، وزیر اسبق ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از سوی دولت، متأسفانه اعتماد مردم از دولت سلب شده و هر قولی که دولت به مردم می‌دهد به آن اعتمادی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی وزیر صنعت می‌گوید که نمی‌گذاریم قیمت‌ها افزایش پیدا کند، مردم می‌گویند شما اگر می‌توانستید این کار را بکنید چرا خودروسازها قیمت خودرو را در یکسال گذشته چندبرابر کرده‌اند و چرا قیمت لبنیات و خوراکی‌ها که زیر نظر شماست در طول این یکسال از ۵۰ تا ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند؟

*رئیس‌جمهور بدون حاشیه با مردم حرف بزند

سلیمانی با بیان اینکه آقای رئیس‌جمهور باید بدون حاشیه با مردم حرف بزند، اظهار داشت: رئیس‌جمهور در یزد، خبر از کشف میدان نفتی آنچنانی داد اما چند روز بعد قیمت بنزین را افزایش داد. حالا مردم می‌گویند پس این مخزنی که پیدا کرده‌اید جیب ما است. دولت باید این ابهامات را رفع کند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه فاصله دولت با ملت خیلی افزایش یافته، تصریح کرد: دولت باید به مطالبات و خواسته‌های مردم توجه کند، ولی متأسفانه راهی را انتخاب کرده و به نظر خودش با این راه کشور را به قله قاف می‌برد و هیچ توجهی هم به نظر مردم و اینکه عده‌ای زیر چرخ تصمیمات دولت، له می‌شوند ندارد.

سلیمانی ادامه داد: اینکه رئیس‌جمهور می‌گوید گرانی بنزین به نفع مردم است، این حرف مردم را جری می‌کند. این موضوع باید تببین شود و برای این سخت خود دلیل بیاورند.

*ولت باید شکاف بین خود و ملت را کاهش دهد

وی با بیان اینکه دولت باید یک حرکتی انجام دهد و شکاف بین خود و ملت را کاهش دهد، اظهار داشت: بعد از آن هم دولت باید اقدام عملی بکند. مردم می‌گویند این دولت، دولت حرف است و کار نمی‌کند. یک عده‌ای تریبون را در دست گرفته‌اند و فقط حرف می‌زنند و از عمل، هیچ خبری نیست.

نماینده سابق تهران ادامه داد: نخستین اقدام عملی دولت باید این باشد که پول‌هایی که از افزایش قیمت بنزین به‌دست می‌آید را شفاف‌سازی کند. باید بگویند ما روزی این مقدار بنزین فروخته‌ایم و قیمتش هم این مقدار است و فلان مقدار را هم به مردم پرداخت کرده‌ایم. البته دولت باید قبل از اجرای طرح، این توضیحات را به مردم می‌داد که متأسفانه انجام نداد.

سلیمانی با بیان اینکه باید دید که دولت چگونه می‌خواهد از افزایش سایر کالاها جلوگیری کند، اظهار داشت: مردم با توجه به تجارب قبلی و عملکرد دولت فکر می‌کنند کنترل قیمت‌ها قابل انجام نیست چرا که در این دولت، بازار، یله و رها است و دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد.

وی ادامه داد: دولت باید به مردم بگوید اگر در این شش سال از افزایش قیمت‌ها در لبنیات، خودرو و سایر اقلام جلوگیری نکردیم، حالا با این روش می‌خواهیم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم. دولت چه تضمینی به مردم می‌دهد که ده بیست روز پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، باز قیمت‌ها افزایش پیدا نکند و باز هم بتواند بازار را کنترل کند؟

سلیمانی افزایش قیمت قطعات ماشین را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اکنون که بنزین هم گران شده، کسانی که مشغول حمل و نقل هستند، نگران می‌شوند و می‌گویند آیا بعد از یک مدت، باز هم قیمت‌ها افزایش پیدا نمی‌کنند؟

وزیر ارتباطات دولت نهم یکی از مشکلات طرح مدیریت مصرف سوخت را نامشخص بودن متولی طرح دانست و گفت: معلوم نیست که در این طرح، پاسخگو کیست؟ معلوم نیست اگر فردا باز کالاها افزایش قیمت پیدا کنند یا بنزین رانندگان تأمین نشد، مردم و رسانه‌ها از چه کسی باید سؤال کنند؛ این باید روشن شود. دولت باید بگوید مثلا رئیس سازمان برنامه و بودجه یا فلان وزیر، مسئول خواهد بود و اگر وعده‌ها محقق نشد، فلان فرد جواب مردم را می‌دهد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

*انتقاد از عدم اطلاع رسانی درباره طرح هدفمندی سوخت

سلیمانی با بیان اینکه متأسفیم که دولت با بی‌تدبیری کامل و حساب نکردن مردم اقدام به اجرایی کردن چنین طرحی کرد، ‌ اظهار داشت: انگار مردم در محاسبات دولت هیچ جایگاهی ندارند، چرا که شبانه و دزدکی، طرح مدیریت مصرف سوخت را انجام داد. این کار هم خلاف عرف است هم خلاف اهداف انقلاب و مبانی قانونی.

وی ادامه داد: مردم می‌گویند چرا این دولت، دو سه سال پیش این طرح را به مجلس نبرد تا هم کار کارشناسی بیشتری نسبت به آن صورت بگیرد و هم مجلس درگیرد بشود و به جلسه سران سه قوه نکشد. اگر مجلس این طرح را بررسی می‌کرد مطمئنا سطح کارشناسی طرح بالاتر می‌رفت و مجلس خود را در نظارت مسئول می‌کرد. الان مجلس کنار کشیده و رئیس مجلس هم بعضا سکوت اختیار کرده و نمی‌گوید در جلسه سران قوا، چگونه این تصمیم را گرفته‌اند.

نماینده سابق تهران با بیان اینکه دولت به یک خطای محاسباتی رسیده و مردم در تصمیماتش هیچ جایگاهی ندارد، افزود: همین موضوع باعث شده که محبوبیت رئیس‌جمهور به زیر ده درصد کاهش پیدا کند. این اتفاقی کم‌نظیر است که رئیس‌جمهور مستقر، محبوبیتش به زیر ده درصد بیاید.

سلیمانی، حاشیه‌سازی‌های رئیس‌جمهور را مورد انتقاد قرار داد و گفت: رئیس‌جمهور در یزد حرف‌هایی می‌زند که هیچ ربطی به نظام و انقلاب ندارد. آیا الان وقت حمله به قوه قضائیه است؟ درست است که قوه قضائیه هم بیاید به دولت حمله کند؟! الان وقت این است که قوا انسجام داشته باشند. آیا نباید اتفاقات لبنان و عراق برای مسئولان سرمشق باشد؟!

وی با بیان اینکه مردم فکر می‌کنند دولت دست در جیب آن‌ها می‌کند، گفت: دولت به مردم گفته بود که وضع شما آنقدر خوب خواهد شد که شما به ما یارانه بدهید. رئیس‌جمهور گفته بود آنقدر رونق اقتصادی ایجاد خواهد کرد که مردم اصلا‌ نیازی به یارانه ۴۵ هزارتومانی نداشته باشند. حال باید گفت کدام یک از این شعارها تحقق پیدا کرده است؟

*دولت به‌جای عمل به وعده‌هایش هنوز به برجام چسبیده

سلیمانی ادامه داد: دولت به‌جای اینکه به وعده‌هایش عمل کند، هنوز به برجام چسبیده است و می‌گوید ما در برجام می‌مانیم. مردم می‌خندند و می‌گویند این برجام کجاست که شما می‌خواهید در آن باقی بمانید؟ این برجام کجاست که شما مدام پرچم آن را بر سر مردم می‌کوبید؟ دولت به‌جای این حرف‌ها به داخل کشور بچسبد و کار و تلاش بکند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گریزی هم به برف اخیر تهران زد و گفت: متأسفانه مسئولیان فقط حرف می‌زنند و عمل نمی‌کنند. نمونه آن، برف اخیر تهران است. شبی که برف آمد، من یک کیلومتر پیاده‌روی کردم، چرا که نتوانستم ماشینم را در برف به حرکت در بیاورم و آن را یک گوشه پارک کردم و پیاده به منزل رفتم. یکی از اساتید هم می‌گفت که از دانشگاه شهید بهشتی تا ابتدی خیابان شریعتی را پیاده طی کرده‌ام.

سلیمانی افزود: این چه وضعیتی است که اعضای شورای شهر و شهرداری ایجاد کرده‌اند؟ آیا واقعا این برف قابل پیش بینی نبود؟ از چند روز قبل، همه رسانه‌ها اعلام کرده بودند که در این بخش برف می‌آید. اگر آمادگی ده بیست درصدی وجود داشت که نباید این اتفاقات رخ می‌داد.

وزیر اسبق ارتباطات با بیان اینکه شهردار تهران باید با مردم حرف بزند و از آن‌ها عذرخواهی کند، گفت: مسئولان اینگونه در انجام مسئولیت‌هایشان اهمال می‌کنند بعد انتظار دارند مرد هیچ چیزی نگویند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رجز خوانی سردار قاآنی برای قاتلان حاج قاسم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری1 روز قبل

:: باکو - بررسی همکاری‌های مرزی ایران و جمهوری آذربایجان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو؛ در دیدار ژنرال «الچین قلی اف» فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان و سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شد دو طرف درباره آخرین وضعیت امنیت مرزها‌ی دو کشور، شرایط فعلی منطقه، فعالیت دوجانبه در زمینه‌ مبارزه با جرایم فرامرزی، وضعیت اجرای توافقات و توسعه همکاری‌های متقابل تبادل نظر کردند. در این دیدار دو طرف همچنین با در نظر گرفتن طرح‌های حمل و نقل بین المللی اجرا شده با همکاری دو کشور بر تحکیم زیرساخت‌های مرزی و سرعت بخشی به فرایند نظارت بر زمینه‌ گذر از مناطق گمرکی مشترک تاکید کردند. برگزاری نشست سه جانبه فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک و ایجاد گذرگاه‌های مرزی جدید بین ایران و جمهوری آذربایجان از جمله توافقات این نشست صمیمی بود. در این دیدار همچنین طرفین درخصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه، ادامه‌ دیدار‌های کاری و تبادل نظر درخصوص مسایل مورد علاقه دو طرف توافق کردند.

فیلم | فرزندان سردار سلیمانی در مراسم معارفه جانشین پدر | وعده‌ای که سردار قاآنی برای انتقام داد

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

ایران شکایت از آمریکا را از طریق شورای امنیت پیگیری کند

ایسنا13 دقیقه قبل

ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی؛ ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰

طرفداری14 دقیقه قبل

توزیع ۴۰ هزار وعده غذای گرم در روز میان سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان از سوی بسیج سازندگی

میزان‌آنلاین16 دقیقه قبل

آمریکا ۱۵ فروند هواپیمای ونزوئلا را درفهرست تحریم قرار داد

ایرنا20 دقیقه قبل

برای دومین بار در لیگ برتر، داوید لوئیز از زمین اخراج شد؛ هر دو بار در استمفورد بریج و در بازی چلسی-آرسنال!

طرفداری20 دقیقه قبل

ثواب بر طرف کردن نیاز برادر مؤمن

تسنیم20 دقیقه قبل

دی بروین، اولین بازیکن تاریخ لیگ برتر است که به رکورد حداقل ۱۵ پاس گل در ۳ فصل مختلف می‌رسد

طرفداری21 دقیقه قبل