ضریب خسارت رشته بیمه درمان، ۹۸٫۶ درصد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
ضریب خسارت رشته بیمه درمان، ۹۸٫۶ درصد شد

ضریب خسارت رشته بیمه درمان، ۹۸٫۶ درصد شد

ایبناخبرگزاری ایبنا |
بررسی آمارهای انتشار یافته در سالنامه ۱۳۹۷ بیمه مرکزی نشان می‌دهد که ضریب خسارت رشته بیمه درمان در این سال به رقم بالای ۹۸.۶ درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بیمه درمان در داخل کشور به طور گروهی و خانوادگی صادر می‌شود که بیمه درمان سازمان‌های دولتی و بیمه درمان بازنشستگان از آن جمله هستند.

همچنین بیمه‌نامه درمان برای مسافران عازم خارج از کشور (آکسا) که به طور انفرادی صادر می‌شود و بیمه درمان حجاج و زوار با پوشش هزینه‌های درمان و حادثه در هنگام مسافرت مشروط بر آنکه منشا بیماری و حادثه از داخل کشور نباشد نیز توسط شرکت‌های بیمه صادر می‌شود.

ضریب خسارت در صنعت بیمه از تقسیم خسارت واقع شده به حق بیمه عاید شده برحسب درصد بدست می‌آید. این ضریب نشان می‌دهد که چند درصد از حق بیمه‌ها بابت خسارت خطرهای تحت پوشش به بیمه‌گذاران پرداخت شده یا خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که در محاسبه این شاخص، کارمزد شبکه فروش و هزینه‌های اداری-عمومی دخالتی ندارد اما هزینه ارزیابی-کارشناسی خسارت در آن لحاظ می‌شود.

بررسی آمارهای انتشار یافته در سالنامه بیمه مرکزی نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه در سال ۱۳۹۷ در مجموع ۹۸٫۹۲۲٫۹ میلیارد ریال حق بیمه از محل فروش بیمه درمان تولید کرده‌ و ۹۷٫۵۴۵٫۱ میلیارد ریال برای پوشش‌های آن خسارت پرداخت کرده‌اند. این رقم بدان معناست که ضریب خسارت رشته بیمه درمان در سال گذشته برابر با ۹۸٫۶ درصد بوده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

صنعت بیمه در سال ۱۳۹۷ در مجموع ۲ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۳۸ فقره بیمه نامه درمان صادر کرده و مابه‌ازای آن ۵۵ میلیون و ۱۷۲هزار و ۲۴۳ فقره خسارت پرداخت کرده است.

بررسی آمارهای ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۷) رشته بیمه درمان حکایت از آن دارد که بالاترین حق بیمه تولیدی این رشته مربوط به سال ۹۷ و بالاترین خسارت پرداختی نیز مربوط به سال ۱۳۹۶ با رقم ۵۷٫۰۹۸٫۱۹۲ میلیارد ریال بوده است.

اما در مدت زمان مورد اشاره، بالاترین ضریب خسارت رشته بیمه درمان مربوط به سال ۱۳۸۹ با ۱۲۴٫۵ درصد و پایین‌ترین ضریب خسارت نیز مربوط به سال ۱۳۹۴ با ۹۱٫۴ درصد بوده است.

به نظر می‌رسد که در صورت تداوم ضریب خسارت بالا در رشته درمان و زیان‌ده بودن آن، نهاد ناظر باید فکری به حال نرخ‌شکنی‌های غیرفنی شرکت‌ها برای فروش و از سوی دیگر نظارت بر شبکه‌های دریافت خسارت‌های غیرواقعی در این رشته باشد.

ضریب خسارت رشته بیمه درمان، ۹۸٫۶ درصد شد - 11

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
برای خودرو پراید ۱۳۱ که به‌قیمت ۳۷٫۵ میلیون‌تومان عرضه می‌شود، چهارمیلیون‌تومان نیز تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله درنظر گرفته شده است. یک تیر و دو نشان سایپاسایپا روز دوشنبه هفته‌ جاری نیز مرحله نخست فروش پراید را برگزار کرد که با استقبال مشتریان و مصرف‌کنندگان واقعی روبه‌رو شد. درهمین راستا، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز به‌مردم اطمینان داده است تولید فعلی پراید تا اتمام تعهدات درتاریخ‌های اعلام‌شده و تحویل خودروهای ثبت‌نامی انجام خواهد شد. موعدهای اعلام‌شده برای توقف تولیدهمان‌گونه که وزیر صنعت و مدیرعامل سایپا اعلام کرده‌اند، تولید پراید درمدل‌های ۱۳۲ تا پایان دی‌ماه ۹۸، ۱۱۱ تا پایان اردیبهشت ۹۹ و ۱۳۱ تا پایان تیرماه ۹۹ به‌اتمام خواهد رسید. مدیرعامل سایپا با بیان اینکه محصول پراید به‌طور متوسط با قیمت حدود هفت‌هزار دلار دربازارهای صادراتی عرضه می‌شود، اعلام کرده است: «بنابر برنامه‌ریزی‌ها، تجهیزات و خطوط فعلی تولید محصولات سواری پراید، پس از توقف تولید درایران به‌کشورهای مقصد صادراتی منتقل خواهد شد.»

ایجاد خط هوایی ایران و قرقیزستان؛ به​زودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستانبررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین - قرقیزستان و ازبکستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز تفاهمنامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان با حضور محمد اسلامی و جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان امضا شد. در مراسم اختتامیه این کمیسیون، محمد اسلامی گفت: این تفاهم نامه در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل و ارتباطات، گمرک، بازرگانی و سرمایه گذاری، صنعتی، معدن، کشاورزی، علوم جوی، نقشه برداری و خدمات فنی و‌ مهندسی، گردشگری و مسائل مربوط به بیمه و بانک امضا شد. وی افزود: در بخش حمل و‌ نقل مهمترین اقدام، ایجاد خط هوایی بین دو کشور است و در صورت افزایش متقاضی پرواز‌ها افزایش می‌یابد. آقای اسلامی بیان کرد: در زمینه گردشگری، گردشگری سلامت، فرهنگ، هنر و آموزش همکاری‌های دانشگاهی تفاهم صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه در حوزه نفت‏، گاز و پتروشیمی نیز تفاهم همکاری صورت گرفت، گفت: تامین قیر قرقیزستان و اعلام آمادگی قرقیزستان برای تامین گوشت قرمز از جمله توافقاتی بود که صورت گرفت. در ادامه جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: استفاده از ظرفیت ترانزیت ایران برای کشور قرقیزستان بسیار حائز اهمیت است در این رابطه جلساتی خصوصی با آقای اسلامی داشتیم در حال حاضر در حال بررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین -قرقیزستان و ازبکستان هستیم که برای ایران هم فرصت خوبی است تا کالا‌های خود را به آسیای مرکزی صادر کند. وی افزود: ایجاد خطوط هوایی زمینه خوبی برای توسعه گردشگری خواهد داشت. وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: برای کشور ما افزایش همکاری و توسعه روابط با ایران بسیار اهمیت دارد. وی افزود: در زمینه آموزش، بیمه‏، مناطق آزاد تجاری، استاندارد، علوم و فرهنگ تفاهم کردیم. آقای جانان بیش اوف تصریح کرد: در حوزه روابط اقتصادی بین دو کشور همکاری در حوزه کشاورزی از اولویت‌های ما است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز22 ساعت قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان تهران در شهرهای جدید پرند و پردیس ۳۰ آذر آغاز می‌شود، همچنین و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده، با اشاره به اینکه برای کلان‌شهرها، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی در شهرهای جدید پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: زمان ثبت‌نام همه استان‌ها مشخص شده است و ۳۰ آذر زمان ثبت‌نام طرح ملی مسکن در استان تهران است. وی ادامه داد: در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام طرح‌های مشارکتی صورت نمی‌گیرد و در مراحل بعد ثبت نام این طرح‌ها آغاز می‌شود. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: فعلا ثبت‌نام طرح ملی مسکن در پرند و پردیس است و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می‌شود. وی درباره واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر، گفت: در شرایط فعلی در هیچ کدام از استان‌ها مسکن مهر فاقد متقاضی وجود ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
به نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. نشریه معتبر USA today در تحلیلی به قلم خبرنگار کره‌ای خود، در این رابطه مطلبی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست: علنی شدن شکست ترامپ در قبال ایرانبه نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. سیاست رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در قبال ایران -همان‌طور که بارها از سوی وزیر امور خارجه مایک پومپئو بیان شده- این است که آمریکا بعنوان مخالف دولت ایران شناخته می‌شود نه مردم آن. این شواهد نشان می‌دهد که مجازات‌های دولت آمریکا علیه ایرانیان، اتفاقا به ضعیف‌ترین اقشار این کشور و انسان‌های معمولی آسیب می‌رساند. این بیشتر به‌دلیل «تحریم‌های ثانویه» ‌ای است که ترامپ در یک جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است.

نظرها

اخبار بیشتر