کاهش تعهدات دانش آموختگان رشته‌های فوق تخصصی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

کاهش تعهدات دانش آموختگان رشته‌های فوق تخصصی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون آموزشی وزارت بهداشت از کاهش تعهدات دانش آموختگان رشته‌های فوق تخصصی خبر داد.
کاهش تعهدات دانش آموختگان رشته‌های فوق تخصصی - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ آقای دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به مصوبات نود و یکمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: براساس مصوبات این شورا تعهدات پذیرفته شدگان مقطع فوق تخصصی به غیر از مشمولان قانون برقراری عدالت آموزشی به میزان یک برابر مدت تحصیل تعیین می‌شود.

وی افزود: کاهش تعهدات موضوع این مصوبه به متعهدینی که در حین انجام تعهد هستند، نیز قابل تسری خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برای افرادی که مشمول این مصوبه هستند در صورت انجام تعهد به میزان یک برابر مدت تحصیل گواهی پایان تعهدات ضریب K فوق تخصص صادر می‌شود.

وی افزود: افرادی که مشمول تعهدات ماموریت آموزشی هستند، مجوز اخذ مدرک تحصیلی را پس از طی دوره تعهدات آموزشی اخذ خواهند کرد.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: میزان تعهدات افرادی که با استفاده از سهمیه اعضای هیئت علمی در آزمون فوق تخصصی پذیرفته شده‌اند شامل این مصوبه نمی‌شود و تابع احکام استخدامی صادر شده است.

وی افزود: افرادی نیز بر مبنای توافق با دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت رفع نیاز‌های آموزشی به کارگیری می‌شوند، میزان تعهدات این افراد نیز تابع توافقات صورت گرفته با دانشگاه است و این مصوبه شامل حال این افراد نمی‌شود.

دکتر باقر لاریجانی با بیان اینکه مدت تعهدات پذیرفته شدگان مقطع تخصصی بهره‌مند از قانون برقراری عدالت آموزشی مطابق با قانون است، گفت: برای این گروه از داوطلبان به دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید شده که ضمن اخذ سند تعهد، شهر محل گذراندن تعهدات نیز در این اسناد ذکر شود.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: طبق مصوبه شورا از سی و نهمین دوره آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی بالینی و به بعد، صد در صد سوالات آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی بالینی به صورت متمرکز در مناطق آمایشی نهایی سازی خواهد شد.

وی با تصریح اینکه در این شورا مصوب شد دانش آموختگان رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی بالینی با رعایت مقررات آموزشی مرتبط، مجاز به شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی و گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی در پایان دوره باشند، گفت: متناسب با شرایط داوطلبان دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مجاز است علاوه بر شهریور ماه، در صورت لزوم در برخی از رشته‌ها، در بهمن یا اسفند، آزمون دانشنامه را برگزار کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از شرایط شرکت داوطلبان در آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی و دانشنامه رشته‌های فوق تخصصی بالینی سخن گفت و افزود: داوطلبان علاوه برمعرفی از سوی معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل لازم است حد نصاب قابل قبول لاگ بوک دستیاری را تکمیل و صلاحیت‌های بالینی در قالب شیوه‌های نوین ارزیابی احراز کنند.

وی افزود: پیرو تشکیل هیئت‌های ممتحنه و ارزشیابی منطقه‌ای، در این نشست مقرر شد هیئت‌های ممتحنه کلان مناطق آمایشی برای پزشکی عمومی نیز تشکیل شود. شیوه نامه اجرایی هیئت‌های ممتحنه کلان مناطق آمایشی برای پزشکی عمومی در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی تدوین و در نشست بعدی شورا طرح خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگارمهر، کنفرانس بین‌المللی فلسفه نژاد و بی‌عدالتی نژادی در روزهای ۳۰ و ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ در دبی- امارات متحده عربی برگزار می‌شود. محور کلی موضوعات شامل: هویت نژادی، بی عدالتی نژادی و برتری، زیبایی شناسی و نژاد، نظریه انتقادی نژاد، معرفت شناسی جهالت، بینش، پدیده شناسی نژاد، طبقه و نژاد، نژاد و فرهنگ، نژاد و قومیت، نژاد و جنسیت، نژاد و هوش، نژاد و علم و موضوعاتی از این قبیل است. علاقمندان به موضوعات فوق می‌توانند با ارسال چکیده آثار خود به https: //panel. waset. org/conference/۲۰۲۰/۰۱/dubai/ICPRRI/sponsorship در این کنفرانس مشارکت نمایند. مهلت ارسال چکیده آثار تا پایان روز ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https: //waset. org/philosophy-of-race-and-racial-injustice-conference-in-january-۲۰۲۰-in-dubai مراجعه گردد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشفیلم محصول سال ۲۰۱۵ «مد مکس: جاده خشم» یکی از بهترین و دیوانه‌وارترین فیلم‌های اکشن تاریخ است و بنابراین قابل درک است که طرفداران مشتاق شنیدن هر گونه خبر در مورد احتمال ساخت دنباله‌ای برای آن باشند. اخبار فرهنگ و هنر - خوشبختانه برای آن‌ دسته از افرادی که خواستار ساخته شدن دنباله‌ای برای این شاهکار بودند، کارگردان «مد مکس» جورج میلر در مصاحبه‌ای که دیروز انجام داد تایید کرد که این فیلم قسمت دومی هم خواهد داشت. میلر گفت: کار من با داستان مد مکس تمام نشده و به نظرم باید بتوانم چند پروژه را هم‌زمان جلو ببرم اما به هر حال یک مد مکس دیگر در راه خواهد بود. وی اضافه کرد: به نظرم انجام دادن چند پروژه هم‌زمان خیلی جالب است. میلر اکنون درحال شروع پروژه جدیدش با عنوان «سه هزار سال اشتیاق» با حضور ادریس آلبا و تیلدا سویینتون در استرالیا است.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
مهرمهر18 ساعت قبل
وی گفت: توسعه پایدار در هیچ منطقه‌ای رخ نمی‌دهد مگر با ایجاد زیرساخت‌های آموزش عالی که در حال حاضر ۷ مرکز آموزش عالی در نهاوند فعال شده است. مرادی عنوان کرد: درحال حاضر دانشگاه نهاوند دارای ۷۵۰ دانشجو در ۶ رشته تحصیلی و ۲۶ عضو هیئت علمی P. H. D است. وی با اشاره به رشد ۷۲ درصدی چاپ مقالات ISI توسط اساتید هیئت علمی دانشگاه نهاوند گفت: در حال حاضر در دانشگاه نهاوند اساتیدی حضور دارند که بیش از یک هزار و ۱۲۰ رفرنس دارند که در جهان مورد توجه است. مرادی مخلص با بیان اینکه دانشگاه نهاوند موفق به راه اندازی انتشارات دانشگاه، کمیته اخلاق و شعبه‌های پژوهشی مستقل از سایر دانشگاه‌ها شده است، گفت: مجموعه ساختمان آموزشی دانشگاه نهاوند با مساحت ۶ هزار و ۱۰۰ مترمربع با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در کمتر از ۳ سال به بهره برداری رسید. وی در خصوص مطالبات اساتید حق التدریس نیزگفت: مطالبات اساتید حق التدریس دانشگاه تا پایان آذرماه پرداخت خواهد شد.

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر