«نیوزیلند» با چاقی مبارزه می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سلامت
«نیوزیلند» با چاقی مبارزه می‌کند

«نیوزیلند» با چاقی مبارزه می‌کند

صنایع غذایی نیوزیلند برای تقویت کار خود در مقابله با چاقی این کشور در بیانیه دولت تشویق شده تا راه‌کارهای جدیدی را اعمال کند.

اعتمادآنلاین| صنایع غذایی نیوزیلند برای تقویت کار خود در مقابله با چاقی این کشور در بیانیه دولت تشویق شده تا راه‌کارهای جدیدی را اعمال کند.

در این بیانیه، کاهش قند، چربی و نمک موجود در محصولات غذایی، اطلاع رسانی بهتر برای مصرف کنندگان و محدودیت‌های شدیدتر برای تبلیغات به کودکان توصیه شده است.

گزارشی که در دسامبر سال گذشته توسط Taskforce صنایع غذایی نیوزلند منتشر شد، جزئیات پیشنهادی این صنعت برای همکاری در کنار دولت برای کاهش چاقی را نشان می‌دهد.

این پیشنهادات توسط دولت نیوزیلند نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

دیوید کلارک، وزیر بهداشت نیوزلند گفت: دولت برای مقابله با چاقی که حدودا یک میلیون نیوزیلندی و خانواده‌های آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نقش دارد. قرار است همه ارگان‌ها همکاری کنند تا نرخ سرطان، دیابت، قطع عضو و بیماری‌های قلبی کاهش یابد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی و سلامت روز

کلارک گفت: این خدمات و مراقبت‌های بهداشتی هزینه سنگینی را بر دوش دولت می‌گذارد؛ جدیدترین تخمین نشان می‌دهد که هزینه آن حدود ۶۲۴ میلیون دلار نیوزیلند در سال است.

دولت نیوزیلند قصد دارد با نظارت دقیق بر صنایع مواد غذایی به تعامل خود با صنعت مواد غذایی برای برچسب زدن مواد غذایی و انتشار اطلاعاتی درباره میزان قند و چربی خوراکی‌ها به این کار رسمیت دهد.

راهنمایی در مورد برچسب زدن مواد غذایی برای حمایت از مصرف کنندگان در انتخاب غذای آگاهانه و سالم‌تر بسیار مؤثر است.

طبق نظرسنجی وزارت بهداشت نیوزلند در سال ۲۰۱۷، حدود ۳۴ درصد از بزرگسالان نیوزلند دارای اضافه وزن هستند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، نتایج یک پژوهش تازه در سوئد حاکی است این تصور که تولد نوزادان از طریق سزارین باعث اضافه وزن و چاقی آنها در سال‌های بعد می‌شود، غلط بوده و در عوض این مساله به میزان زیادی به وزن مادر در ماه‌های قبل از بارداری بستگی دارد. به عبارت دیگر، اگر مادر در ماه‌های قبل از بارداری چاق باشد، فرزند وی نیز به احتمال زیاد با مشکل چاقی در سال‌های بعد دست به گریبان خواهد بود. البته این مساله به عوامل دیگری مانند مسائل ژنتیکی و زیست محیطی نیز ارتباط دارد. پیش از این برخی تحقیقات علمی از ارتباط چاقی کودکان و به دنیا آمدن آنها از طریق سزارین حکایت داشت، اما حالا مشخص شده که هیچ شواهد علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد. با توجه به افزایش عمل سزارین برای به دنیا آوردن نوزادان برخی کارشناسان بر این باور بودند که چنین کاری باعث تشدید چاقی نوزادان می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
الفالف2 ساعت قبل
خیلی از کشورهای پیشرفته نتوانستند این طرح تحول سلامت را اجرا کنند ولی طرح تحول را حتی در این شرایط بسیار سخت اجرا کردیم. اما طرح تحول سلامت چه بود و چه پیامدهایی داشت. آنان اعلام کردند که مهمترین برنامه دولت در حوزه سلامت اجرای طرح تحول سلامت است و برنامه پزشک خانواده به نوعی به حاشیه رفت. وی افزود: مشکل تاریخی که نظام سلامت همیشه داشته، این است که رشد بودجه بخش سلامت از متوسط نرخ تورم کمتر بوده و هست. اکنون با گذشت حدود پنچ سال از شروع اجرای طرح تحول سلامت کمتر کارشناسی در حوزه سلامت از این طرح پر سر و صدا دفاع می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
خیلی از کارهایی که انجام می‌دهیم یا انجام نمی‌دهیم، در زندگی مشترک باعث دوری ما و خسته‌کننده شدن رابطه می‌شود. سوال پرسیدن از شریک زندگی خود را متوقف کرده‌ایم. ما فکر می‌کنیم بعد از ۵ سال زندگی مشترک تمام ابعاد شخصیتی همسرمان را می‌شناسیم اما این یک طرز تفکر اشتباه است. کارهای شریک زندگیتان برای شما عادی شده است و از او قدردانی نمی‌کنید. اگر ارتباط ما با خودمان مثبت نباشد، بعید است در ارتباط با شریک زندگی خود ارتباط مثبتی داشته باشیم.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
انتخابانتخاب33 دقیقه قبل
برای همین با دکتر صبا نخعی، متخصص پوست و مو درباره مراقبت‌های فصل سرما صحبت کرده‌ایم که می‌خوانید. یکی از نخستین اثرهای زمستان روی پوست است. خشکی پوست به‌دلیل سوز این فصل و کمبود رطوبت هواست. دکتر نخعی می‌گوید: «در فصل‌های سرد سال از بخور استفاده کنید. این‌کار برای تامین رطوبت همیشگی فضای خانه توصیه می‌شود. یکی از دلایل خشکی پوست، ‌ کمبود رطوب هوای منزل یا محل کار یا حتی خودروی شخصی است. تامین رطوبت مناسب می‌تواند علاوه بر نگه داشتن دما در حد مناسب، ‌ رطوبت پوست و دستگاه تنفسی را هم تامین کند.

نظرها

اخبار بیشتر