مجوز افزایش سرمایه «چفیبر، وبیمه و پاسا» صادر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
مجوز افزایش سرمایه «چفیبر، وبیمه و پاسا» صادر شد

مجوز افزایش سرمایه «چفیبر، وبیمه و پاسا» صادر شد

شرکت‌های تولید فیبر ایران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه و ایران یاسا تایر و رابر از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه خود را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت تولید فیبر ایران اعلام کرد که از سازمان بورس و اوراق بهادار توانست مجوز افزایش سرمایه ۳۳ درصدی را دریافت کرد.

«چفیبر» با سرمایه یک هزار و ۳۴۶ میلیارد و ۹۲۵ میلیون و ۳۰۷ هزار ریالی قصد دارد سرمایه خود را معادل ۴۵۳ میلیارد و ۷۴ میلیون و ۶۹۳ هزار ریال افزایش دهد و سرمایه خود را به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برساند.

شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه از صدور مجوز افزایش سرمایه توسط سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.

«وبیمه» با سرمایه ۷۵۰ میلیارد ریالی معادل یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه خود را افزایش می‌دهد و آن را به ۲ هزار میلیارد ریال می‌رساند. این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین می‌شود و هدف آن اصلاح ساختار مالی و ایجاد تنوع در پرتفوی سهام شرکت است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

همچنین مجمع عمومی فوق‌العاده می‌تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال (مبلغ ۳ هزارمیلیارد ریال) از محل مطالبات حال‌شدۀ سهامداران و آوردة نقدی به منظور افزایش سرمایه‌گذاری (ایجاد تنوع در پرتفوی سهام شرکت) موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدت ۲ سال به هیات‌مدیره تفویض کند تا هیات‌مدیره شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان نسبت به عملی نمودن آن اقدام کند.

افزایش سرمایه شرکت ایران یاسا تایر و رابر به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار رسید. «پاسا» با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریالی قصد دارد سرمایه خود را معادل ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش می‌دهد و سرمایه خود را به ۹۰۰ میلیارد ریال می‌رساند. این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران تامین می‌شود و هدف از این اقدام اجرای طرح توسعه تایرهای نسل دوم است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۹ آغاز می‌شود. به گزارش عصر ایران، در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر