بازسازی ظاهر و فضای فیزیکی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
بازسازی ظاهر و فضای فیزیکی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران

بازسازی ظاهر و فضای فیزیکی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به بازسازی دانشکده پزشکی گفت: ظاهر فضای فیزیکی دانشکده پزشکی با 80 سال قدمت در مقایسه با ساختمان‌ها و بناهایی دیگر واقعاً قابل‌قبول نیست به همین دلیل برای بازسازی آن اقدام کردیم و طبیعی است که طولانی شدن این بازسازی باعث نارضایتی دانشجویان می‌شود لذا سرعت بخشیدن به این کار نیاز به همکاری تنگاتنگ دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید براینکه باید در قضاوت‌های مثبت و منفی خود شرایط موجود کشور را در نظر بگیریم افزود: افرادی که مسئولیت دارند باید براساس شرایط وقت تصمیم‌گیری کنند. لذا نمی‌توانیم گذشته را قضاوت کنیم و برای آینده نسخه بپیچیم هرچند که در برنامه‌ریزی‌ها باید نگاهمان به آینده باشد و دورنمای آن را ترسیم کنیم. بنابراین توصیه می‌کنم در قضاوت‌های خود از هر حوزه‌ای، شرایط زمانی و مکانی را در نظر بگیرید.

دکتر کریمی، اداره دانشگاه را نیازمند مدیریت دینامیک و پویا دانست و گفت: مدیریت دانشگاه بایستی توأم باتدبیر و درایت و صبر و پویایی باشد و البته یکی از وظایف همه ما در این شرایط حفظ حریم دانشگاه است.

وی با اشاره به روش‌های مختلف مدیریت در دانشگاه گفت: در طول سال‌های طولانی که در دانشگاه هستم، رده‌های مختلف مدیریتی را تجربه کرده‌ام؛ معتقدم تفویض اختیار به محیط بستگی به شرایط وقت دارد. سیاست من در ابتدای پذیرش مسئولیت دانشگاه واگذاری مسئولیت به محیط بود اما در اجرا با مسائل و محدودیت‌هایی مواجه شدیم که باید با توجه به شرایط دانشگاه نسبت به آن اقدام می‌کردیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران بابیان اینکه مهم‌ترین مسئله در این شرایط حفظ سرمایه انسانی است گفت: این سرمایه انسانی شامل همه طیف‌های شاغل در دانشگاه می‌شود از نگهبانی که صبح‌ها جلوی در ورودی با آن روبرو می‌شویم تا اعضای هیئت‌علمی پیشکسوت مانند دکتر هدایت که از دوران دانشجویی خود به مدت ۷۰ سال در دانشگاه بود. لذا در برنامه‌ریزی‌های خود باید به فکر حفظ این سرمایه انسانی باشیم.

دکتر کریمی بابیان اینکه مدیریت دانشگاه درعین‌حال که پویاست ممکن است تناقضاتی هم داشته باشد افزود: سیاست ما در این شرایط بحرانی در درجه اول حفظ سرمایه انسانی است اما در همین حال برای اصلاح سیستم، مانند اورژانس‌های واگذار شده بیمارستان‌ها، مجبور می‌شویم تصمیم‌هایی اتخاذ کنیم که ممکن است نارضایتی‌هایی به همراه داشته باشد که باید مصلحت دانشگاه را در نظر بگیریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران بهترین راه‌حل عبور از این شرایط را تعامل و همفکری دانست و گفت: تا زمانی که مسئولیت داریم باید با همفکری، همکاری و رفتار دوستانه و کمک به یکدیگر مسائل را حل کنیم و اجازه ندهیم کوچک‌ترین فاصله‌ای بین واحدها، باعث بروز اختلاف و توقف در کار شود.

وی بابیان اینکه، باوجود اینکه بودجه دانشگاه محدود است، افزود: درست است که حوزه دانشجویی با کمبودهای بسیاری روبرو است ولی این‌گونه نیست که بودجه آموزش و پژوهش صرف امور دانشجویی شود. هر بودجه‌ای که به دانشگاه تزریق می‌شود در جای خود هزینه شده و کمبودهای هر حوزه نیز از طریق جذب منابع خارج از دانشگاه تأمین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی با اشاره به بازسازی دانشکده پزشکی گفت: ظاهر فضای فیزیکی دانشکده پزشکی با ۸۰ سال قدمت در مقایسه با ساختمان‌ها و بناهایی دیگر واقعا قابل‌قبول نیست به همین دلیل برای بازسازی آن اقدام کردیم و طبیعی است که طولانی شدن این بازسازی باعث نارضایتی دانشجویان می‌شود لذا سرعت بخشیدن به این کار نیاز به همکاری تنگاتنگ دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دارد.

در ادامه دکتر بیگلر معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران به چشم‌انداز و اهداف چهارساله معاونت توسعه دانشگاه اشاره کرد و گفت: نهادینه‌سازی و استقرار مدیریت دانش، نظارت بر اجرای صحیح قوانین و استانداردها، همچنین تحول و همسوسازی توانمندی‌های علمی با ظرفیت‌های عملی و نیز افزایش توان استفاده بهینه از منابع و خلق منابع جدید مبتنی بر دانش ازجمله اهدافی است که برای تحقق آن در دانشگاه علوم پزشکی تهران تلاش می‌کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: درمجموع ۲۱ هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت دارند که اگر شمار دانشجویان را نیز به آن اضافه کنیم می‌توانیم بگوییم که دانشگاه به‌اندازه یک شهرستان جمعیت دارد که باید خدمات متنوعی را به آنان را ارائه دهیم.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ۶۰ درصد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: با این نسبت جمعیتی، قوانینی که در زمینه بانوان وضع می‌شود تمامی برنامه‌ریزی‌های دانشگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه مدیریت امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران به ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان عملیات مالی رسیدگی می‌کند، افزود: مجموع اعتبارات دانشگاه ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و اعتبارات دانشگاه از منابع عمومی هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که ۲۷ درصد از منابع دانشگاه را تشکیل می‌دهد لذا برای پیش برد برنامه‌ها، باید در جهت مدیریت هزینه‌ها و جذب منابع خارج از دانشگاه اقدام کنیم.

دکتر بیگلر با اشاره به طراحی و توسعه نرم‌افزار جامع اداری و مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این سامانه‌ها یکی از سرمایه‌های دانشگاه است و برای تجاری‌سازی آن اقدام کردیم و تاکنون سازمان‌های مختلفی نسبت به خرید و بهره‌برداری از این سامانه‌ها اقدام کرده‌اند. امیدواریم با اخذ مجوزهای لازم امضا الکترونیک، نیز شاهد حذف چک و اسناد فیزیکی در مجموعه باشیم.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران از امضا ۷۳ فقره تفاهم‌نامه بودجه عملکردی در سال ۹۸ با واحدهای زیرمجموعه دانشگاه خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌های عملیاتی دانشگاه، به‌عنوان الگو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اجرایی می‌شود.

وی راهبری نظام مدیریت مشارکتی دانشگاه را از دیگر برنامه‌های این معاونت برشمرد و گفت: برای استفاده از پیشنهادهای مجموعه همکاران دانشگاه دستورالعمل جدیدی را تدوین کردیم که امیدواریم امکان مشارکت جمعی همکاران و حذف فرایندهای اضافی را فراهم آورد.

دکتر بیگلر همچنین به تشریح پروژه‌های عمرانی دانشگاه و میزان پیشرفت آن‌ها اشاره کرد و گفت: درمجموع ۷۷۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی در حوزه‌های مختلف دانشجویی، آموزشی و پژوهشی و ۴ هزار و ۱۶۱ تخت در دست احداث داریم.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به پروژه‌های عمرانی دانشگاه در حوزه دانشجویی اظهار کرد: خوابگاه گلستان ۵ دختران و خوابگاه بوستان ۶ پسران هرکدام با ظرفیت ۳۵۰ تخت، بازسازی اساسی آشپزخانه و قرائت‌خانه کوی دانشگاه و نیز مقاوم‌سازی خوابگاه دمشق ازجمله اقداماتی است که امیدواریم تا پایان امسال به نتیجه برسد.

وی با اشاره به تدوین نقشه راه رفاهی دانشگاه گفت: یکی از دغدغه‌ها این بود که عده‌ای خاص از امکانات رفاهی استفاده می‌کنند به این منظور سامانه‌ای را طراحی کردیم که همه کارکنان می‌توانند از آن استفاده کنند به‌این‌ترتیب طی دوساله گذشته به ۲۵ هزار نفر تسهیلات مالی و وام ارائه‌شده است.

دکتر بیگلر از پیاده‌سازی تدارکات الکترونیک در دانشگاه خبر داد و گفت: اولین دانشگاه در بین دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت هستیم که در این سامانه ثبت‌نام و ثبت سفارش کرده‌ایم. در سطح استان تهران دومین سازمان و در سطح کشور ششمین سازمان ازنظر میزان معاملات جزئی و متوسط در این سامانه هستیم.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به راه‌اندازی میز خدمت الکترونیک و نقش آن در رضایتمندی مراجعه‌کنندگان تاکید کرد: میانگین ارائه خدمت در این مجموعه ۵ دقیقه است که اگر امضا الکترونیک نیز به آن افزوده شود این زمان به سه دقیقه کاهش می‌یابد. درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها مجموعه‌ای است که به سیستم رصد متصل است.

وی با اشاره به ارتقا کیفی و کمی خودروها و آمبولانس‌های دانشگاه گفت: میانگین عمر مفید و کارکرد وسایل نقلیه و آمبولانس‌های دانشگاه کمتر از ۵ سال است.

دکتر بیگلر با اشاره به جوایز و افتخارات این مجموعه گفت: اگر کاری صورت گرفته نتیجه همکاری گروهی در مجموعه معاونت توسعه بوده و جا دارد از همه همکاران این حوزه که در این دو سال با تمام توان خود به پیشرفت برنامه‌ها کمک کردند قدردانی کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر16 ساعت قبل
نویسنده کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی از میان صحبت‌های خانواده‌ها و همسران شهدا و جانبازان برای نوشتن کتاب پیدا کردم، افزود: زندگی همسران جانبازان نیمه‌های پنهان بسیاری دارد که همه آن‌ها جای کار فراوانی دارد. عرفانیان با بیان اینکه زندگی همسران جانبازان با همه واقعیت‌های زندگی بسیار سخت است، ادامه داد: جنگ با تمام لحظات سخت، دقایق خوبی را نیز برای خانواده‌های شهدا و رزمندگان رقم زده است، لذا ساختارشکنی کردم و شروع به نوشتن زندگی همسران جانبازان کردم. این نویسنده با اشاره به اینکه جانبازان ۷۰ درصد امروزه شهید زنده هستند، ادامه داد: بعد از اتمام کتاب «راهی برای رفتن»، از آذرماه سال ۹۴ شروع به نوشتن کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» کردم، این کتاب را بدون هیچ سفارش از سوی ارگان خاصی نوشتم. نویسنده کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» با بیان اینکه همسران جانبازان سختی‌های بسیاری کشیده‌اند، ولی امروز به فراموشی سپرده شدند، افزود: اکثر کتاب‌هایی که نوشتم سفارش ارگان و نهاد خاصی نبوده است و خودم دست به نوشتن کتاب زده‌ام. عرفانیان گفت: سردار نجاتی همانند کتابی زنده است و از اینکه توانستم برای یک شهید زنده کتابش را بنویسم بسیار خرسندم، نوشتن این کتاب در رزومه کاری من یکی از بهترین تجربه‌های من است.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
برخی مدارس کرمانشاه تعطیل شدمدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از تعطیلی برخی مدارس استان کرمانشاه خبر داد. مدارس نوبت صبح شهرستان «نورآباد» تعطیل شدندرئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش لرستان گفت: همه مدارس نوبت صبح نورآباد و کاکاوند و مدارس پیش دبستانی و دبستانی نوبت صبح سلسله فردا تعطیل هستند. همه مدارس استان قزوین فردا تعطیل استمدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: مدارس استان قزوین در همه مقاطع تحصیلی فردا یکشنبه در نوبت صبح و عصر تعطیل است. مدارس استان اردبیل یکشنبه تعطیل شدروابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: روز‌ یکشنبه ۱۷ آذر به دلیل برودت هوا وپیشگیری از شیوع احتمالی برخی بیماری‌ها در مدارس، تمامی دوره‌های تحصیلی در نوبت صبح و بعداز ظهر در سطح استان اردبیل تعطیل است. مدارس استان قزوین یکشنبه تعطیل شدمدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اعلام کرد: با توجه به اوج شیوع آنفلوانزای فصلی و برای حفظ سلامت دانش آموزان یکشنبه هفدهم آذر مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول در همه مناطق استان تعطیل است.

کمبود فراورده‌های خونی در فصل سرما

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
فارسفارس14 ساعت قبل
بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان متولی فرهنگی برون مرزی کشور نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۲ درصدی است که در میان لایحه بودجه، توجه خاص به ترویج تمدن ایرانی دیده می‌شود. بر این اساس، بودجه فرهنگی بزرگ‌ترین سازمان برون‌مرزی کشور که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است، با رشد ۲ درصدی مواجه شده که رقمی حدود ۲٫۳۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال است. این در حالی است که این رقم در بودجه سال گذشته ۲٫۲۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال بوده است. با این وجود در بودجه سال آتی، بخش برنامه معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور نیز حذف شده است. بر اساس بودجه سال ۹۹، در بخش بسترسازی و ترویج زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور بودجه ۳۴٫۰۱۲ میلیون ریالی لحاظ شده که نسبت به امسال که رقم ۳۰٫۳۰۰ میلیون ریال بوده است، شاهد افزایش مقدار بودجه این بخش هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر