افزایش ۵۰میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وبیمه»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
افزایش ۵۰میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وبیمه»

افزایش ۵۰میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وبیمه»

شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود در بورس از رشد ۵۰میلیارد و۱۳۹میلیون ریالی پرتفوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود هرسهم را ۶۷ریال اعلام کرد.

«وبیمه» پیش از این در گزارش ۹ماهه از پوشش سود ۳۶ریالی برای هرسهم خبر داده بود. علاوه بر این در گزارش ۶ماهه به ازای هرسهم ۴۰ریال زیان شناسایی کرده بود و در گزارش ۳ماهه توانسته بود ۳۲ریال سود بسازد.

این شرکت سود عملیاتی دوره مورد گزارش را ۵۰میلیارد و ۴۵۵میلیون ریال، سود خالص را ۵۰میلیارد و ۵۳۱میلیون ریال و سود انباشته را ۵۰۱میلیارد و ۵۴۸میلیون ریال منتشر کرده است.

«وبیمه» با توجه به صورت خلاصه سرمایه گذاری‌های خود در بورس از رشد ۵۰میلیارد و۱۳۹میلیون ریالی پرتفوی سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس خبر داد. این شرکت در پرتفوی بورسی خود بهای تمام شده را با افزایش ۱۲۲میلیارد و ۳۲۸میلیون ریالی مبلغ ۲۹۲میلیارد و ۵۹۲میلیون ریال اعلام کرد. همچنین ارزش بازار آن با افزایش ۱۶۵میلیاردو ۴۶۰میلیون ریالی به ۳۴۲میلیارد و۷۳۱میلیون ریال رسید.

طی یکسال فعالیت این شرکت مبلغ سهام واگذاری شده به یک هزار و ۳۹۳میلیارد ریال رسید که سود این واگذاری به ۷۱میلیارد و ۶۷۶میلوین ریال بالغ شده است. علاوه بر این «وبیمه» در این مدت کل مبلغ سهام خریداری شده در بورس را یک هزار و ۴۳۸میلیارد و ۴۴۹میلیون ریال اعلام کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده است که قصد دارد از فعالیتهای شرکت داری و کاهش سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات وفق الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار و مطابق با اساسنامه شرکت و تمرکز بر سرمایه گذاری در بازار سرمایه خارج شود. همچنین به منظور شناسایی مشتریان بالقوه جهت فروش یکجای واحدهای پروژه تجاری بازاریابی لازم را انجام دهد و در مورد ساختمان اداری گلستان خیام به صورت تهاتر سهم الشرکه شرکت در این پروژه با پروژه‌های کوچکتر و با نقدشوندگی بهتر وارد عمل شود.

از سوی دیگر تعیین تکلیف و فروش دارایی‌های ملکی مازاد و استفاده از منابع حاصله در فرصت‌های سرمایه گذاری جدید به خصوص سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و بهره برداری بیشتر از فرصت‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت در بورس اوراق بهادار از موارد با اهمیت است که در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
به نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. نشریه معتبر USA today در تحلیلی به قلم خبرنگار کره‌ای خود، در این رابطه مطلبی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست: علنی شدن شکست ترامپ در قبال ایرانبه نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. سیاست رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در قبال ایران -همان‌طور که بارها از سوی وزیر امور خارجه مایک پومپئو بیان شده- این است که آمریکا بعنوان مخالف دولت ایران شناخته می‌شود نه مردم آن. این شواهد نشان می‌دهد که مجازات‌های دولت آمریکا علیه ایرانیان، اتفاقا به ضعیف‌ترین اقشار این کشور و انسان‌های معمولی آسیب می‌رساند. این بیشتر به‌دلیل «تحریم‌های ثانویه» ‌ای است که ترامپ در یک جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
فولگس واگنمیزان فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی: ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار دستگاه۲. تویوتامیزان فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی: ۱۰ میلیون و ۶۰ هزار دستگاه۳. جنرال موتورزمیزان فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی: هشت میلیون و ۳۸ هزار دستگاه۴. هیوندای موتورزمیزان فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی: هفت میلیون و ۳۹ هزار دستگاه۵. نیسان موتورزمیزان فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی: پنج میلیون و ۵۲ هزار دستگاه۸.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
مجموع فروش ریالی این شرکت در آبان ماه با افت ۱۴ درصدی همراه بوده و از ۴۱ میلیارد و ۹۲۴ میلیون تومان در پایان مهر ماه به ۳۵ میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومان در انتهای آبان رسیده است. به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت پلی اکریل ایران با نماد شپلی اقدام به انتشار گزارش عملکرد خود در آبان ماه کرد. مجموع فروش ریالی این شرکت در آبان ماه با افت ۱۴ درصدی همراه بوده و از ۴۱ میلیارد و ۹۲۴ میلیون تومان در پایان مهر ماه به ۳۵ میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومان در انتهای آبان رسیده است. در همین راستا فروش نخ پلی استر این شرکت در آبان ماه با کاهشی ۱۸٫۵ درصدی، از ۱۶ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان در مهر ماه به ۱۳ میلیارد و ۶۱۱ میلیون تومان در آبان رسید. الیاف و نوار پلی استر این شرکت هم افتی ۱۸٫۱ درصدی را تجربه کرد و از ۲۴ میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان در مهر ماه به ۱۹ میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان در آبان ماه رسید.

نظرها

اخبار بیشتر