بررسی احتمال صعود به عنوان تیم دوم گروه C/ چین، کویت و عربستان رقبای احتمالی تیم ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فوتبالی
  4. بین‌المللی
بررسی احتمال صعود به عنوان تیم دوم گروه C/ چین، کویت و عربستان رقبای احتمالی تیم ملی

بررسی احتمال صعود به عنوان تیم دوم گروه C/ چین، کویت و عربستان رقبای احتمالی تیم ملی

فوتبالیخبرگزاری فوتبالی |

پایگاه خبری فوتبالی- تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه آسیا را بررسی کردیم تا مشخص شود چه تیم‌هایی شانس صعود بیشتری از مرحله مقدماتی دارند.

به گزارش فوتبالی، سه‌شنبه دور پنجم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا به پایان رسید و در روزی که ایران استراحت داشت در حساس‌ترین بازی گروه C تیم‌های عراق و بحرین به تساوی رسیدند تا مسیر صعود تیم‌ملی هموار شود. ایران در حال حاضر با برد هر ۴ بازی پیش‌رو و کسب ۱۲ امتیاز، به امتیاز ۱۸ می‌رسد و بالاتر از عراق و بحرین راهی مرحله بعدی می‌شود. با پیروزی ایران در هر ۴ بازی پیش‌رو، برد‌های احتمالی عراق و بحرین برابر کامبوج و هنگ‌کنگ بی‌اثر می‌شود و این تیم‌ها در نهایت می‌توانند به ترتیب ۱۷ و ۱۵ امتیاز کسب کنند. اما اگر ایران به‌عنوان تیم اول صعود نکند باید جزو بهترین تیم‌های دوم شود. ۴ تیم دوم که امتیاز بیشتری کسب کنند به مرحله بعدی می‌روند تا به جمع ۸ تیم سرگروه اضافه شوند و دو گروه ۶ تیمی را تشکیل دهند. در این بین قطر شانس اول سرگروهی، گروه E است و باتوجه به میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطری‌ها در مرحله بعدی انتخابی حضور ندارند و پنج تیم دوم به مرحله بعدی می‌روند. در ادامه تیم‌های دوم گروه‌های هشت‌گانه آسیا را بررسی می‌کنیم تا مشخص شود چه تیم‌هایی شانس صعود بیشتری دارند.

A؛ چین سرگروهی دوم‌ها را می‌خواهد

سوریه در گروه A صعودش را تقریبا قطعی کرده و می‌تواند اولین تیم صعودکننده به مرحله بعد باشد. سوریه هر ۵ بازی ابتدایی‌اش را برده و با تیم دوم ۸ امتیاز فاصله دارد، اما دو تیم چین و فیلیپین با ۷ امتیاز برای دومی می‌جنگند. چین که به سوریه باخته و مقابل فیلیپین به تساوی رسید و حالا با یک بازی کمتر با فیلیپینی‌ها هم‌امتیاز است و در دور برگشت روی ۶ امتیاز تقابل با مالدیو و گوآم حساب کرده و در خانه هم با برد فیلیپین می‌تواند به راحتی دومی را کسب کند. چینی‌ها اگر سرگروهی تیم‌های دوم را می‌خواهند باید سوریه را در خانه شکست دهند و در غیر این‌صورت هم می‌توان آن را در مرحله بعدی دید.

B؛ کویت و اردن علیه هم

گروه B یک صدرنشین مقتدر به نام استرالیا دارد و نپال و چین‌تایپه هم زنگ تفریح هستند. در این گروه کویت و اردن برای دومی می‌جنگند و امتیازات خوبی را جمع کردند، اما در بازی برگشت نباید به تساوی رضایت دهند، چون شانس صعودشان به، اما و اگر خواهد کشید و آن موقع هر دو به مرحله بعدی صعود نمی‌کنند.

C؛ ایران محکوم به برد بحرین

ایران ۳ امتیاز از بحرین عقب است و یک بازی هم کمتر از این تیم دارد و در صورت برد رقیب مستقیمش باتوجه به تفاضل گل از بحرین پیشی می‌گیرد. ایران از تمامی تیم‌های دوم فعلی کمتر امتیاز دارد و حتی ۹ امتیاز از ۴ بازی آینده هم صعود ما را تضمین نمی‌کند و ما نباید تا پایان رقابت‌ها دیگر بازنده باشیم.

D؛ فعلا عربستان، بعدا ازبکستان

در جدول فعلی دوم‌ها نام عربستان را می‌بینید، اما آن‌ها یک بازی کمتر از ازبکستان دارند که در صورت پیروزی در آن بازی، دوباره به صدر بازمی‌گردند و در این گروه ازبکستان شانس اول، دوم شدن است. ازبک‌ها امتیازات زیادی را جمع نکرده‌اند و اگر به دوم شدن هم دلخوش کنند نباید به عربستان ببازند و شرایط آن‌ها با ما تفاوت چندانی ندارد.

E؛ عمان را در مرحله بعد بدانید

عمان در گروه نسبتا ساده‌ای حضور دارد و در حال حاضر صدرنشین تیم‌های دوم است. آن‌ها کافی است افغانستان و بنگلادش را در خانه‌های‌شان شکست دهند تا قطعا در مرحله بعدی باشند. در این گروه قطر صدرنشین است که به این بازی‌ها نگاه دیدار تدارکاتی دارد و شاید راه را برای صدرنشینی عمان باز کند و خودش دوم شود.

F؛ هر تیمی که ژاپن را ببرد

قرقیزستان و تاجیکستان با هفت امتیاز برای دومی گروه F می‌جنگند، اما ۷ امتیاز از ۵ بازی یعنی ضعیف‌ترین نتایج ممکن و هر دو تیم با ادامه این روند شانسی برای صعود حتی به‌عنوان تیم دوم هم ندارند و اگر به صعود فکر می‌کنند، باید هر سه بازی پیش‌رو که شامل یک تقابل با ژاپن صدرنشین می‌شود را ببرند.

G؛ سورپرایز مالزی یا کام‌بک امارات؟

در این گروه ویتنام بدون باخت صدرنشین است و مالزی در کمال ناباوری دوم، اما امارات با یک بازی کمتر می‌تواند کام‌بک بزند و حداقل به رتبه دوم برسد. این گروه وضعیت پیچیده‌ای دارد و اگر سورپرایزی در کار نباشد، امارات در دور برگشت با توجه به ۳ بازی خانگی شانس بیشتری برای دومی و حتی صدرنشینی گروه دارد. شرایط امارات دقیقا مشابه ایران است و می‌تواند اول هم شود و آن موقع ویتنام شانس زیادی برای صعود به عنوان تیم دوم دارد.

H؛ جنگ ناجوانمردانه

تیم دوم این گروه قابل پیش‌بینی نیست، چون لبنان، ترکمنستان و کره‌شمالی رقابت پایاپایی دارند، اما کره شمالی که فعلا دوم است در بازی‌های خانگی با همین تیم‌ها به‌راحتی می‌تواند صدرنشین شود، اما تیم دوم بدشانس است و رقابت نزدیک امتیازات را کاهش می‌دهد. ایران با بحرین و عراق به عنوان رقیب بالفعل می‌جنگد و اگر از پس یکی از آن‌ها برنیاید باید با حریفان بالقوه‌اش در گروه‌های دیگر رقابت کند. بالاترین امتیاز برای یک تیم دوم ۱۹ امتیاز است که عمان یا قطر می‌توانند این عدد را کسب کنند و چین هم می‌تواند با این عدد دوم شود که کار ساده‌ای نیست، پیروزی در ۴ بازی پیش‌رو. در دیگر گروه‌ها هم شرایط مشابهی وجود دارد، اما در نهایت پیش‌بینی می‌شود تیم‌های دوم با ۱۷ امتیاز یا بیشتر قطعا در مرحله بعدی باشند و ۱۶ امتیاز و کمتر کار را به تفاضل گل می‌کشد که در این صورت باتوجه به حضور کامبوج در گروه ما شانس با ایران یار بوده، ولی اگر می‌خواهیم به‌عنوان تیم دوم صعود کنیم باید باختن را فراموش کنیم و در غیر این صورت فقط باید دعا کرد! در پایان جدول فعلی تیم‌های دوم را می‌بینید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو1 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
یادداشت دیپلماتیک مربوط رسما به «گزه‌ آندرهاس‌ فون گایر» سفیر آلمان در مسکو که امروز در همین رابطه به وزارت امور خارجه روسیه احضار شده بود، تحویل داده شد. در اوایل ماه دسامبر دولت آلمان دو دیپلمات روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرده و از این کشور اخراج کرد. در آن زمان «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که برلین این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامات بعدی علیه روسیه، از جمله اعمال تحریم را در نظر بگیرد. وزارت امور خارجه روسیه نیز در واکنش به این مسئله هشدار داده بود که در حال بررسی مجموعه‌ای از اقدامات تلافی جویانه در رابطه با اخراج دو مقام سفارت روسیه در آلمان است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده بود که اظهارات طرف آلمانی درباره علت اخراج دیپلماتهای روسی از برلین کاملا بی اساس و اقدامی غیردوستانه ارزیابی می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه السومریه از حمله تروریست‌های داعشی به یک مرکز حشد شعبی در سامراء خبر داد. بر اساس این گزارش، در این حمله تروریستی، هفت نیروی حشد شعبی شهید و شمار دیگری زخمی شدند. صفاء‌التمیمی سخنگوی سرایا السلام در بخش عملیاتی سامراء امشب گفت یک تروریست انتحاری با خودروی بمب‌گذاری شده، امشب رزمندگان در بخش عملیاتی سامرای حشد شعبی را هدف قرار داد که به شهادت هفت نفر منجر شد که همگی از اهالی شهر الناصریه بودند. وی افزود حملات باندهای تروریستی داعش همچنان ادامه دارد، اما نیروهای حشد با شجاعت تمام با این حملات مقابله می‌کنند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
وی تأکید کرد که هدف از مداخلات آمریکا در عراق، این است که بتواند جنگ داخلی در عراق به راه بیاندازد. این نماینده عراقی خاطر نشان کرد که آمریکا در حال ایجاد هرج‌ومرج در عراق است و در همین راستا، از اینکه دولت عراق، به تظاهرات مردمی، مشغول شده است، بهره‌برداری می‌کند. در همین ارتباط، «صباح العکیلی» تحلیل‌گر سیاسی عراق، از شکست آمریکا در موج‌سواری بر تظاهرات‌های جاری عراق و تلاش برای حمله به منطقه سبز بغداد خبر داد. منابع خبری هم اعلام کردند که این طرح توسط آمریکا، امارات و عربستان سعودی پایه‌ریزی شده بود. هزینه مالی این کودتا که حدود ۱۵۰ میلیون دلار بود، بر عهده عربستان سعودی قرار گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
اگرچه انتظار می‌رود مذاکرات تجاری با اتحادیه اروپا ماه‌ها طول بکشد. خبرگزاری رویترز همچنین گزارش داد که در راستای بخشی از توافق تجاری بین آمریکا و چین، آمریکا موافقت کرده است تا برخی تعرفه‌های کالا‌های چینی را کاهش دهد و تعرفه‌های وضع شده را به تاخیر بیندازد. در مقابل چین نیز موافقت کرده است که در سال ۲۰۲۰، محصولات کشاورزی به ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار از آمریکا خریداری کند. شاخص بورس اس اند پی ۵۰۰ نیز ۰٫۴ درصد رشد داشت و یورو استاکس ۵۰ (شاخص سهام، متعلق به شرکت‌های مستقر در منطقه یورو) نیز ۰٫۹ درصد افزایش یافت. بعد از موجی از توافقات تجاری، سهام وال استریت نیز به میزان بی سابقه‌ای افزایش یافته است. سهام داو جونز نیز ۰٫۷۹ درصد افزایش یافت. در پی توافقات تجاری صورت گرفته، قیمت نفت نیز افزایش یافت. قیمت نفت خام آمریکا با ۳۱ سنت افزایش به ۵۹ دلار و ۴۹ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام برنت نیز ۴۲ سنت افزایش یافت و به ۶۴ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید.

نظرها

اخبار بیشتر