معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. ورزشی

معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی

تابناکخبرگزاری تابناک |
درست زمانی که استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود تیم امید برای کسب سهمیه المپیک بازی می‌کند و با این شرایط مشخص نیست آیا باشگاه استقلال مهدی قائدی و عارف غلامی را در اختیار تیم امید قرار می دهد یا نه؟

بالاخره بعد از مدت‌ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰، ۲+۲ است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

به گزارش تابناک ورزشی، طبق سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا آبی‌ها باید در راند اول مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با برنده بازی الفیصلی اردن- الکویت کویت در ورزشگاه آزادی بازی کند و بعد از آن آبی‌ها در قطر یک تک بازی با الریان قطر برگزار می‌کنند، بازی که برنده آن می‌تواند به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 3

اما سختی برنامه استقلال فقط به بازی سخت این تیم برابر الریان ربط پیدا نمی‌کند، پیچیدگی برنامه آبی‌ها به این دلیل است که بازی‌های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در تعطیلات نیم فصل برگزار می‌شود، تیم ملی امید در همین زمان برای گرفتن سهمیه المپیک رقابت می‌کند و از طرف دیگر آبی‌ها به سختی می‌توانند در تعطیلات کوتاه خود در نیم فصل اردوی خارج از کشور برگزار کنند که این کار آبی‌ها را هم برای این ۲ بازی سرنوشت ساز خود سخت می‌کند و هم می‌تواند در روند آبی‌ها در نیم فصل دوم تاثیر بگذارد چراکه بازیکنان این تیم نمی‌توانند مثل سایر تیم‌ها در این مدت استراحت کافی داشته باشند.

استقلال و مشکل برگزاری اردو

طبق برنامه ریزی سازمان لیگ تعطیلات نیم فصل به جای هفته پانزدهم، در پایان هفته هفدهم لیگ برتر آغاز می‌شود، به این ترتیب که استقلال در تاریخ ششم دی ماه به مصاف فولاد می‌رود و بعد از آن باید هفته هجدهم لیگ برتر در تاریخ ۱۳ بهمن ماه برگزار شود، جایی که آبی‌ها باید در تهران از نفت مسجدسلیمان میزبانی کنند.

در این بین لیگ برای باشگاه‌ها بین ۳۵ تا ۳۷ روز تعطیل است اما استقلال در این مدت شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند چراکه استقلال باید در تاریخ اول بهمن ماه به مصاف برنده الکویت کویت با الفیصلی اردن برود و در صورت صعود از این مرحله در تاریخ هشتم بهمن ماه با الریان قطر بازی کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم‌ها تنها ۲۴ روز خواهد بود.

معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 8

سوال مهم اینکه با این شرایط آیا استقلال می‌تواند اردوی خارج از کشور برگزار کند یا نه؟ استراماچونی از مدت‌ها قبل به باشگاه برنامه داده است که این تیم در مدت تعطیلی لیگ در کشورهای حوزه خلیج فارس اردو برگزار کند اما برگزاری اردوی این تیم با این شرایط در وضعیتی نامعلوم قرار می‌گیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر ورزشی جدید ایران و سایر نقاط جهان

البته شاید استقلال بتواند برنامه خود را طوری طراحی کند که این تیم قبل از بازی اول خود در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا خارج از کشور اردو برگزار کند، به این شکل که آبی‌ها بعد از بازی با فولاد ۵ روز تمرینات خود را تعطیل کنند و در تاریخ دوزادهم دی ماه اردوی دو هفته‌ای خود را برگزار کند، با این شرایط آبی‌ها می‌توانند از تاریخ ۲۶ دی ماه به تهران برگردند و با چند جلسه تمرین خود را آماده راند اول مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا کند.

معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آف

استقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می‌شوند. نکته عجیب ماجرا اما اینکه درست زمانی که استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود تیم امید برای کسب سهمیه المپیک بازی می‌کند و با این شرایط مشخص نیست آیا باشگاه استقلال مهدی قائدی و عارف غلامی را در اختیار تیم امید قرار می‌دهد یا نه.

معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 14

تیم امید در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولین بازی خود در دور گروهی در تاریخ ۱۹ دی ماه به مصاف ازبکستان می‌رود، در تاریخ ۲۲ دی به مصاف کره جنوبی می‌رود و این تیم در تاریخ ۲۵ دی ماه هم به مصاف چین خواهد رفت.

اگر امیدهای ایران در این مرحله حذف شوند مشکلی وجود ندارد ولی دردسر استقلال در صورت صعود این تیم به مراحل بعد آغاز می‌شود، جایی که تیم امید باید در مرحله یک چهارم نهایی در تاریخ ۲۸ یا ۲۹ دی ماه بازی کند، در صورت صعود از این مرحله در تاریخ دوم بهمن ماه استقلال باید در مرحله نیمه نهایی به میدان برود که این بازی دقیقا یک روز بعد از بازی اول آنها در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا است.

همچنین تیم امید در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی باید در تاریخ پنجم بهمن بازی رده بندی را برگزار کند و در صعود به فینال در تاریخ ششم بهمن ماه به میدان می‌رود، یعنی ۲ و ۳ روز قبل از بازی دوم استقلال برابر الریان.

با این شرایط باید منتظر ماند و دید آیا استراماچونی حاضر می‌شود در این شرایط سخت غلامی و قائدی را در اختیار تیم امید قرار بدهد یا نه.

معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 19معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 20معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 21معمای پیچیده پلی‌آف آسیا برای استقلال و استراماچونی - 22

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ نامزد‌های ۱۰ گل برتر ماه نوامبر بوندس لیگا (فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

فدراسیون فوتبال باید از مربی ایرانی استفاده کند

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی درباره سخنان یکی از نمایندگان مجلس درباره دستمزد سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: چرا نمایندگان مجلس در زمان انتخابات اظهار نظر و انتقاد می‌کنند و آیا این نماینده که گفته است پول ویلموتس تهیه نشده است نمی‌توانست این مسأله را در مجلس شورای اسلامی پیگیری کند؟ مصطفوی افزود: آیا نمایندگان مجلس نمی‌توانستند مبلغی را به فدراسیون فوتبال برای پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی بدهند و پس از وصول طلب فدراسیون فوتبال از فیفا این مبلغ را بازپس گیرند؟ وی درباره محل انعقاد قرارداد با سرمربی تیم ملی و محل فسخ آن گفت: بیشتر مربی‌ها در محل زندگی خود با تیم‌ها قرارداد می‌بندند. رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان افزود: با توجه به شرایطی که برای برانکو در عربستان پیش آمد و حالتی که وی از کشور ما خارج شد برانکو نمی‌تواند برای فوتبال ما موثر باشد. مصطفوی گفت: از برانکو چیزی ندیده‌ایم و کمیته فنی فدراسیون فوتبال باید به جای بله قربان گو بودن حرفش را محکم بزند. وی افزود: از نظر روحی مربی که از پرسپولیس شکایت کرده نمی‌تواند سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان شود و برانکو می‌داند ایران دیگر جای او نیست. مصطفوی گفت: کار‌هایی که برانکو با پرسپولیس کرد یا پرسپولیس با وی انجام داد دیگر جایی برای سرمربی شدن برانکو در تیم ملی نگذاشته است. وی افزود: بسیار سخت مربیان خارجی را بدست می‌آوریم، اما بسیار آسان از دست می‌دهیم. علی فتح الله زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال نیز گفت: زمانی که مربی برای انعقاد قرارداد به کشورمان نمی‌آید در شأن فوتبال ما نیست که رئیس فدراسیون فوتبال برای انعقاد قرارداد به محل زندگی مربی برود. وی افزود: این که در فوتبال ساحلی و داخل سالن و والیبال به عنوان‌های قهرمانی در عرصه جهانی دست یافته‌ایم به دلیل دخالت نکردن سیاسیون در این ورزش هاست و افراد متخصص توانسته‌اند درباره این ورزش‌ها تصمیم بگیرند، اما همه می‌خواهند در فوتبال وارد شوند و اجازه به متخصصان برای تصمیم گیری نمی‌دهند. فتح الله زاده گفت: در آستانه حذف تیم ملی از رقابت‌های جام جهانی، همه باید دست به دست هم بدهند و کار را پیش ببرند تا وزارت ورزش در این زمینه کمک کند. وی افزود: مدیریت فدراسیون فوتبال را درباره سرمربیان تیم ملی قبول ندارم البته آقای تاج یک تنه همه کار‌ها را به دوش می‌کشد. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: اگر می‌خواهیم با مربی قراردادی ببندیم باید در آن ذکر شود دستمزد وی با گذشتن از هر مرحله به او پرداخت می‌شود. فتح الله زاده افزود: در زمان حضور کیروش در ایران هشت سال فرصت داشتیم مربیان جوان خود را در کنار وی آموزش دهیم، اما این فرصت از دست رفت. وی گفت: اگر ویلموتس را راضی کنیم که در تیم ملی بماند بهترین گزینه است در غیر این صورت برانکو از همه مناسب‌تر است. فتح الله زاده افزود: البته می‌توانیم یک مربی ایرانی با یک دستیار قوی خارجی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنیم.

ببینید | محمدرضا احمدی به خاطر این شوخی جنجالی ناچار به عذرخواهی از استقلالی‌ها شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
شوخی جنجالی محمدرضا احمدی گزارشگر بازی استقلال و پدیده شهر خودرو با همکارش روی تصاویر و در زمانی که هنوز مسابقه آغاز نشده بود، او را وادار به عذرخواهی از هواداران استقلال کرد.
فوتبالیفوتبالی16 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- تراکتور این روزها نمایش خوبی از خود نشان نمی‌دهد و کم کم صدای اعتراض هواداران به گوش می‌رسد. به گزارش فوتبالی، هفته بیست و دوم صدرنشین مى شویم و دیگر پایین نمى آییم. مصطفى دنیزلى با تأکید بر این جمله همچنان نتایج خوبى نمى گیرد و با اینهمه ستاره تیمش هم اکنون در رتبه هشتم جدول به سر مى برد. از بازیهاى پنجمین تیم پرطرفدار دنیا فعلا استقبالى هم نمى شود. همه چیز در تبریز سرد سرد است.
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، دیدار حساس بین دو تیم‌های رایکا بابل و ملوان بندرانزلی، نمایندگان دو استان هم‌جوار در پایان با پیروزی ملوانان به پایان رسید درحالی‌که رایکا بهترین بخت خود را لااقل برای کسب یک امتیاز در اوقات تلف‌شده دیدار از دست داد. این دو تیم در شرایطی در ورزشگاه گل‌آلود هفت‌تیر بابل به مصاف هم رفتند که هر دوتیم در طی هفته‌های اخیر نتایج بسیار خوبی را گرفته بودند و سعی داشتند تا با کسب نتیجه مناسب روند خوبشان را ادامه دهند. این دیدار که به قضاوت حامد صادقی جو برگزار شد از سویی دیگر برای هر دو تیم یک بازی ۶ امتیازی محسوب می‌شد چرا یک ۳ امتیاز می‌توانست نقش زیادی برای فرار از سقوط برای هر دو تیم ایفا کند. اما در نیمه دوم این مهدی هاشمی نژاد بازیکن تیم جوانان ایران بود که توانست در دقیقه ۵۵ ملوان را صاحب برتری کند. حالا شاگردان مازیار زارع از ۱۵ بازی صاحب ۱۴ امتیاز و در مکان پانزدهم و رایکایی‌ها با همین تعداد بازی و کسب ۱۳ امتیاز در جایگاه شانزدهم جدول لیگ یک قرار گرفتند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امیرارسلان مطهری بعد از شکست سه بر صفر ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس اظهار داشت: می‌توانستیم گل‌های زیادی به ثمر برسانیم اما متأسفانه از موقعیت‌های خود استفاده نکردیم. باید قبول کنیم که امروز از موقعیت‌های خود خوب استفاده نکردیم و بازی را واگذار کردیم. وی در خصوص صحنه مشکوک به پنالتی برای تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: صد درصد پنالتی بود. مهاجم تیم فوتبال ذوب‌آهن در خصوص آینده کاری علیرضا منصوریان گفت: در این مورد نمی‌توانم صحبت کنم. من نه در جایگاهی هستم که بخواهم در این خصوص صحبت کنم و نه می‌دانم چه چیزی پیش خواهد آمد.

نظرها

اخبار بیشتر