فیلم | حنجره طلا درگذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ

فیلم | حنجره طلا درگذشت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رستم مهرگان هنرمند شیروانی معروف به حنجره طلای ایران در سن ۶۵ سالگی در اثر سکته قلبی درگذشت. این هنرمند نامی شیروان به اجرای حنجره نوازی بدون نی می پرداخت که مورد تعجب و استقبال بی نظیر ببیندگان قرار می گرفت و به همین دلیل به حنجره طلای ایران معروف شد.

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
اسامی داوران دو بخش مسابقه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان معرفی شدند. به گزارش ایلنا، در بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای «‌رؤیا تیموریان، حمیدرضا آذرنگ و محمد امیر یاراحمدی»، در بخش مسابقه نمایش خیابانی «‌مجید صالحی، امیرحسین شفیعی و فرزان دلفانی» به داوری آثار حاضر در بخش رقابتی جشنواره می‌پردازند و داوران بخش مسابقه نمایشنامه‌خوانی نیز به زودی معرفی می‌شوند. خیام وقار کاشانی (دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان) با اشاره به برنامه‌های متنوع و جنبی در نظر گرفته‌شده برای پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان مانند کارگاه تخصصی دو روزه عکاسی تئاتر افزود: قبل از شروع جشنواره، کارگاه دو روزه تخصصی عکاسی تئاتر با تدریس مهدی آشنا مدرس برجسته عکاسی تئاتر با حضور متقاضیان و علاقه‌مندان با رویکرد «آموزش مبانی و اصول عکاسی در صحنه تئاتر» برگزار و از بین مجموع آثار ثبت‌شده از متن و حواشی جشنواره توسط شرکت‌کنندگان این دوره آموزشی به ۳ عکس برتر جوایزی در اختتامیه جشنواره اهدا می‌شود. پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با دبیری خیام وقار کاشانی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۱ تا ۲۸ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.
مهرمهر54 دقیقه قبل
ویژگی مهم گزارش این‌هفته تعدد خبرهای مربوط به جایزه نوبل ادبی است که توجه اهالی کتاب را به خود جلب کرده بود. به‌این‌ترتیب ۴ خبر از رویدادهای بین‌المللی گزارش مربوط به اهدای جایزه نوبل و غوغای مربوط به پیتر هاندکه به‌عنوان برنده جدید آن است. فراخوان عمومی نهاد کتابخانه‌ها برای بازسازی کتابخانه شهریار، اختتامیه جشنواره کتاب رشد و رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی زندگی حمید حسام هم از دیگر خبرهای مهم رویدادهای داخلی این‌هفته کتاب بودند. اما بخش بین‌المللی گزارش دربردارنده ۶ خبر است که ۴ خبر آن همان‌طور که گفتیم، درباره جایزه نوبل و حاشیه‌های آن است. اما دو خبر دیگر مربوط به حوزه ادبیات کودک هستند و یکی افتتاح نمایشگاه کتاب کودک در دمشق و دیگری برگزاری نشست بررسی ادبیات کودک ایران در شهر استانبول است.

حاجی‌میرزایی در ۹۰ روز اول وزارت چه کرده است؟ / از ۳ وعده مهم تا عمل

3+
فارسفارس20 ساعت قبل
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مستند سینمایی «عیسی» امشب ساعت ۲۰ و در چارچوب برگزاری سیزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی «سینما حقیقت» در سالن شماره ۵ پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌رود. احمد شریف‌زاده کارگردان مستند «عیسی» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این اثر گفت: «عیسی» به زندگی و زمانه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان و انقلابیون بحرین می‌پردازد. ما تصاویری از ملاقات با شیخ ضبط کردیم که احتمال دارد بعدها از آن تصاویر در مستندی دیگر استفاده کنیم. یا جریاناتی که بر سرزمینی که زمانی جزو خاک ایران محسوب می‌شد، گذشته است، می‌تواند برای مخاطب ایرانی جذاب باشد. «عیسی» دوشنبه ۱۸ آذر نخستین اکران خود در جشنواره را پشت سر گذاشت و پنجشنبه ۲۱ آذر ساعت ۲۰ نیز اکران می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر