مقدمات آزادی ۳۱ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

مقدمات آزادی ۳۱ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد

خبرگزاری میزان- رییس کل دادگستری قزوین گفت: مقدمات آزادی ۳۱ نفر زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است و ظرف یکی دو روز آینده آزاد می‌شوند. تاریخ انتشار: 11:36 - 01 آذر 1398 - کد خبر: ۵۶۹۵۵۷

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مراسم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حضور رییس کل دادگستری قزوین، مسئولان قضایی و مدیر کل اداره اوقاف استان قزوین در زندان مرکزی استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در این مراسم گفت: سنت وقف یک سنت اسلامی و دینی است و در منابع شیعه مفصل به آن پرداخته شده است. خوشبختانه موقوفاتی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد وجود دارد که سبب آزادی این اشخاص می‌گردد.

وی ادامه داد: واقفین بزرگترین خیرین هستند چرا که خیرین دیگر فصلی و موردی به ستاد دیه کمک می‌کنند، اما واقفین خیراتشان به صورت دائمی برقرار است.

مقام ارشد قضایی استان قزوین گفت: باورمان بر این است که زندان به خصوص در جرایم غیر عمد جای مناسبی برای اصلاح فرد نیست بلکه باید شرایطی فراهم شود تا زندانی بتواند با حضور در اجتماع و در کنار خانواده، اشتباهات و خطا‌های گذشته خود را جبران کند.

وی افزود: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در سال ۱۳۶۹ توسط شهید لاجوردی بنیان نهاده شد. نهالی که اینک تبدیل به شجره طیبه تنومندی شده است و به پشتوانه حمایت‌های مقام معظم رهبری (دام عزه العالی)، مسئولین بلند پایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خیرین و نیکوکاران عزیز موجبات آزادی بیش از ۱۳۰ هزار نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را در سطح کشور فراهم نموده است.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

رییس کل دادگستری قزوین افزود: مقدمات آزادی ۳۱ نفر زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است و ظرف یکی دو روز آینده آزاد می‌شوند. مجموع کل بدهی این زندانیان بالغ بر ۱۷ میلیارد است که بخش اعظم این مبلغ را خود طلبکاران بخشیدند، بخشی از آن را خود زندانیان پرداخت کرده‌اند و بخش دیگر را اداره کل اوقاف، متولیان موقوفه و تعدادی از خیرین و بخشی ستاد دیه استان پرداخت کرده‌اند.

وی بیان کرد: وقتی در جرائمی که فرد از روی غفلت، نا آگاهی و ناخواسته و یا به خاطر شرایط اجتماعی به زندان می‌افتد باید همه از همان روز تلاش کنیم تا شرایط آزادی او را فراهم نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی گفت: ان شاالله این جلسه منشا خیری شود تا ما موقوفاتی را در آینده داشته باشیم که ویژه کمک کردن به مددجویان زندانی باشد چراکه اکثر موقوفات به گونه ایست که باید در همان مورد خاص خودش مصرف شود و ما نمی‌توانیم ثمراتشان را برای کمک به مددجویان زندانی مصرف کنیم.بیشتربخوانید:آزادی ۳۲۷۳ زندانی غیرعمد در شش ماهه نخست امسال

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر3 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر