ریشه داشتن موفقیت‌های جهان اسلام به موفقیت ایران در دفاع مقدس/ سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

ریشه داشتن موفقیت‌های جهان اسلام به موفقیت ایران در دفاع مقدس/ سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد.

ریشه داشتن موفقیت‌های جهان اسلام به موفقیت ایران در دفاع مقدس/ سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سردار غلامرضا اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران با درود به روح امام (ره) و شهیدان دفاع مقدس و شهدای بسیجی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس شجره طیبه بسیج به فرمان تاریخی امام راحل در پنجم آذر سال ۵۸ قرار داریم. پس از تسخیر لانه جاسوسی که امام از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند؛ حضرت امام فرمان تاسیس بسیج را صادر فرمودند. یکی از رسالت‌های اساسی بسیج از سوی امام راحل که در یکی از پیامها برای بسیج متصور شدند مقابله با دشمنی استکبار جهانی و به ویژه آمریکا تلقی گردید و ایشان فرمودند اگر در هر کشوری نوای تفکر بسیج حکمفرما شود آن کشور از گزند دشمنان در امان خواهد بود.

وی ادامه داد: از قضا در عین حالی که ملت ایران به دنبال جنگ نبود و در حال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داشتیم با فتنه‌های متعدد و تهاجم نظامی گسترده مواجه شد. حمله صدام میدانی شد برای حضور این نیروی الهی و فرزندان ملت که به میدان شتافتند و یک چالش بزرگ را از پیش روی نظام به فرصت تبدیل کردند. همه فرزندان مردم در همه اقشار به میدان‌آمدند و در طول هشت سال ۹۲ هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد.

وی افزود: تفکر عاشورایی و علوی از سوی بسیج در میدان‌های نبرد گسترش پیدا کرد و به درون اتاق‌های جنگ راه یافت. بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. پس از آن هم بعد از دفاع مقدس بنا به فرمان امام از ملت ایران خواستند بسیج همچنان به ماموریت خود ادامه دهد و بسیج در دوران جدید قرار گرفت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

ادامه دارد …

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پرچمداری بسیج در مقابله با ناتوی فرهنگی و بخش‌های دیگری که جمهوری اسلامی نیاز به حضور مردم دارد، باعث موفقیت کشور در عرصه‌های مختلف شده است.

وی ادامه داد: زمانی که قرار شد فلج اطفال در کشور ریشه کن شود، به کمک بسیج در طول یکماه حدود ۲۰ میلیون نفر واکسیناسیون شدند که اقدامی خیره کننده بود؛ چرا دیگر کشورها این اقدامات را در طول چند سال انجام می‌دادند.

وی افزود: ساخت بسیج سازندگی نیز در مسیر خدمت رسانی به محرومان و حضور در مناطق کم برخوردار برای کمک به قشرهای ضعیف باعث شد که کارنامه درخشانی از بسیج در اقتصاد مقاومتی شکل گیرد. حضرت آقا امسال نیز تاکید فرمودند که اهتمام جدی شود تا گروه‌های جهادی ادامه کار خود را دهند و خدمت رسانی کنند.

سردار سلیمانی گفت: چهلمین سال بسیج را در حالی جشن می‌گیریم که سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است. رویکرد جدید بسیج توسل به بیانیه گام دوم و پیش برد اهداف آن به کمک جوانان و نوجوانان برای ایجاد تمدن اسلامی است و در این زمینه باید رویکردهای جدیدی اتخاذ شود و با اتکا به پشتیبانی مردم، میراث ارزشمند امام راحل و منظومه بلند رهبری در تمامی عرصه‌های مطرح شده در بیانیه گام دوم بسیج حضور داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر