قرارداد ۴ دستگاه بویلر در آذرآب منعقد شده است/ مشکل بازنشستگی کارگران هپکو با پذیرش تعهدات از سوی هیئت مدیره به زودی رفع می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

قرارداد ۴ دستگاه بویلر در آذرآب منعقد شده است/ مشکل بازنشستگی کارگران هپکو با پذیرش تعهدات از سوی هیئت مدیره به زودی رفع می‌شود

ایلناخبرگزاری ایلنا |
کارگران آذرآب طی روزهای گذشته دستمزد شهریور ماه خود را دریافت کرده‌اند و کارگران هپکو نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از دستمزد مهر ماه خود را گرفته‌اند و قرار است مابقی دستمزدشان طی روزهای آتی به حساب‌شان واریز شود.

قرارداد ۴ دستگاه بویلر در آذرآب منعقد شده است/ مشکل بازنشستگی کارگران هپکو با پذیرش تعهدات از سوی هیئت مدیره به زودی رفع می‌شود - 1

محمدتقی آبایی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، دربهر آخرین وضعیت دو واحد تولیدی شرکت صنایع آذرآب و شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو اظهار داشت: طی روزهای قبل قرار بود جلسه رسیدگی به مشکلات تولید در این دو کارخانه با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شود که به دلیل برخی مشکلات این جلسه لغو شد. تا کنون هنوز به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمانی جایگزین برای این نشست تخصصی اعلام نشده است.

وی افزود: کارگران آذرآب طی روزهای گذشته دستمزد شهریور ماه خود را دریافت کرده‌اند و کارگران هپکو نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از دستمزد مهر ماه خود را گرفته‌اند و قرار است مابقی دستمزدشان طی روزهای آتی به حساب‌شان واریز شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: شرکت صنایع آذرآب در حال حاضر چهار دستگاه بویلر را در دستور کار قرار داده است و قرارداد آن منعقد شده است. مطابق قول مساعدی که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حل مشکلات بازنشستگی مطابق سخت و زیان‌آوری در دو واحد تولیدی هپکو و آذرآب داده شد، اقداماتی صورت گرفته است. با پیگیری‌های انجام شده مشکل بازنشستگی بر اساس سخت و زیان‌آوری حدود ۶۳ نفر از ۱۰۰ کارگردر آذرآب حل شد و در خصوص بقیه کارگران نیز در سازمان تامین اجتماعی اقداماتی انجام شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

او ادامه داد: همچنین حدود ۸۰ نفر از کارگران هپکو نیز در خصوص بازنشستگی بر اساس سخت و زیان‌آوری مشکل داشتند که بعد از اینکه تعهداتی از سوی هیئت مدیره به سازمان تامین اجتماعی داده شود، مشکلات آنان نیز حل خواهد شد.

آبایی خاطرنشان کرد: بنا بود ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار بگیرد که حدود ۸ میلیارد تومان آن برای پرداخت دستمزد کارگران و بقیه برای خرید مواد اولیه بود. این تسهیلات نیز در اختیار بانک کشاورزی که سهامدار عمده آذرآب است، قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

نظرها

اخبار بیشتر