نیروهای نظامی و امنیتی نمی‎توانند بدون مجوز وارد دانشگاه شوند/ بیشتر دانشجویان آزاد شده‌اند/ ۵ دانشجوی بازداشتی پرونده قضایی دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

نیروهای نظامی و امنیتی نمی‎توانند بدون مجوز وارد دانشگاه شوند/ بیشتر دانشجویان آزاد شده‌اند/ ۵ دانشجوی بازداشتی پرونده قضایی دارند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
معاون دانشجویی دانشگاه تهران در واکنش به شایعه آتش‌زدن آمبولانس در دانشگاه تهران گفت: چنین چیزی صحت ندارد و این‌ شایعه بیشتر به فکاهی بیشتر نزدیک است تا خبر.

نیروهای نظامی و امنیتی نمی‎توانند بدون مجوز وارد دانشگاه شوند/ بیشتر دانشجویان آزاد شده‌اند/ ۵ دانشجوی بازداشتی پرونده قضایی دارند - 1

«سعید حبیبا» معاون دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره شائبه‌های به وجود آمده درباره ورود آمبولانس به دانشگاه تهران به منظور خروج دانشجویان معترض توضیح داد: چنین چیزی صحت ندارد و ما به شدت این موضوع را تکذیب می‌کنیم. اتفاق پیش آمده به این صورت بوده که یکی از نگهبانان دانشگاه پایش سر خورده و سرش به کنار جدول اصابت می‎کند و در واقع برای این حادثه آمبولانس به دانشگاه وارد می‌شود. اینکه به دانشگاه ما بریزند و دانشجویان را بگیرند، چنین چیزی اتفاق نیفتاده است، زیرا هیچ نیرویی حتی نیروهای نظامی و امنیتی نمی‎توانند بدون مجوز وارد دانشگاه شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره آخرین اقدامات برای پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار داشت: اقدامات خوبی انجام شده و اکثر دانشجویانی که بازداشت شده بودند، اکنون آزاده شده‌اند، به جز چهار، ‌پنج نفر که همچنان در بازداشت هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پاسخ به این سوال که آیا این دانشجویان سبقه سیاسی داشته‌اند یا نه؟ گفت: بله، این چهار، پنج نفر سبقه سیاسی داشتند که اکنون در بازداشت هستند، اما مابقی آزاد شده‌اند.

وی در رابطه با آمار دانشجویان بازداشت شده گفت: تعداد دقیق آنها را نمی‌توان مطرح کرد. البته حدودا ۲۰ نفر عنوان شده بود، اما باز دقیق نمی‌توان گفت تعداد چقدر است، زیرا وسعت دانشگاه تهران و پراکندگی آن دسترسی به این آمار را دشوار کرده است. این آماری هم که وجود دارد، توسط دوستان خود دانشجویان بازداشت شده عنوان شده است.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

حبیبا در پاسخ به این سوال که دانشجویان بازداشتی از طرف کدام نهاد بازداشت شده‌اند؟ گفت: دستگاه‌های امنیتی اقدام به این کار کرده‌اند. برخی از دانشجویان بازداشتی از پیش فعالیت‌ داشته و حتی در محاکم پرونده‌هایی داشته‌اند. تقریبا می‌توان گفت آنهایی که آزاد نشده‌اند، اکثرا در محاکم قضایی پرونده دارند. ما با قوه قضاییه در ارتباط هستیم و تلاشمان را برای رفع این مشکلات می‌کنیم. حتی دانشجویانی که پیش از این جریانات بازداشت شده بودند، توسط عفو رهبری آزاد شدند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پایان گفت: ‌ برخی از این افراد بازداشت شده در جریانات اردیبهشت ماه دستگیر شدند و در نهایت احکامی هم برای آنها صادر شده بود اما اجرا نشد، لذا اکثر آنها مشمول عفو رهبری شدند، اما آنهایی که حکم شان مشمول عفو نشده، در اعتراضات اخیر نیز فعالیت داشته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.

نظرها

اخبار بیشتر