ارایه خدمات درمانی رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
ارایه خدمات درمانی رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم

ارایه خدمات درمانی رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: با آغاز هفته بسیج، ۷۰۰ تیم تخصصی و تک‌تخصصی پزشکی برای ارائه خدمات ویزیت رایگان از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم سراسر کشور اعزام می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بسیج جامعه پزشکی در نظر دارد تا خدمات بهداشتی-درمانی را در هفته بسیج که از ۲۹ آبان ماه آغاز شده و تا پنجم آذر ماه ادامه دارد، به مردم مناطق محروم ارائه دهد. بر این اساس قرار است چندین بیمارستان صحرایی در مناطق محروم کل کشور، مانند مناطق محروم استان اردبیل، گلستان، مناطق مرزی و … تاسیس شود.

همچنین قرار است، ۷۰۰ تیم تک تخصصی و تخصصی در قالب طرح شهید رهنمون به مناطق محروم سراسر کشور اعزام شوند تا مردم این مناطق را به صورت رایگان ویزیت کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سلامت

بنابر اعلام روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی، طی هفته بسیج، نزدیک به ۱۵۰ تا ۲۰۰ ایستگاه سلامت در کشور دایر می‌شود و برنامه‌هایی مانند تجلیل از خانواده‌های معزز شهدای جامعه پزشکی در همه استان‌ها و تجدید بیعت با شهدای بسیج نیز پیش خواهند برد. همچنین در نماز جمعه امروز و نماز جمعه هفته آینده خدماتی را در مصلی‌های نماز جمعه استان‌ها از سوی پزشکان و سازمان بسیج جامعه پزشکی ارائه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است
همشهریهمشهری1 روز قبل
معلولیت، عارضه وقفه در دسترسی دارو استاحمد قویدل- مدیرعامل کانون هموفیلی ایران- جز چهره‌هایی است که با قطعیت از تأثیرات تحریم بر دارو در ایران صحبت می‌کند و می‌گوید: «این دروغ بزرگی است که دارو مشمول تحریم نیست. علاوه بر سختی دسترسی به داروهای خارجی، مجموعه‌ای از قوانین دیگری که از تحریم الهام گرفته‌اند مانند تحریم‌های بیمه وحمل‌ونقل، بحث تامین دارو را دچار مشکل کرده‌اند. یکی از عارضه‌های مهم وقفه در دسترسی دارو، در حوزه هموفیلی معلولیت است، اگر دارو همیشه به‌صورت مستمر در دسترس بیمار نباشد امکان معلولیت وجود دارد. هم‌اکنون تأمین این داروها دچار چالش است و ممکن است اثربخشی دارو دچار مشکل شود. برای واردات اجزای دارو دچار مشکل هستیممجید آراسته-رئیس سابق انجمن تالاسمی ایران- در رابطه با مشکلات بیماران تالاسمی می‌گوید: «بیماران ما در بحث داروهای معمول چندان دچار مشکل نیستند اما در حوزه داروهای خاص موضوع متفاوت است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش ۱۵درصدی بودجه وزارت بهداشت در بودجه سال ۹۹، گفت: بودجه سال آینده در شرایط بسیار خاصی بسته می‌شود و از معدود سال‌هایی است که وابستگی به نفت کاهش پیدا کرده و انقباضی است. ما در سال‌های گذشته آنطور که باید به حوزه بهداشت و درمان نپرداختیم و این حوزه از اولویت برخوردار نبود که نتیجه آن هم مصیبت و عذابی بود متوجه متخصصین، پزشکان، افکار عمومی و تمامی اقشار شد. اما اینکه این افزایش بودجه در چه جهتی مصرف و هزنیه شود، بسیار مهم است. چرا که با کمبود نیروی پرستار در کشور مواجه هستیم و باید تحولی در این زمینه صورت بگیرد. شعارهای به زمین افتاده طرح تحول سلامت باید در اولویت مصرف بودجه باشنداین نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه چالش‌ها و شعارهای باقیمانده و بر زمین افتاده طرح تحول سلامت باید در اولویت مصرف ۱۵ درصد افزایش بودجه باشند، افزود: پوشش همگانی بیمه، اجرای گایدلاین، سیستم ارجاع، پزشک خانواده وکارت الکترونیکی سلامت می‌تواند ما را به بهره‌برداری رسانده و کاهش هزینه‌های را به همراه داشته باشد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - آرزوی یکی دیگر از کودکان مبتلا به بیماری سرطان به همت موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ با پوشیدن لباس عروس صورتی در اهواز محقق شد. وی افزود: آرزوی پرند هشت ساله پوشیدن لباس عروس صورتی بود که برای رسیدن به این آرزو ماه‌ها انتظار می‌کشید. مسئول موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ ادامه داد: شاید از میان تمامی کودکانی که آرزوی آنها برآورده شده است تاکنون این میزان ذوق و اشتیاق را مشاهده نکرده بودیم. مسئول موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ گفت: اعتقاد داریم تمامی افرادی که به میدان آرزو قدم می‌گذارند منتخبان خداوند هستند. وی افزود: آرایشگاه، سفره عقد، آتش بازی، گروه موسیقی، لباس عروس، تالار عروسی، بادبادک آرایی، جرثقیل برای بالا بردن جایگاه عروس و تمامی خدمات و پذیرایی به صورت رایگان انجام شده که جا دارد از تک‌تک این افراد خیر صمیمانه قدردانی کنیم.
رکنارکنا1 روز قبل
علائم و عواقب کمبود ویتامین ثبا توجه به نکات ذکر شده، بهتر است بدانید که کمبود ویتامین ث واکنش‌های منفی بسیاری را در بدن به وجود می‌آورد. در بین فاکتور‌های مؤثر، کمبود ویتامین ث یکی از دلایل رایج به شمار می‌رود. از طرفی دیگر، کمبود ویتامین ث موجب خلقیات آزاردهنده مانند استرس و احساسات منفی می‌شود که بر روحیه نیز تأثیرگذار است. بیماری قلبی و عروقیشیوع زودرس بیماری‌های قلبی و عروقی ارتباط زیادی با کمبود ویتامین ث دارد. چنانچه شک دارید که آیا دچار کمبود ویتامین ث هستید یا نه، بهتر است به دنبال خوراکی، میوه و مواد غذایی دیگری باشید که بیشترین ویتامین ث را دارند و آن‌ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نظرها

اخبار بیشتر