عدم تاثیر گذاری فرهنگی مثبت فیلم در جامعه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
عدم تاثیر گذاری فرهنگی مثبت فیلم در جامعه

عدم تاثیر گذاری فرهنگی مثبت فیلم در جامعه

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: یک تهیه‌کننده سینما گفت: برای این‌که بازیگری در سینما مشغول به کار شود در کنار تخصص، تعهدش هم باید ثابت شود.

به گزارش سینماپرس، امیرحسین شریفی، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، درباره فضای نامطلوب تولید در سینما به حوزه گفت: متاسفانه فضا در حوزه فرهنگ به گونه‌ای نیست که بتوان از آن انتظار داشت کارهای درخور توجهی در آن تولید شود، زیرا برای اینکه سینما بتواند خالق کارهای دینی باشد باید آدم‌هایی که در آن فعالیت می‌کنند نیز به آموزه‌های مورد نظر پایبند باشند.

وی افزود: بازیگران به نوعی ویترین سینما و تلویزیون محسوب می‌شوند، پس اینکه بدانیم چه هنرمندانی جلوی دوربین هستند بسیار اهمیت دارد، اما آیا آن چیزی که امروز در میان برخی بازیگران شاهد آن هستیم نمودی از هنرمندان اخلاقی است؟.

تهیه کننده فیلم «اشک سرما» تاکید کرد: وقتی مردم در کارهای نمایشی یک بازیگر را می‌بینند که تبلیغ حجاب را می‌کند و همان بازیگر در فضای مجازی پوششی غیر از آنچه که بازی کرده را تبلیغ می‌کند مردم نسبت به کل موضوع بدبین می‌شوند، برای همین در سطح جامعه ما برخی نابهنجاریهای پوششی را شاهد هستیم.

شریفی تصریح کرد: نمی‌خواهم بگویم اگر در سطح جامعه پوشش‌های بد وجود دارد به خاطر فیلم‌ها، سریا‌ها و رفتارهایی است که بازیگران انجام می‌دهد، ولیکن این موضوع نیز بی تاثیر نیست، چون هنرپیشه‌ها برای بسیاری از جوانان الگو هستند، به همین دلیل وقتی یک جوان می‌بیند الگویش پوشش خاص را برای خود اختیار کرده، سعی می‌کند از او تقلید کند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

تهیه کننده فیلم «ضیافت» تصریح کرد: به نظرم باید شرایط به گونه‌ای باشد تا تعهد هنرمندی که می‌خواهد به عنوان بازیگر در سینما مشغول شود ابتدا اثبات شود و سپس وارد این عرصه گردد. این امر به معنای سانسور و محدود کردن نیست، بلکه استفاده بهینه از نیروی انسانی است که در همه مشاغل وجود دارد اما در سینمای ما مد نظر قرار نمی‌گیرد. بگذارید مثالی بزنم هر فردی می‌خواهد وارد دانشگاه شود ابتدا کنکور می‌دهد، پس چرا نباید در این حوزه، کنکور وجود داشته باشد؟.

شریفی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: مدیران سینمایی و تلویزیونی یکی دیگر از پاشنه‌های آشیل سینماست، چون آنها نیز شکلی تخصصی ندارند، بلکه به واسطه عوامل دیگر انتخاب شده است برای همین اکثر آنها قادر نیستند، کارکرد خوبی داشته باشند. این اتفاق نیز منوط به دوره‌های خاص نبوده، بلکه عموما چنین امری در حوزه فرهنگ و هنر رایج است.

وی در پایان بیان کرد: با این توضیح که اگر بخواهم نمره‌ای به عملکرد مدیران هنری بدهم مطمئنا نمره خوب نخواهد بود همانگونه که به بسیاری از بخش‌های هنر و فرهنگ و عوامل آن نیز نمی‌توان نمره خوبی داد. از نگاه من فرهنگ مهمترین بخش در هر جامعه‌ای است پس هرکس می‌خواهد در آن فعالیت کند باید شرایط لازم را داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

کمبود فراورده‌های خونی در فصل سرما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر