بسیج و تحقق آرمان‌های بیانیه گام دوم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بسیج و تحقق آرمان‌های بیانیه گام دوم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان بسیج: رویکرد جدید سازمان بسیج، تمسک به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب و برداشتن گام جدید در تحقق آرمان‌های این بیانیه است.
بسیج و تحقق آرمان‌های بیانیه گام دوم - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در پنجم آذر سال ۵۸، افزود: پس از تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام که امام خمینی (ره) از آن حادثه به عنوان انقلاب دوم یاد کرد، فرمان تاسیس بسیج صادر شد که یکی از رسالت‌ها و ماموریت‌های مهم این سازمان از طرف امام در یکی از پیام هایش در سال ۶۸ اعلام شد.

وی گفت: در آن پیام تاریخی حضرت امام (ره) متصور شد که مقابله با دشمن و کینه ورزی استکبار جهانی به ویژه آمریکا مورد توجه قرار گیرد و در ادامه همین جملات امام (ره) فرمود که اگر در هر کشوری تفکر بسیجی حاکم شود آن کشور از گزند دشمنان مصون خواهد ماند. این موضوع در درجه اول به دنبال تشکیل بسیج مردمی برای بازدارندگی همه جانبه در مقابل ترفند‌ها و فتنه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی و آمریکای استعمارگر بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: اگر این آمادگی در بین مردم وجود داشته باشد که چنانچه دشمنان بخواهند دست به یک اقدام عملیاتی بزنند، این نیروی مردمی بتواند با حضور در صحنه آن تهدیدات را پاسخ دهد. مردم ایران به دنبال جنگ نبودند و بعد از پیروزی انقلاب در حال استقرار نظام جمهوری اسلامی و در مرحله تشکیل دولت اسلامی قرار داشتند که کشور با فتنه‌های متعددی از جمله تهاجم نظامی گسترده رژیم صدام بعثی روبرو شد و این میدانی شد برای حضور نیرو‌های بزرگ مردمی بسیج.

وی گفت: فرزندان این ملت هنگام جنگ به میدان شتافتند و یک چالش بزرگ پیش روی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در کنار سایر نیرو‌های مسلح به یک فرصت و یک گنجینه تمام ناشدنی تبدیل کردند. همه فرزندان مردم از همه اقشار در طول هشت سال دفاع مقدس به میدان آمدند که نیرو‌های مردمی ۹۲ هزار شهید در راستای تثبیت نظام جمهوری اسلامی و امنیت مردم تقدیم به انقلاب کردند.

سردار سلیمانی تفکر عاشورایی و علوی بسیج در میدان‌های نبرد را گسترش یافته توصیف کرد و افزود: این تفکر از میدان نبرد به درون اتاق‌های جنگ توسعه یافت و مکتب دفاعی انقلاب در دوران دفاع مقدس شکل گرفت. بدون تردید امروز همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما و بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام و کشور‌های اسلامی به طور مستقیم ریشه در موفقیت‌های ایران در دفاع مقدس و در مکتب دفاع انقلاب داشته است که برآمده از حضور مردم و فرزندان آن‌ها در صحنه‌های دفاع مقدس بوده است.

وی گفت: بعد از دفاع مقدس بنابر توصیه امام خمینی (ره) و در فرمان تاریخی دوم آذر ۶۷ از ملت ایران خواستند که بسیج همچنان به ماموریت‌ها و رسالت‌های خود ادامه دهد و در یک دوران جدیدی که بعد از نبرد نظامی بود، قرار بگیرد. رویکرد‌های جدیدی بسیج که در مواجهه با جنگ فرهنگی دشمن و عملیات‌های روانی در نظر گرفته شد، پرچمداری در میدان دفاع از ارزش‌های انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت بود که با میدان آوردن جوانان مردم در همه عرصه‌هایی که نظام نیاز به حضور سازمان یافته مردم داشت، به نحو احسن ایفای نقش کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به حضور فعال این سازمان در ریشه کن کردن فلج اطفال در کشور اشاره کرد و افزود: با حضور نیرو‌های بسیج در مدت یک ماه ۲۰ میلیون کودک واکسیناسیون شدند، این پروژه بزرگ بهداشتی و درمانی در سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های همسایه که جمعیتی برابر با ایران دارند چندین سال طول کشید و امروز ما شاهد هستیم که فرزندان بزرگ ملت ایران از این بیماری ایمن شدند.

وی درخصوص تشکیل بسیج سازندگی در دهه ۸۰ هم گفت: با تشکیل این بسیج به صورت خودجوش و بعد از مطالبه مقام معظم رهبری از این سازمان، برای توسعه فعالیت‌ها لازم بود که این مسیر تداوم یابد و خدمت رسانی به محرومین، حضور در مناطق کم برخوردار، حل مشکلات محرومان و کمک به مستمندان جامعه در سراسر کشور یک کارنامه درخشان با حضور گروه‌های جهادی بسیج رقم خورد. در عرصه‌های محرومیت زدایی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب مجددا امسال این موضوع را مطالبه کردند که باید ترتیبی اتخاذ شود تا این اقدامات توسعه پیدا کند و با تشکیل بیشتر گروه‌های جهادی در جهت حل مشکلات مردم و در توسعه و سازندگی کشور به مردم بیایند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران در ادامه به جشن ۴۰ سالگی تشکیل سازمان بسیج مستضعفین اشاره کرد و افزود: بیانیه گام دوم از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان مهمترین سند راهبردی در دوره جدیدی که برای انقلاب اسلامی ایران و ملت ایران آغاز شده است در پیش روی ما قرار دارد که در چنین شرایطی لازم است ما با تکیه بر اهداف بلند این بیانیه، رویکرد‌های جدید بسیج را با کمک بسیجیان و نخبگان انقلابی و اندیشمندان دلسوز انقلابی طراحی و به مرحله اجرا بگذاریم.

وی ادامه داد: رویکرد جدید سازمان بسیج، تمسک به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اسلامی و برداشتن گام‌های جدیدی در تحقق آرمان‌های بلند این بیانیه و ایفای نقش پرچمداری برای بسیج است که با محوریت جوانان و نوجوانان از مسیر مردم سالاری اسلامی با در نظر گرفتن هدف بلند تشکیل دولت اسلامی و جامعه اسلامی خواهد بود. لازم است که روش‌های جدید با کمک این بیانیه اتخاذ شود و ما با اتکا به پشتیبانی‌های شبکه مردمی بسیج آن میراث ارزشمند و بلند امام راحل (ره) را با درنظر گرفتن منظومه فکری مقام رهبری آنچنان صورت بندی خواهیم کرد که در همه عرصه‌ها مطرح شود.

سردار سلیمانی در بیانیه گام دوم پرچمداری ملت ایران و بسیج این تفکر انقلابی را مورد توجه قرار داد و گفت: بسیج در چله دوم حیات انقلاب اسلامی و در استمرار انجام رسالت‌های انقلابی با هدایت مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) پرچمدار اخلاق و معنویت، امیدآفرینی و غلبه بر ترس و استکبار جهانی خواهد بود.

وی پرچمداری بسیج در فرهنگ مقاومت و پشتیبانی از مستضعفان جهان را ماموریت مهم بسیج برشمرد و افزود: بسیج همچنین پرچمدار خلاقیت و نوآوری انقلابی با محوریت نوجوانان و جوانان، پرچمدار قلل مرتفع علم و فناوری، پرچمدار پیروزی در جنگ اقتصادی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است. بسیج پرچمدار مقابله با نفوذ دشمن در داخل کشور به ویژه مقابله با نفوذ ناتوی فرهنگی خواهد بود و پرچمداری عدالت علوی و مبارزه با ظلم، تبعیض و رانت است.

سردار سلیمانی، آرزوی بسیج را آزادی قدس از چنگال اشغالگران خواند و گفت: آرمان‌های امام راحل، پیروزی انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با همت بلند مردم ایران بود که تحقق یافت، اما آرمان امام براساس مشیت الهی در آزادی قدس عزیز در زمان حیاتش محقق نشد، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب به زودی شاهد برچیده شدن بساط این غده سرطانی و این رژیم جعلی خواهیم بود و بسیج در گام دوم پرچمدار ملت‌های اسلامی به نمایندگی از مردم ایران در برچیده شدن بساط رژیم اشغالگر قدس و آزادی قدس عزیز خواهد بود.

امروز به مناسبت هفته بسیج حدود سه هزار نفر از بسیجیان در قالب طرح صالحین در محل عبادی سیاسی نماز جمعه تهران حضور یافتند.

نمازگزاران تهرانی نیز پیش از آغاز خطبه‌های نماز جمعه با صدور بیانیه‌ای، با قدردانی از حافظان امنیت کشور و مردم فهیم ایران در جدا کردن صف معترضان به اوضاع اقتصادی و معیشتی با اشرار و اغتشاشگران، ضمن محکوم کردن سیاست‌ها و جنایات آمریکا در حمایت از تعدادی از اغتشاشگر در آسیب رساندن به اموال عمومی و مردم در برخی از مناطق کشور، از مسئولان دولتی خواستند در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تلاش کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

نظرها

اخبار بیشتر