آینده بازار خودرو چگونه خواهد بود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
آینده بازار خودرو چگونه خواهد بود؟

آینده بازار خودرو چگونه خواهد بود؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
اختلاف قیمت پراید در بازار آزاد و کارخانه در حالی طی چند روز اخیر زیاد شده است که دو نماینده مجلس شورای اسلامی معتقدند افزایش قیمت خودرو در آینده به میزان تقاضا بستگی دارد و با افزایش قیمت حامل های انرژی به طور طبیعی یا باید قیمت خودرو ثابت باقی بماند یا کاهش پیدا کند چون تقاضا پایین می‌آید.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از گران شدن و رشد ۲۰۰ درصدی قیمت بنزین، فاصله قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به کارخانه افزایش یافته است.

به نحوی که قیمت گران‌ترین مدل پراید در کارخانه در حالی ۳۹ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان است که همین مدل سایپا ۱۱۱ در بازار با قیمت ۵۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. بدین ترتیب اختلاف قیمت این مدل پراید از کارخانه تا بازار به ۱۳ میلیون و ۷۵۹ هزار تومان رسیده است.

با توجه به این اختلاف قیمت‌ها و افزایش بهای بنزین روند قیمت خودرو در ادامه چگونه خواهد بود؟

فریدون احمدی، نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه به تقاضا برمی‌گردد، یعنی اگر بازار عطش خرید پیدا کند که در حال حاضر چون عرضه محدود است قاعدتا قیمت‌ها بالا می‌رود؛ ولی الان فصل رونق خرید و فروش خودرو نیست.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی در ادامه این موضوع را عنوان کرد که تا شب عید در بازار خودرو رکود داریم و کسی سراغ خرید و فروش خودرو نمی‌رود؛ به عبارتی اگر تقاضا تشدید نشود قیمت‌ها تغییری نخواهد کرد. اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار ارز بستگی به تورم و تولید کارخانه دارد که بتواند به تولیدات خود ادامه دهد.

وی علت افزایش قیمت خودرو طی چند روز اخیر را در نگرانی از تورم دانست و در این خصوص گفت: کسانی که نقدینگی دارند این دارایی‌ها را به سمت خرید خودرو برده‌اند. مردم انتظار افزایش نرخ تورم دارند و به دنبال آن سرمایه‌های خود را به کالا تبدیل می‌کنند.

معصومه آقاپورعلیشاهی، نماینده مردم شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز معتقد است با افزایش قیمت حامل‌های انرژی به طور طبیعی یا باید قیمت خودرو ثابت باقی بماند یا کاهش پیدا کند چون تقاضا پایین می‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.
ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر