خدمات رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

خدمات رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سازمان بسیج جامعه پزشکی، با آغاز هفته بسیج، ۷۰۰ تیم تخصصی و تک تخصصی پزشکی را برای ارائه خدمات ویزیت رایگان به مناطق محروم سراسر کشور اعزام می‌کند.
خدمات رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی اعلام کرد: خدمات بهداشتی-درمانی به مردم مناطق محروم در هفته بسیج که از ۲۹ آبان آغاز شده -تا پنجم آذر- ادامه دارد، بر این اساس قرار است چندین بیمارستان صحرایی در مناطق محروم کل کشور، مانند مناطق محروم استان اردبیل، گلستان و مناطق مرزی تاسیس شود.

همچنین در طول هفته بسیج، حدود ۲۰۰ ایستگاه سلامت در کشور دایر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر21 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/قم مدیرحوزه‌های علمیه کشور در خصوص چالش‌های بخش پژوهش گفت: وضع بودجه پژوهشی کشور مناسب نیست و باید بازنگری در این خصوص صورت گیرد، همچنین تناسب کمیت و کیفیت در برخی حوزه‌های پژوهشی، لحاظ نشده و باید به دنبال کیفی سازی پژوهش‌ها باشیم. وی اضافه کرد: به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه می‌گویم که برای دانشگاه شأن علمی و فرهنگی بزرگی قائل هستیم و باید هم اینگونه باشد، زیرا در پیشرفت علمی کشور بسیار تاثیرگذار بوده است. عضو فقهای شورای نگهبان در خصوص چالش‌های بخش پژوهش نیز، اظهار کرد: وضع بودجه پژوهشی کشور مناسب نیست و باید بازنگری در این خصوص صورت گیرد، همچنین تناسب کمیت و کیفیت در برخی حوزه‌های پژوهشی، لحاظ نشده و باید به دنبال کیفی سازی پژوهش‌ها باشیم. اعرافی خاطرنشان کرد: بسیاری از برنامه‌ها و اقدامات در کشور علی‌الخصوص در صنعت، مبتنی بر پژوهش نیست و این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد و برنامه‌های کشور مبتنی بر پژوهش، اتخاذ شود. وی اضافه کرد: جایگاه قم بسیار ارزشمند است و در سطح جهان تاثیرگذار خواهد بود و باید از این ظرفیت برای حل مشکلات پژوهشی و توسعه علمی کشور استفاده کرد، دانشگاه قم نیز در این خصوص می‌تواند الگویی برای سایر دانشگاه‌ها کشور در حوزه پژوهشی باشد.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در بازدید از سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در شیراز با حضور در جمع مدیران و کارکنان این صنعت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، و تمام دست اندرکاران عرصه صنعت دریا که در راه اعتلاء قدرت بازدارندگی نظام اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند اظهار داشت: «هواناو» های نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس و به ویژه در جلوگیری از کامل شدن حصر آبادان نقش موثری داشتند. با استفاده از این دو وسیله توانستیم جبهه آبادان را تقویت کنیم و ارزش این یگانها در آن صحنه به خوبی مشخص شد. وی افزود: در سال ۱۳۸۲ اولین ناو موشک انداز به نام «پیکان» در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری ارتش در نوشهر به ناوگان شمال کشور الحاق پیدا کرد و در سال ۸۵ دومین ناو به نام «جوشن» و در سال ۸۸ ناو «درفش» و در سال ۱۳۹۲ ناوشکن «دماوند» و پس از آن ناو «سپر» و ناو دماوند نسل جدید ساخته شد. معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ملت ایران ملتی غیور با تاریخ و فرهنگی کهن و با همتی مثال زدنی است که در هشت سال دفاع مقدس مقابل استکبار جهانی ایستاد و وجبی از خاک کشور را به دشمن نداد؛ ما تا زمانی که به توانمندی‌های خود ایمان داشته باشیم می‌توانیم پیشرفت کنیم، اما اگر این ایمان و خود باوری را از دست بدهیم تحت تسلط دشمن قرار می‌گیریم. امیر سیاری خاطر نشان ساخت: پیشرفت‌های دفاعی کشور در زیر سایه شدید‌ترین تحریم‌ها صورت گرفته است پس باور داریم که هرچه بخواهیم می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم؛ خود باوری و اعتماد به جوانان در صنایع دریایی موجب شده در حوزه دریا هیچ کمبودی نداشته و به بالندگی و بازدارندگی فعال دست یابیم.
جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، مشاور رئیس‌جمهور تاکید کرد: ‌صدا و سیما مراقبت کند؛ ‌تبلیغات سیاسی برای شخصیت‌های ملی با تبلیغات تجاری برای محصولاتی مثل عالیس متفاوت است. حسام الدین آشنا در دو توئیت جداگانه نوشت: ‌صدا و سیما مراقبت کند؛ ‌تبلیغات سیاسی برای شخصیت‌های ملی با تبلیغات تجاری برای محصولاتی مثل عالیس متفاوت است. ‌مجریان سیاست پیشه از اوج آغاز می‌کنند تا به مجلس برسند. ‌ ابتدا در افق ظاهر‌ می‌شوند، با گذراندن جامع‌المقدمات به شبکه سه رفته و در سپهر سیاسی شناخته می‌شوند؛ هیچ‌گاه پاسخگو نیستند چرا که همواره میزبانند و سائل. ‌کمی بعد احساس مسئولیت می‌کنند و به سوی فتح استصوابی مجلس پیش‌می‌روند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در پژوهشی موفق به ساخت زخم پوش‌های بدون نیاز به تعویض و حامل دارو برای بهبود زخم‌های حاد (مانند زخم‌های ناشی از سوختگی، دیابت و …) شد. به گفته وی این زخم پوش‌ها با دارا بودن قدرت حمل انواع داروهای مورد نیاز، زمینه را برای ترمیم و بهبود زخم‌های حاد مانند زخم‌های سوختگی، زخم بستر و زخم‌های دیابتی فراهم می‌کند. باقری خاطر نشان کرد: در یک زخم پوش نرمی و انعطاف پذیری به همراه تخریب پذیری در مدت زمان مورد نظر، بسیار حائز اهمیت است که ترکیب PLA-PEG می‌تواند این مهم را به خوبی فراهم آورد. همچنین به دلیل جنس ماده، انواع داروهای مورد نیاز را می‌توان بر روی این زخم پوش‌ها بار گذاری کرد. طبق اعلام دانشگاه تربیت مدرس، این اختراع با عنوان پچ پوستی رها کننده دارو از جنس پلی لاکتیک اسید و پلی اتیلن گلایکول (PLA- PEG) " به ثبت رسیده است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
پس از انتشار فهرست نامزدهای گلدن گلوب در بخش کارگردانی، اعتراضات به حضور نداشتن کارگردانان زن میان نامزدها بالا گرفت. به گزارش خبر فوری به نقل از خبرآنلاین، از سال ۲۰۰۰ به این سو هیچ زنی نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی گلدن گلوب نشده است. به همین دلیل امسال نامزد شدن ۵ مرد کارگردان و نادیده گرفتن زنان کارگردان برای گلدن گلوب جنجال به پا کرد. مارتین اسکورسیزی، بونگ جون هو، تاد فیلیپس، کوئنتین تارانتینو و سم مندس نامزدهای گلدن گلوب بهترین کارگردانی سال ۲۰۲۰ هستند. امسال بسیاری انتظار داشتند که گرتا گرویگ کارگردان فیلم «زنان کوچک» ‌ به جمع نامزدهای بهترین کارگردانی گلدن گلوب راه یابد که اینگونه نشد.

نظرها

اخبار بیشتر