خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین، چند کیلومتر میتواند طی کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. تکنولوژی

خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین، چند کیلومتر میتواند طی کند؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ‌گاه شاهد روشن شدن چراغ‌های اضافی نباشد! این چراغ‌ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می‌شود، هرکدام ...
خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین، چند کیلومتر میتواند طی کند؟ - 0

یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ‌گاه شاهد روشن شدن چراغ‌های اضافی نباشد! این چراغ‌ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می‌شود، هرکدام نشان از یک عارضه در خودرو دارند. علاوه بر چراغ‌های کمربند و لامپ‌ها، سایر چراغ‌ها نگران‌کننده هستند.

اما شاید از همه دلهره‌آورتر چراغ بنزین باشد و برای افرادی که حوصله مراجعه منظم به پمپ‌بنزین را ندارند، شاید تا مراجعه و انجام سوخت‌گیری، چالش این‌که هرلحظه ممکن است بنزین تمام شود دائما ذهن راننده را خسته کند.

حال اگر بخواهیم بررسی کنیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ چه میزان پیمایش دارند، می‌توانیم این دلهره را کاهش دهیم. اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، می‌توانیم به استانداردهای ارائه‌شده بین‌المللی اشاره‌ کنیم. بر اساس بررسی بیش از ۴۰ خودرو و محاسبه میزان باقی‌مانده بنزین در باک آن‌ها، مشخص شد متوسط بنزین باقی‌مانده در باک خودروهای خارجی به‌صورت متوسط ۲٫۶ گالن است. اگر بخواهیم این عدد را به لیتر تبدیل کنیم، می‌بایست آن را در ۳٫۷۸ ضرب کنیم که شاهد عددی در حدود ۹٫۸ لیتر خواهیم بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

اگر در باک خودرو شما ۹٫۸ لیتر بنزین باقی‌مانده باشد، می‌بایست مصرف سوخت خودروتان را با آن بررسی کنید. در زیر به بررسی ۴ خودرو متفاوت می‌پردازیم. البته می‌بایست به‌صورت پیش‌فرض استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم.

پراید: این خودرو به دلیل مصرف حدود ۶٫۵ در مصارف شهری و شرایط بدون ترافیک می‌تواند با بنزین باقی‌مانده از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود ۱۳۰ کیلومتر را بپیماید.

پژو ۲۰۶: مهمان قدیمی ایران خودرو که حدودا ۱۶ سال است در این شرکت تولید می‌شود، با متوسط مصرف ۸٫۹ در مصارف شهری، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می‌تواند در حدود ۱۰۹ کیلومتر را بپیماید.

سوزوکی ویتارا: این شاسی‌بلند ژاپنی خوش‌ آوازه می‌تواند با مصرف ۱۲٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، حدود ۸۰ کیلومتر را بپیماید.

رنو کولئوس: این محصول رنو که جدیدا با ظاهری بسیار زیبا و فاخر به بازار آمده است، با مصرف ۱۱٫۸ در شهر، می‌تواند از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود ۸۰ الی ۸۵ کیلومتر را بپیماید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو5 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، شاید تقاضا برای خرید خودروهای جدید در سراسر دنیا کمی افت کرده باشد اما مدیران ارشد ب‌ام‌و انتظار دارند تقاضای جهانی خودروهای صفرکیلومتر دوباره افزایش یابد و این شرکت نیز رشد فروش قابل‌توجهی در ۵‌سال آینده داشته باشد. نایب‌رئیس هیات‌نظارت ب‌ام‌و در مصاحبه با اتونیوز اظهار کرد این خودروساز آلمانی تا سال ۲۰۲۵ رشد تولید ۲ تا ۳درصدی را به‌صورت سالانه خواهد داشت. اگر تولید ب‌ام‌و تا میزان یادشده افزایش یابد بنابراین تا سال ۲۰۲۵ بیش‌از ۵۰۰هزار دستگاه خودرو اضافه تولید خواهد کرد و مجموع تولید خود را به بیش‌از ۲٫۵میلیون دستگاه خواهد رساند. چین یکی‌از اصلی‌ترین فاکتورهای افزایش تولید ب‌ام‌و بوده و تولید در این کشور قرار است از ۴۰۰ هزار به ۶۵۰ هزار دستگاه در سال برسد. تمرکز جدید روی خودروهای الکتریکی جزو برنامه‌های مهم ب‌ام‌و بوده زیرا این شرکت به‌زودی استارت تولید خودروهای جدید iNEXT و i۴ را در دو کارخانه خود در آلمان خواهد زد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد. رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می‌یابد. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: متأسفانه سوخت یورو ۴ در سراسر کشور به درستی توزیع نشده است. به گفته دبیر انجمن خودروسازان ایران، نداشتن سوخت پاک یکی از علت‌های اصلی افزایش آلودگی هواست. دبیر انجمن خودروسازان ایران بیان کرد: متأسفانه سوخت یورو ۴ در سراسر کشور توزیع نشده است. خودروهای وارداتی به دلیل نوع سوخت متفاوت آلایندگی بیشتری دارندنعمت‌بخش گفت: اکنون سوخت خودرو‌های وارداتی یورو ۷ است اما این نوع سوخت در کشور وجود ندارد. زمانی که این نوع خودروها از سوخت یورو ۴ استفاده می‌کنند موتور این خودرو‌ها آسیب می‌بیند، در نتیجه آلایندگی آن‌ها نیز بیشتر می‌شود، حتی آلایندگی این دسته از خودرو‌ها بیشتر از یورو ۴ خواهد بود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هنوز اتفاقات بازی استقلال و سپاهان و اشتباه عجیب محمدحسین زاهدی فر داور آن مسابقه فراموش نشده است که این بار همان اشتباه از سوی یک داور دیگر در بازی سپاهان با شهر خودرو تکرار شد. در بازی استقلال و سپاهان، زاهدی فر برخورد واضح توپ با دست کی روش استنلی مهاجم سپاهان را ندید و رای به ادامه بازی داد؛ تصمیمی که در نهایت از سوی تمام کارشناسان داوری اشتباه تشخیص داده شد و کمیته داوران هم زاهدی فر را چند هفته از قضاوت محروم کرد. به فاصله دو هفته از آن مسابقه، این بار بیژن حیدری اشتباهات زاهدی فر را به شکل عجیبی در بازی سپاهان با شهر خودرو تکرار کرد. این تصمیم و اشتباه داور البته از سوی یحیی گل محمدی سرمربی شهر خودرو بدون واکنش نماند و وی کت خود را به نشانه اعتراض از تنش درآورد. همچنین بخش رسانه‌ای باشگاه پدیده در پایان مسابقه به دلیل اشتباهات زاهدی فر نوشت: «پنالتی‌های ما کجاست آقای داور؟»
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار4 ساعت قبل
در اینجا اولین تصاویر از خنک کننده قدرتمند Frost Spirit متعلق به Thermalright را شاهد هستیم که پرچمدار آینده این کمپانی در دسته خنک کننده‌های بادیست. پره‌ها اما در اطراف پایه باریک‌تر می‌شوند تا به حافظه‌های روی مادربرد و همچنین VRMها فضای کافی را فراهم کنند. چهار عدد لوله ناقل حرارت ضخیم ۸ میلیمتری مسی با پوشش نیکل نیز تمام حرارت را از پایه مسی پوشیده شده با نیکل دور کرده و به پره‌ها منتقل می‌کنند. تا سه فن ۱۴۰ میلیمتری را می‌توان روی این خنک کننده سوار کرد. سوکت‌های پشتیبانی شده نیز AM۴، LGA ۱۱۵x و LGA ۲۰۶۶ خواهند بود.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از تصویب ناگهانی و خارج از دستور طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون، گفت: این طرح که قرار بود وضعیت نابسامان فعلی صنعت خودرو را کاهش دهد، نه‌ تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلات این صنعت را افزایش می‌دهد. کمیسیون صنایع و معادن نیز که این ایرادات را جدی دید، مصوب کرد تا مجددا این طرح توسط هیئت تحقیق و تفحص خودرو بررسی و در جلسات بعدی کمیسیون صنایع اصلاح شود. نحوه تصویب این طرح در کمیسیون صنایع مورد نقد برخی نمایندگان کمیسیون بوده و حتی این اقدام را خلاف قانون و مصوبات کمیسیون دانستند. * طرح ساماندهی خودرو؛ باری بر دوش صنعتحمیده زرآبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس که از منتقدین اصلی تصویب ناگهانی این طرح است در خصوص مصوبه قبلی کمیسیون صنایع برای اصلاح طرح ساماندهی خودرو می‌گوید: از آنجایی که تدوین گزارش نهایی تحقیق و تفحص از خوردوسازی در مراحل پایانی قرار دارد، در کمیسیون صنایع مجلس مقرر شد کمیته‌ای در کمیسیون صنایع تشکیل شود و نتایج گزارش تحقیق و تفحص و طرح ساماندهی خودرو ادغام و به صورت موضوع واحد به صحن علنی مجلس ارائه شود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، طرح فعلی را ضعیف ارزیابی کرده و معتقد است: طرح ساماندهی صنعت خودرو که قرار بود وضعیت نابسامان فعلی صنعت خودرو را کاهش دهد، نه‌ تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه تقریبا مشکلات را برای این صنعت اضافه و بار می­‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر