تکمیل «شبکه ملی اطلاعات» دست دشمن را از فضای جامعه قطع می‌کند/ لزوم تقویت اقتصاد کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
تکمیل «شبکه ملی اطلاعات» دست دشمن را از فضای جامعه قطع می‌کند/ لزوم تقویت اقتصاد کشور

تکمیل «شبکه ملی اطلاعات» دست دشمن را از فضای جامعه قطع می‌کند/ لزوم تقویت اقتصاد کشور

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعه قم با بیان اینکه در روزهای قبل با قطع ارتباط اینترنتی شاهد قطع ارتباط دشمنان با عوامل و مزدوران داخلی بودیم، بیان کرد: از سوی دیگر پیام‌رسان‌های بومی فعال و اثرگذار بودند و این‌ها نشان می‌دهند تکمیل شبکه ملی اطلاعات دست دشمن را در دست‌اندازی به فضای عمومی جامعه قطع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز قم در مصلای این شهر، با اشاره به حواشی ایجادشده در روزهای اخیر در کشور اظهار کرد: برخی در این روزها حاشیه درست کرده و بلوایی به پا کردند که در مدتی که از انقلاب می‌گذرد گرچه این اتفاقات به ظاهر کوچک بود و سریع خنثی شد، اما پیچیدگی‌هایی داشت.

وی با تاکید بر اینکه حامل‌های انرژی در ایران ارزان‌ترین قیمت را در دنیا دارد، گفت: بنابر برنامه پنجم توسعه، اصلاح تدریجی قیمت بنزین به گونه‌ای که به مردم فشار نیاورد و باعث تورم نشود پیش‌بینی شده بود که با تعلل مجلس و دولت به تاخیر افتاد.

امام جمعه قم با اشاره به اقدام وزارت نفت در خارج کردن کارت‌های سوخت از چرخه استفاده مردم خاطرنشان کرد: با این کار دولت و اسراف در مصرف بنزین و قاچاق بنزین ارزان و نیز احساس ضرورت کمک‌های معیشتی به مردم و محرومین، به ناچار این تصمیم کلان در جلسه سران سه قوه گرفته شد که قیمت بنزین گران شود.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همچون روش و سیره امام راحل حمایت از تصمیم کارشناسی سران سه قوه برای حمایت از نظر مردم را امری لازم می‌دانند و به همین خاطر، رهبری از تصمیم سران سه قوه حمایت خود را با قاطعیت اعلام کردند.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه مواضع قاطع رهبری در همه موارد بر طبق شرع و قانون فصل‌الخطاب است، گفت: تجربه نشان داده است که مصلحت اداره کشور و مردم در پیروی از منویات رهبر انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه ملت با جداکردن صف خود از آشوب‌طلبان در راهپیمایی‌های گسترده‌ای که در تمام استان‌ها در حال برگزاری است بصیرت خود را نشان دادند، گفت: مردم بصیر و ولایی قم هم در راهپیمایی روز گذشته بیعت خود را با آرمان‌های امام و شهدا اعلام کردند و بیزاری از آمریکا و انگلیس جستند.

در وبسایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

امام جمعه قم با تقدیر از اقدام مخلصانه و انقلابی مردم در حمایت از امنیت کشور گفت: توطئه گسترده در راه‌اندازی بلوا و آشوب و جنگ امنیتی و گسترش آن و تخریب اموال عمومی و خصوصی ناکام ماند و نیروهای امنیتی و انتظامی و با حضور به موقع مردم و بسیج توطئه را خنثی کردند.

وی گفت: همانگونه که معلوم است دشمن جنگ همه‌جانبه اقتصادی را علیه مردم ایران شدت بخشیده و راهکار پیروزی بر دشمن تحقق راهبرد صیانتی تقویت تولید ملی و کارآفرینی است که البته دورزدن تحریم‌ها هم مهم است اما جنبه تاکتیکی دارد.

سعیدی خاطرنشان کرد: ما باید سیاست‌های تکیه به داخل را آنچنان محکم کنیم که اگر تحریم‌ها هم برداشته شد به حرکت تکیه بر داخل ضربه وارد نشود؛ در داخل کشور ظرفیت‌ها بسیار است و اگر بتوانیم از آنها استفاده کنیم تهدیدها و تحریم‌ها تبدیل به فرصت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه قبل از اینکه کشور وارد سالمندی شود باید از فرصت جمعیت جوان در سال‌های پیش رو استفاده کرد افزود: استفاده از صندوق توسعه ملی برای مواقع ضروری است و دولتمردان باید با تقویت اقتصاد و رونق ملی اقتصاد ایران اسلامی را در مقابل طراحی دشمن ضد ضربه و محکم کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه در روزهای قبل با قطع ارتباط اینترنتی شاهد قطع ارتباط دشمنان با عوامل و مزدوران داخلی بودیم بیان کرد: از سوی دیگر پیام‌رسان‌های بومی فعال و اثرگذار بودند و این نشان می‌دهند تکمیل شبکه ملی اطلاعات دست دشمن را در دست‌اندازی به فضای عمومی جامعه قطع می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.

مخالفت دوسوم اعضای مجمع با تصویب پالرمو

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
خبر تکمیل می‌شود. آقای حسین مظفر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: در ابتدای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالفند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه پالرمو در جلسات غیررسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه اقدام مالی علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد شد.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.

نظرها

(1)

اینجانب بدون وابستگی به گروه های داخلی خودی یا گروه های خارجی بیگانه از صبح روز شنبه 25 آبان ماه سال جاری تا پایان روزی که فتنه در شهر صدرا تمام شد در خیابان های شهر حضور داشته ام و خود شاهد همه تخریب های این افراد از خدا بی خبر بوده ام و درخیلی از موارد موفق شدم تا مال و جان مردم بیگناه را با التماس از دست این نامرد ها تجات دهم 1- برای شهردار شهر صدرا و کارکنان دزد اش این بهترین فرصت بوده است تا همه آثار دزدی هایشان را در شهر صدرا با همکاری موثر با آشوب گران از بین ببرند باید همه افرادی را که با پارتی بازی در شهرداری این شهر بکار مشغول شده اند اخراج کنند و به جای آنان افرادی را بدون پارتی بازی استخدام کنند تا شاید یکی از ریشه های فساد در این شهر ریشه کن شود این نظر احدی از مردم است.

1 هفته قبل

اخبار بیشتر